Seznam medailistů na mistrovství Československa a Česka mužů a žen v chůzi na 20 km
Muži
Chůze na 10 km
Rok | Místo | Zlato | Výkon | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
MR ČSR 1945 | Praha | Václav Balšán | 43:36,0 | Josef Doležal | Otakar Buhl |
MR ČSR 1946 | Praha | Václav Balšán | 45:09,8 | Jaroslav Kočí | Josef Zikmund |
MR ČSR 1947 | Praha | Jaroslav Oliva | *** | Josef Zikmund | Slavomil Pšenička |
MR ČSR 1948 | Praha | Václav Balšán | 47:22,5 | Jaroslav Oliva | Antonín Petráček |
MR ČSR 1949 | Praha | Václav Balšán | 44:42,4 | Josef Doležal | Jindřich Malý |
MR ČSR 1950 | Bratislava | Jindřich Malý | 49:44,6 | Jaroslav Kočí | František Princ |
MR ČSR 1951 | Brno | Josef Doležal | 46:02,2 | Václav Platil | Jindřich Malý |
MR ČSR 1952 | Praha | Josef Doležal | 45:10,6 | Jindřich Malý | Václav Platil |
MR ČSR 1953 | Praha | Josef Doležal | 44:11,4 | Jindřich Malý | Vlastimil Kraus |
MR ČSR 1954 | Ostrava | Josef Doležal | 45:55,4 | Václav Balšán | Jindřich Malý |
- *** Rok 1947 - časy zrušeny, šlo se o kolo méně (9 600 m)
Chůze na 20 km
Chůze na 35 km
Rok | Místo | Zlato | Výkon | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
MR ČR 2022 | Dudince (SVK) | Vít Hlaváč | 2:41:14 | Lukáš Gdula | Jaromír Morávek |
MR ČR 2023 | Dudince (SVK) | Vít Hlaváč | 2:43:43 | Martin Nedvídek | Lukáš Gdula |
Ženy
Chůze na 10 km
Rok | Místo | Zlato | Výkon | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
MR ČSSR 1984 | Praha | Dana Vavřačová | 48:45 | Marta Hrubanová | Jana Zárubová-Smolová Zuzana Holveková |
MR ČSSR 1985 | Praha | Dana Vavřačová | 47:55 | Jana Zárubová | Dana Semelová |
MR ČSSR 1986 | Bratislava | Dana Vavřačová | 50:07 | Jana Zárubová | Jana Jergová |
MR ČSSR 1987 | Třinec | Dana Vavřačová | 45:20 | Zuzana Holveková | Jana Jergová |
MR ČSSR 1988 | Praha | Jana Zárubová | 48,57 | Ivana Brozmanová | Viera Toporeková |
MR ČSSR 1989 | Banská Bystrica | Kamila Holpuchová | 50:25 | Zuzana Zemková | Jitka Bičianová |
MR ČSFR 1990 | Praha | Zuzana Zemková | 47:52 | Ivana Brozmanová | Jana Zárubová |
MR ČSFR 1991 | Ostrava | Ivana Brozmanová | 44:25 | Zuzana Zemková | Kamila Holpuchová |
MR ČSFR 1992 | Košice | Zuzana Zemková | 46:20 | Kamila Holpuchová | Henrieta Kozlíková |
MR ČR 1993 | Brandýs nad Labem | Kamila Holpuchová | 44:20 Rek. MR | Jana Slesinská | Michaela Cvechová |
MR ČR 1994 | Olomouc | Kamila Holpuchová | 49:47 | Petra Lexová | Jitka Hippmannová |
MR ČR 1995 | Děčín | Kamila Holpuchová | 46:43 | Jitka Hippmannová | Monika Choděrová |
MR ČR 1996 | Poděbrady | Tamara Heroldová | 52:01 | Pavla Choděrová | Ludmila Rychnovská |
MR ČR 1997 | Rumburk | Tamara Heroldová | 49:19 | Blanka Kožíková | Dana Vavřačová |
