* Starty a góly v domácí lize za klub aktuální k 19. 1. 2024
** Starty a góly za reprezentaci aktuální k 19. 1. 2024

Saša Kalajdžić (* 7. července 1997 Vídeň) je rakouský profesionální fotbalista srbského původu,[1] který hraje na pozici útočníka v německém klubu Eintracht Frankfurt, kde je na hostování z Wolverhamptonu Wanderers, a v rakouském národním týmu.

Klubová kariéra

Kalajdžić zahájil svou kariéru v rakouském klubu FC Admira Wacker Mödling.[2] Dne 5. července 2019 přestoupil Kalajdžić do německého klubu VfB Stuttgart, kde podepsal čtyřletou smlouvu.[3] Krátce po svém příchodu utrpěl během předsezónního soustředění zranění křížového vazu.[4]

V lize debutoval 28. května 2020, a to když v 78. minutě nastoupil do utkání 2. bundesligy proti Hamburger SV. Svůj první gól v klubu vstřelil v zápase proti 1. FC Norimberk, který skončil 6:0.[5] Následující sezónu, po postupu do německé nejvyšší soutěže, vstřelil 16 ligových branek a stal se šestým nejlepším střelcem Bundesligy,[6] a pomohl týmu k 9. místu v lize.

Reprezentační kariéra

Kalajdžič debutoval v rakouské reprezentaci 14. října 2020 v zápase Ligy národů proti Rumunsku, a to když v 90. minutě vystřídal Michaela Gregoritsche.[7] Dne 25. března 2021 vstřelil své první dva reprezentační góly při remíze 2:2 se Skotskem během kvalifikace na mistrovství světa ve fotbale 2022.[8]

V květnu 2021 byl nominován na závěrečný turnaj EURO 2020. V osmifinálovém utkání proti Itálii vstřelil v 114. minutě gól na závěrečných 1:2. Itálie postoupila po brankách Chiesy a Pessiny.