Seznam olympijských medailistů v judu

Toto je seznam olympijských medailistů v judu.

Současné disciplíny

Superlehká váha

LimitZlatá olympijská medaile ZlatoStříbrná olympijská medaile StříbroBronzová olympijská medaile Bronz
LOH 198060 kg Thierry Rey
Francie (FRA)
 Jose Rodriguez
Kuba (CUB)
 Tibor Kincses
Maďarsko (HUN)
 Arambij Jemiž
Sovětský svaz (URS)
LOH 198460 kg Šindži Hosokawa
Japonsko (JPN)
 Kim Če-jop
Jižní Korea (KOR)
 Neil Eckersley
Velká Británie (GBR)
 Edward Liddie
Spojené státy americké (USA)
LOH 198860 kg Kim Če-jop
Jižní Korea (KOR)
 Kevin Asano
Spojené státy americké (USA)
 Šindži Hosokawa
Japonsko (JPN)
 Amiran Totikašvili
Sovětský svaz (URS)
LOH 199260 kg Nazim Husejnov
Sjednocený tým (EUN)
 Jun Hjon
Jižní Korea (KOR)
 Tadanori Košino
Japonsko (JPN)
 Richard Trautmann
Německo (GER)
LOH 199660 kg Tadahiro Nomura
Japonsko (JPN)
 Girolamo Giovinazzo
Itálie (ITA)
 Dordžpalamyn Narmandach
Mongolsko (MGL)
 Richard Trautmann
Německo (GER)
LOH 200060 kg Tadahiro Nomura
Japonsko (JPN)
 Jung Bu-kyung
Jižní Korea (KOR)
 Manolo Poulot
Kuba (CUB)
 Ajdyn Smagulov
Kyrgyzstán (KGZ)
LOH 200460 kg Tadahiro Nomura
Japonsko (JPN)
 Nestor Chergiani
Gruzie (GEO)
 Chašbátaryn Cagánbátar
Mongolsko (MGL)
 Čchö Min-ho
Jižní Korea (KOR)
LOH 200860 kg Čchö Min-ho
Jižní Korea (KOR)
 Ludwig Paischer
Rakousko (AUT)
 Rišad Sabirov
Uzbekistán (UZB)
 Ruben Houkes
Nizozemsko (NED)
LOH 201260 kg Arsen Galsťan
Rusko (RUS)
 Hiroaki Hiraoka
Japonsko (JPN)
 Felipe Kitadai
Brazílie (BRA)
 Rišad Sabirov
Uzbekistán (UZB)
LOH 201660 kg Beslan Mudranov
Rusko (RUS)
 Eldos Smetov
Kazachstán (KAZ)
 Naohisa Takató
Japonsko (JPN)
 Diyorbek Oʻrozboyev
Uzbekistán (UZB)
LOH 202060 kg Naohisa Takató
Japonsko (JPN)
 Yang Yung-wei
Tchaj-wan (TPE)
 Eldos Smetov
Kazachstán (KAZ)
 Luka Mkheidze
Francie (FRA)