MR ČR 1998 | Hodonín | Pavla Choděrová | 58:04 | Monika Choděrová | Lenka Slabihoudková |
MR ČR 1999 | Hronov | Ludmila Rychnovská | 48:42 | Barbora Dibelková | Monika Choděrová |
MR ČR 2000 | Poděbrady | Lucie Nedomová | 49:39 | Ivana Mayová | Dana Vavřačová |
Chůze na 20 km
Rok | Místo | Zlato | Výkon | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
MR ČR 2001 | Poděbrady | Barbora Dibelková | 1:42:33 | Monika Choděrová | Ivana Mayová |
MR ČR 2002 | Poděbrady | Barbora Dibelková | 1:44:06 | Monika Choděrová | Lenka Židková |
MR ČR 2003 | Poděbrady | Barbora Dibelková | 1:39:46 | Monika Choděrová | Hana Herberová |
MR ČR 2004 | Poděbrady | Barbora Dibelková | 1:36:33 | Lenka Žídková | Hana Herberová |
MR ČR 2005 | Poděbrady | Barbora Dibelková | 1:33:16 | Lenka Židková | Monika Choděrová |
MR ČR 2006 | Poděbrady | Lucie Pelantová | 1:39:19 | Michaela Šimánková | Hana Herberová |
MR ČR 2007 | Poděbrady | Barbora Dibelková | 1:43:14 | Zuzana Schindlerová | Lucie Pelantová |
MR ČR 2008 | Poděbrady | Zuzana Schindlerová | 1:33:58 | Lucie Pelantová | Monika Choděrová |
MR ČR 2009 | Poděbrady | Zuzana Schindlerová | 1:35:04 | Hana Herberová | Karolina Škrášková |
MR ČR 2010 | Poděbrady | Lucie Pelantová | 1:32:57 | Hana Herberová | Martina Netolická |
MR ČR 2011 | Poděbrady | Lucie Pelantová | 1:37:19 | Zuzana Schindlerová | Karolína Škrášková |
MR ČR 2012 | Poděbrady | Lucie Pelantová | 1:34:26 | Zuzana Schindlerová | Hana Herberová |
MR ČR 2013 | Poděbrady | Lucie Pelantová | 1:32:08 | Anežka Drahotová | Hana Herberová |
MR ČR 2014 | Poděbrady | Anežka Drahotová | 1:29:43 Rek. MR | Lucie Pelantová | Eliška Drahotová |
MR ČR 2015 | Poděbrady | Anežka Drahotová | 1:33:30 | Lucie Pelantová | Hana Herberová |
MR ČR 2016 | Tábor | Tereza Korvasová | 1:50:55 | Lenka Borovičková | Martina Netolická |
MR ČR 2017 | Poděbrady | Anežka Drahotová | 1:33:18 | Hana Herberová | Lenka Borovičková |
MR ČR 2018 | Poděbrady | Anežka Drahotová | 1:32:22 | Lenka Borovičková | Naděžda Dušková |
MR ČR 2019 | Poděbrady | Anežka Drahotová | 1:35:43 | Veronika Janošíková | Štěpánka Pohlová Kučerová |
MR ČR 2020 | Poděbrady | Tereza Ďurdiaková | 1:33:54 | Anežka Drahotová | Eliška Martínková |
MR ČR 2021 | Olomouc | Tereza Ďurdiaková | 1:38:54 | Eliška Martínková | Jana Zikmundová |
MR ČR 2022 | Poděbrady | Eliška Martínková | 1:30:53 | Tereza Ďurdiaková | Štěpánka Pohlová Kučerová |
Chůze na 35 km
Rok | Místo | Zlato | Výkon | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
MR ČR 2022 | Dudince (SVK) | Tereza Ďurdiaková | 3:01:51 | Štěpánka Pohlová Kučerová | Jana Zikmundová |
MR ČR 2023 | Dudince | Tereza Ďurdiaková | 3:13:53 | Klára Hlaváčová | Štěpánka Pohlová Kučerová |