Sergej Protopopov

Sergej Protopopov
Narození5. července 1895
Ruské impérium Valujki, Rusko
Úmrtí13. července 1976 (ve věku 81 let)
Československo Banská Štiavnica, Československo
Národnostruská
Povolánífotograf, akademický malíř
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Sergej Protopopov (5. července 1895 Valujki, Rusko13. července 1976 Banská Štiavnica, Československo) byl slovenský avantgardní fotograf a akademický malíř původem z Ruska.

Životopis

Tvořil hlavně reportážní a dokumentární fotografie. Stál u zrodu fotografické reportáže na Slovensku. Publikoval v ilustrovaném tisku. V letech 1957-1967 byl metodikem pro fotografii a film v osvětových střediscích v Banské Bystrici. Později vedl filmové studio při Krajském osvětovém středisku v Banské Bystrici. Je nositelem mnohých ocenění a vyznamenání.

Výstavy

Odkazy

Související články

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Sergej Protopopov na slovenské Wikipedii.

Literatura

  • Kto bol kto v histórii Banskej Bystrice 1255-2000

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“