Pololehká váha

LimitZlatá olympijská medaile ZlatoStříbrná olympijská medaile StříbroBronzová olympijská medaile Bronz
LOH 197263 kg Takao Kawaguči
Japonsko (JPN)
nebyla udělena Kim Yong-Ik
Severní Korea (PRK)
 Jean-Jacques Mounier
Francie (FRA)
LOH 197663 kg Hector Rodriguez
Kuba (CUB)
 Chang Eun-Kyung
Jižní Korea (KOR)
 Felice Mariani
Itálie (ITA)
 József Tuncsik
Maďarsko (HUN)
LOH 198065 kg Nikolaj Soloduchin
Sovětský svaz (URS)
 Cendín Damdin
Mongolsko (MGL)
 Ilijan Nedkov
Bulharsko (BUL)
 Janusz Pawłowski
Polsko (POL)
LOH 198465 kg Jošijuki Macuoka
Japonsko (JPN)
 Hwang Jung-Oh
Jižní Korea (KOR)
 Marc Alexandre
Francie (FRA)
 Josef Reiter
Rakousko (AUT)
LOH 198865 kg I Kjong-kun
Jižní Korea (KOR)
 Janusz Pawłowski
Polsko (POL)
 Bruno Carabetta
Francie (FRA)
 Jósuke Jamamoto
Japonsko (JPN)
LOH 199265 kg Rogério Sampaio
Brazílie (BRA)
 József Csák
Maďarsko (HUN)
 Israel Hernández
Kuba (CUB)
 Udo Quellmalz
Německo (GER)
LOH 199666 kg Udo Quellmalz
Německo (GER)
 Jukimasa Nakamura
Japonsko (JPN)
 Henrique Guimarães
Brazílie (BRA)
 Israel Hernández
Kuba (CUB)
LOH 200066 kg Hüseyin Özkan
Turecko (TUR)
 Larbi Benboudaoud
Francie (FRA)
 Girolamo Giovinazzo
Itálie (ITA)
 Giorgi Vazagašvili
Gruzie (GEO)
LOH 200466 kg Masato Učišiba
Japonsko (JPN)
 Jozef Krnáč
Slovensko (SVK)
 Yordanis Arencibia
Kuba (CUB)
 Georgi Georgiev
Bulharsko (BUL)
LOH 200866 kg Masato Učišiba
Japonsko (JPN)
 Benjamin Darbelet
Francie (FRA)
 Yordanis Arencibia
Kuba (CUB)
 Pak Chol Min
Severní Korea (PRK)
LOH 201266 kg Laša Šavdatuašvili
Gruzie (GEO)
 Miklós Ungvári
Maďarsko (HUN)
 Masaši Ebinuma
Japonsko (JPN)
 Čo Čun-ho
Jižní Korea (KOR)
LOH 201666 kg Fabio Basile
Itálie (ITA)
 An Pa-ul
Jižní Korea (KOR)
 Rišad Sabirov
Uzbekistán (UZB)
 Masaši Ebinuma
Japonsko (JPN)
LOH 202066 kg Hifumi Abe
Japonsko (JPN)
 Važa Margvelašvili
Gruzie (GEO)
 An Pa-ul
Jižní Korea (KOR)
 Daniel Cargnin
Brazílie (BRA)

Lehká váha

LimitZlatá olympijská medaile ZlatoStříbrná olympijská medaile StříbroBronzová olympijská medaile Bronz
LOH 196468 kg Takehide Nakatani
Japonsko (JPN)
 Eric Hänni
Švýcarsko (SUI)
 Ārons Bogoļubovs
Sovětský svaz (URS)
 Oleg Stepanov
Sovětský svaz (URS)
1968 Ciudad de Méxiconebylo na programu LOH
LOH 197270 kg Tojokazu Nomura
Japonsko (JPN)
 Antoni Zajkowski
Polsko (POL)
 Dietmar Hötger
Německá demokratická republika (GDR)
 Anatolij Novikov
Sovětský svaz (URS)
LOH 197670 kg Vladimir Něvzorov
Sovětský svaz (URS)
 Kodži Kuramoto
Japonsko (JPN)
 Marian Tałaj
Polsko (POL)
 Patrick Vial
Francie (FRA)
LOH 198071 kg Ezio Gamba
Itálie (ITA)
 Neil Adams
Velká Británie (GBR)
 Ravdangín Davádalaj
Mongolsko (MGL)
 Karl-Heinz Lehmann
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 198471 kg An Pjong-kun
Jižní Korea (KOR)
 Ezio Gamba
Itálie (ITA)
 Kerrith Brown
Velká Británie (GBR)
 Luis Onmura
Brazílie (BRA)
LOH 198871 kg Marc Alexandre
Francie (FRA)
 Sven Loll
Německá demokratická republika (GDR)
 Mike Swain
Spojené státy americké (USA)
 Giorgi Tenadze
Sovětský svaz (URS)
LOH 199271 kg Tošihiko Koga
Japonsko (JPN)
 Bertalan Hajtós
Maďarsko (HUN)
 Hoon Chung
Jižní Korea (KOR)
 Oren Smadža
Izrael (ISR)
LOH 199673 kg Kenzó Nakamura
Japonsko (JPN)
 Kwak Dae-Sung
Jižní Korea (KOR)
 Christophe Gagliano
Francie (FRA)
 Jimmy Pedro
Spojené státy americké (USA)
LOH 200073 kg Giuseppe Maddaloni
Itálie (ITA)
 Tiago Camilo
Brazílie (BRA)
 Anatolij Larjukov
Bělorusko (BLR)
 Vsevolod Zeljonyj
Lotyšsko (LAT)
LOH 200473 kg I Won-hui
Jižní Korea (KOR)
 Vitalij Makarov
Rusko (RUS)
 Leandro Guilheiro
Brazílie (BRA)
 Jimmy Pedro
Spojené státy americké (USA)
LOH 200873 kg Elnur Mammadli
Ázerbájdžán (AZE)
 Wang Ki-čchun
Jižní Korea (KOR)
 Rasul Bokijev
Tádžikistán (TJK)
 Leandro Guilheiro
Brazílie (BRA)
LOH 201273 kg Mansur Isajev
Rusko (RUS)
 Riki Nakaja
Japonsko (JPN)
 Sajndžargalyn Ňam-Očir
Mongolsko (MGL)
 Ugo Legrand
Francie (FRA)
LOH 201673 kg Šóhei Óno
Japonsko (JPN)
 Rustam Orudžov
Ázerbájdžán (AZE)
 Laša Šavdatuašvili
Gruzie (GEO)
 Dirk Van Tichelt
Belgie (BEL)
LOH 202073 kg Šóhei Óno
Japonsko (JPN)
 Laša Šavdatuašvili
Gruzie (GEO)
 An Čchang-im
Jižní Korea (KOR)
 Cendočiryn Cogtbátar
Mongolsko (MGL)

