* Starty a góly v domácí lize za klub aktuální k 10. ledna 2009
** Starty a góly za reprezentaci aktuální k 10. ledna 2009

Roman Kratochvíl (* 24. červen 1974, Bratislava) je slovenský fotbalový obránce a bývalý reprezentant. Hrává na postu středního obránce nebo pravého krajního obránce.

Klubová kariéra

Se slovenským klubem FK Inter Bratislava získal v letech 2000 a 2001 dva mistrovské tituly a zároveň i vítězství ve Slovenském poháru (tedy dvakrát tzv. double).

V minulosti se o něj zajímaly tři turecké kluby a jeden ruský. Bližší informace však nebyly zveřejněny.[1] Kariéru v Turecku ukončil v dresu Konyasporu.[2] V roce 2010 se stal součástí obnoveného klubu FK Inter Bratislava, který hrál v sezóně 2010/11 v páté lize a v sezóně 2011/12 hrál čtvrtou ligu, z níž postoupil. Kratochvíl se stal kapitánem klubu.[3]

Reprezentační kariéra

V A-mužstvu Slovenska debutoval v roce 1999. Celkem odehrál v národním týmu 35 zápasů a vstřelil 1 gól (šlo o vítěznou branku v přátelském utkání proti Bolívii 14. června 2000).[4] Naposledy si oblékl reprezentační dres 11. října 2008 v kvalifikačním utkání o postup na MS 2010 v Serravalle proti domácímu San Marinu. Kratochvíl v 72. minutě viděl červenou kartu, Slováci přesto zvítězili 3:1.[2]

Reprezentační gól

Gól Romana Kratochvíla za A-mužstvo Slovenska

GólDatumStadionSoupeřSkóre (min.)[p. 1]Výsledek[p. 2]Soutěž
01014. 6. 2000Tosu Stadium, Sagamihara, JaponskoBolívie01:0 00(21.)Slovensko 2:0 Bolíviepřátelský zápas[4]

Poznámky

1. Během zápasu Roman Kratochvíl vstřelil gól (v tabulce je zvýrazněn) v označené minutě utkání a stanovil toto průběžné skóre.