Narození6. ledna 1990 (32 let)
Ochsenhausen
Povolánímotocyklový závodník
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons

Sandro Cortese (* 6. leden 1990) je německý motocyklový závodník s italským původem. Odstartoval svou kariéru v devíti letech jako závodník minibiků. Dokázal vyhrát jak evropský šampionát minibiků, tak i ten německý šampionát. Vrhnul se také na německé mistrovství IDM, ale na více než desáté místo nestačil.

Debut v Mistrovství světa si odbyl ve Velké ceně Španělska 2005. Cortese ve své první sezóně dokázal pětkrát dojet pro body a celkově se umístil na 26. místě s osmi body. Na další sezónu jej angažoval český tým Elit-Caffè Latte. Stal se tak týmovým kolegou mistra světa 2005 Thomase Lüthiho. Sandro dokonce pronikl během sezóny jednou do první desítky v Portugalsku. V konečném zúčtování obsadil 17. místo a 23 bodů.

Tým pro nadcházející rok 2007 přesedlal na stroj Aprilia a výsledky byly o poznání lepší. Už ve Španělsku dokázal dokončit na sedmém místě a podobně se odvíjel i zbytek sezóny. V Malajsii se dokonce postavil do první řady. Skončil celkově čtrnáctý s 66 body. Dobré výkony daly naději v boje o stupně vítězů v příštím roce. Tu naději měl Sandro naplnit hlavně poté,co mu Aprilia dodala tovární motocykl. Start do sezóny však nezvládl a jen těžko se prosadil do první desítky. Až od Velké ceny Nizozemska přišly výrazné výsledky. V Nizozemsku dojel těsně pod stupni vítězů a v Malajsii se mu tentýž výsledek podařilo zopakovat,ale přidal k tomu ještě nejrychlejší kolo závodu. Během sezóny dokončil všech sedmnáct závodů a v šestnácti z nich dokázal bodovat. V celkovém hodnocení mu patřila osmá příčka a 141 bodů.

Pro rok 2009 Cortese přestoupil do finského týmu Ajo Motorsport,ve kterém v loňském roce vyhrál Mike Di Meglio mistrovský titul. Ambice nemohly být tedy jiné než mistrovské. Hned v úvodním velmi krátkém závodě v Kataru stanul na stupních vítězů. Další závody už tak úspěšné nebyly a v probíhající sezóně zatím nedokázal dojet lépe jak šestý.