Polostřední váha

LimitZlatá olympijská medaile ZlatoStříbrná olympijská medaile StříbroBronzová olympijská medaile Bronz
LOH 198078 kg Šota Chabareli
Sovětský svaz (URS)
 Juan Ferrer
Kuba (CUB)
 Harald Heinke
Německá demokratická republika (GDR)
 Bernard Tchoullouyan
Francie (FRA)
LOH 198478 kg Frank Wieneke
Západní Německo (FRG)
 Neil Adams
Velká Británie (GBR)
 Mircea Frăţică
Rumunsko (ROU)
 Michel Nowak
Francie (FRA)
LOH 198878 kg Waldemar Legień
Polsko (POL)
 Frank Wieneke
Západní Německo (FRG)
 Torsten Bréchôt
Německá demokratická republika (GDR)
 Bašir Varajev
Sovětský svaz (URS)
LOH 199278 kg Hidehiko Jošida
Japonsko (JPN)
 Jason Morris
Spojené státy americké (USA)
 Kim Byung-Joo
Jižní Korea (KOR)
 Bertrand Damaisin
Francie (FRA)
LOH 199681 kg Djamel Bouras
Francie (FRA)
 Tošihiko Koga
Japonsko (JPN)
 Čo In-čchol
Jižní Korea (KOR)
 Ijoseb Lipartelijani
Gruzie (GEO)
LOH 200081 kg Makoto Takimoto
Japonsko (JPN)
 Čo In-čchol
Jižní Korea (KOR)
 Alexej Budolin
Estonsko (EST)
 Nuno Delgado
Portugalsko (POR)
LOH 200481 kg Ilias Iliadis
Řecko (GRE)
 Roman Honťuk
Ukrajina (UKR)
 Flávio Canto
Brazílie (BRA)
 Dmitrij Nosov
Rusko (RUS)
LOH 200881 kg Ole Bischof
Německo (GER)
 Kim Če-pom
Jižní Korea (KOR)
 Tiago Camilo
Brazílie (BRA)
 Roman Honťuk
Ukrajina (UKR)
LOH 201281 kg Kim Če-pom
Jižní Korea (KOR)
 Ole Bischof
Německo (GER)
 Ivan Nifontov
Rusko (RUS)
 Antoine Valois-Fortier
Kanada (CAN)
LOH 201681 kg Chasan Chalmurzajev
Rusko (RUS)
 Travis Stevens
Spojené státy americké (USA)
 Sergiu Toma
Spojené arabské emiráty (UAE)
 Takanori Nagase
Japonsko (JPN)
LOH 202081 kg Takanori Nagase
Japonsko (JPN)
 Saeid Mollaei
Mongolsko (MGL)
 Shamil Borchashvili
Rakousko (AUT)
 Matthias Casse
Belgie (BEL)

Střední váha

LimitZlatá olympijská medaile ZlatoStříbrná olympijská medaile StříbroBronzová olympijská medaile Bronz
LOH 196480 kg Isao Okano
Japonsko (JPN)
 Wolfgang Hofmann
Tým sjednoceného Německa (EUA)
 James Bregman
Spojené státy americké (USA)
 Kim Eui-Tae
Jižní Korea (KOR)
1968 Ciudad de Méxiconebylo na programu LOH
LOH 197280 kg Šinobu Sekine
Japonsko (JPN)
 O Sung-ip
Jižní Korea (KOR)
 Jean-Paul Coche
Francie (FRA)
 Brian Jacks
Velká Británie (GBR)
LOH 197680 kg Isamu Sonoda
Japonsko (JPN)
 Valerij Dvojnikov
Sovětský svaz (URS)
 Slavko Obadov
Jugoslávie (YUG)
 Park Young-Chul
Jižní Korea (KOR)
LOH 198086 kg Jürg Röthlisberger
Švýcarsko (SUI)
 Isaac Azcuy
Kuba (CUB)
 Alexandr Jackevič
Sovětský svaz (URS)
 Detlef Ultsch
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 198486 kg Peter Seisenbacher
Rakousko (AUT)
 Robert Berland
Spojené státy americké (USA)
 Walter Carmona
Brazílie (BRA)
 Seiki Nose
Japonsko (JPN)
LOH 198886 kg Peter Seisenbacher
Rakousko (AUT)
 Vladimir Šestakov
Sovětský svaz (URS)
 Akinobu Ósako
Japonsko (JPN)
 Ben Spijkers
Nizozemsko (NED)
LOH 199286 kg Waldemar Legień
Polsko (POL)
 Pascal Tayot
Francie (FRA)
 Nicolas Gill
Kanada (CAN)
 Hirotaka Okada
Japonsko (JPN)
LOH 199690 kg Čon Ki-jong
Jižní Korea (KOR)
 Armen Bagdasarov
Uzbekistán (UZB)
 Mark Huizinga
Nizozemsko (NED)
 Marko Spittka
Německo (GER)
LOH 200090 kg Mark Huizinga
Nizozemsko (NED)
 Carlos Honorato
Brazílie (BRA)
 Frédéric Demontfaucon
Francie (FRA)
 Ruslan Mašurenko
Ukrajina (UKR)
LOH 200490 kg Zurab Zviadauri
Gruzie (GEO)
 Hiroši Izumi
Japonsko (JPN)
 Mark Huizinga
Nizozemsko (NED)
 Chasanbi Taov
Rusko (RUS)
LOH 200890 kg Irakli Cirekidze
Gruzie (GEO)
 Ammár bin Jachlef
Alžírsko (ALG)
 Hišám Misbah
Egypt (EGY)
 Sergei Aschwanden
Švýcarsko (SUI)
LOH 201290 kg Song Te-nam
Jižní Korea (KOR)
 Asley González
Kuba (CUB)
 Ilias Iliadis
Řecko (GRE)
 Masaši Nišijama
Japonsko (JPN)
LOH 201690 kg Mašú Beiká
Japonsko (JPN)
 Varlam Lipartelijani
Gruzie (GEO)
 Kwak Tong-han
Jižní Korea (KOR)
 Čcheng Sün-čao
Čína (CHN)
LOH 202090 kg Laša Bekauri
Gruzie (GEO)
 Eduard Trippel
Německo (GER)
 Davlat Bobonov
Uzbekistán (UZB)
 Krisztián Tóth
Maďarsko (HUN)

Polotěžká váha

LimitZlatá olympijská medaile ZlatoStříbrná olympijská medaile StříbroBronzová olympijská medaile Bronz
LOH 197293 kg Šota Čočišvili
Sovětský svaz (URS)
 David Starbrook
Velká Británie (GBR)
 Paul Barth
Západní Německo (FRG)
 Čiaki Išii
Brazílie (BRA)
LOH 197693 kg Kazuhiro Ninomija
Japonsko (JPN)
 Ramaz Charšiladze
Sovětský svaz (URS)
 Jürg Röthlisberger
Švýcarsko (SUI)
 David Starbrook
Velká Británie (GBR)
LOH 198095 kg Robert Van de Walle
Belgie (BEL)
 Tengiz Chubuluri
Sovětský svaz (URS)
 Dietmar Lorenz
Německá demokratická republika (GDR)
 Henk Numan
Nizozemsko (NED)
LOH 198495 kg Ha Hjong-ču
Jižní Korea (KOR)
 Douglas Vieria
Brazílie (BRA)
 Bjarni Friðriksson
Island (ISL)
 Günther Neureuther
Západní Německo (FRG)
LOH 198895 kg Aurélio Miguel
Brazílie (BRA)
 Marc Meiling
Západní Německo (FRG)
 Dennis Stewart
Velká Británie (GBR)
 Robert Van de Walle
Belgie (BEL)
LOH 199295 kg Antal Kovács
Maďarsko (HUN)
 Raymond Stevens
Velká Británie (GBR)
 Theo Meijer
Nizozemsko (NED)
 Dmitrij Sergejev
Sjednocený tým (EUN)
LOH 1996100 kg Paweł Nastula
Polsko (POL)
 Kim Min-Soo
Jižní Korea (KOR)
 Aurélio Miguel
Brazílie (BRA)
 Stéphane Traineau
Francie (FRA)
LOH 2000100 kg Kósei Inoue
Japonsko (JPN)
 Nicolas Gill
Kanada (CAN)
 Jurij Sťopkin
Rusko (RUS)
 Stéphane Traineau
Francie (FRA)
LOH 2004100 kg Igor Makarov
Bělorusko (BLR)
 Čang Song-ho
Jižní Korea (KOR)
 Michael Jurack
Německo (GER)
 Ari'el Ze'evi
Izrael (ISR)
LOH 2008100 kg Najdangín Tüvšinbajar
Mongolsko (MGL)
 Askat Žitkejev
Kazachstán (KAZ)
 Movlud Miralijev
Ázerbájdžán (AZE)
 Henk Grol
Nizozemsko (NED)
LOH 2012100 kg Tagir Chajbulajev
Rusko (RUS)
 Najdangín Tüvšinbajar
Mongolsko (MGL)
 Dmitrij Peters
Německo (GER)
 Henk Grol
Nizozemsko (NED)
LOH 2016100 kg Lukáš Krpálek
Česko (CZE)
 Elmar Gasimov
Ázerbájdžán (AZE)
 Cyrille Maret
Francie (FRA)
 Rjúnosuke Haga
Japonsko (JPN)
LOH 2020100 kg Aaron Wolf
Japonsko (JPN)
 Čo Ku-ham
Jižní Korea (KOR)
 Jorge Fonseca
Portugalsko (POR)
 Nijaz Iljasov
Sportovci ROV (ROC)

Těžká váha

LimitZlatá olympijská medaile ZlatoStříbrná olympijská medaile StříbroBronzová olympijská medaile Bronz
LOH 1964+80 kg Isao Inokuma
Japonsko (JPN)
 Doug Rogers
Kanada (CAN)
 Parnaoz Čikviladze
Sovětský svaz (URS)
 Anzor Kiknadze
Sovětský svaz (URS)
1968 Ciudad de Méxiconebylo na programu LOH
LOH 1972+93 kg Wim Ruska
Nizozemsko (NED)
 Klaus Glahn
Západní Německo (FRG)
 Motoki Nišimura
Japonsko (JPN)
 Givi Onašvili
Sovětský svaz (URS)
LOH 1976+93 kg Sergej Novikov
Sovětský svaz (URS)
 Günther Neureuther
Západní Německo (FRG)
 Allen Coage
Spojené státy americké (USA)
 Sumio Endó
Japonsko (JPN)
LOH 1980+95 kg Angelo Parisi
Francie (FRA)
 Dimitar Zaprjanov
Bulharsko (BUL)
 Radomir Kovačević
Jugoslávie (YUG)
 Vladimír Kocman
Československo (TCH)
LOH 1984+95 kg Hitoši Saitó
Japonsko (JPN)
 Angelo Parisi
Francie (FRA)
 Mark Berger
Kanada (CAN)
 Čo Jong-čchol
Jižní Korea (KOR)
LOH 1988+95 kg Hitoši Saitó
Japonsko (JPN)
 Henry Stöhr
Německá demokratická republika (GDR)
 Čo Jong-čchol
Jižní Korea (KOR)
 Grigorij Veričev
Sovětský svaz (URS)
LOH 1992+95 kg Davit Chachaleišvili
Sjednocený tým (EUN)
 Naoja Ogawa
Japonsko (JPN)
 Imre Csősz
Maďarsko (HUN)
 David Douillet
Francie (FRA)
LOH 1996+100 kg David Douillet
Francie (FRA)
 Ernesto Pérez
Španělsko (ESP)
 Frank Möller
Německo (GER)
 Harry Van Barneveld
Belgie (BEL)
LOH 2000+100 kg David Douillet
Francie (FRA)
 Šin’iči Šinohara
Japonsko (JPN)
 Indrek Pertelson
Estonsko (EST)
 Tamerlan Tmenov
Rusko (RUS)
LOH 2004+100 kg Keidži Suzuki
Japonsko (JPN)
 Tamerlan Tmenov
Rusko (RUS)
 Dennis van der Geest
Nizozemsko (NED)
 Indrek Pertelson
Estonsko (EST)
LOH 2008+100 kg Satoši Išii
Japonsko (JPN)
 Abdulla Tangriev
Uzbekistán (UZB)
 Oscar Braison
Kuba (CUB)
 Teddy Riner
Francie (FRA)
LOH 2012+100 kg Teddy Riner
Francie (FRA)
 Alexandr Michajlin
Rusko (RUS)
 Rafael Silva
Brazílie (BRA)
 Andreas Tölzer
Německo (GER)
LOH 2016+100 kg Teddy Riner
Francie (FRA)
 Hisajoši Harasawa
Japonsko (JPN)
 Rafael Silva
Brazílie (BRA)
 Ori Sason
Izrael (ISR)
LOH 2020+100 kg Lukáš Krpálek
Česko (CZE)
 Guram Tušišvili
Gruzie (GEO)
 Teddy Riner
Francie (FRA)
 Tamerlan Bašajev
Sportovci ROV (ROC)

Zrušená disciplína

Bez rozdílu hmotnosti

LimitZlatá olympijská medaile ZlatoStříbrná olympijská medaile StříbroBronzová olympijská medaile Bronz
LOH 1964bez rozdílu vah Anton Geesink
Nizozemsko (NED)
 Akio Kaminaga
Japonsko (JPN)
 Theodore Boronovskis
Austrálie (AUS)
 Klaus Glahn
Tým sjednoceného Německa (EUA)
1968 Ciudad de Méxiconebylo na programu LOH
LOH 1972bez rozdílu vah Wim Ruska
Nizozemsko (NED)
 Vitalij Kuzněcov
Sovětský svaz (URS)
 Jean-Claude Brondani
Francie (FRA)
 Angelo Parisi
Velká Británie (GBR)
LOH 1976bez rozdílu vah Haruki Uemura
Japonsko (JPN)
 Keith Remfry
Velká Británie (GBR)
 Cho Jae-gi
Jižní Korea (KOR)
 Šota Čočišvili
Sovětský svaz (URS)
LOH 1980bez rozdílu vah Dietmar Lorenz
Německá demokratická republika (GDR)
 Angelo Parisi
Francie (FRA)
 Andras Ozsvar
Maďarsko (HUN)
 Arthur Mapp
Velká Británie (GBR)
LOH 1984bez rozdílu vah Jasuhiro Jamašita
Japonsko (JPN)
 Mohamed Rashwan
Egypt (EGY)
 Arthur Schnabel
Západní Německo (FRG)
 Mihai Cioc
Rumunsko (ROU)

Odkazy

Související články

Externí odkazy


Média použitá na této stránce

Gold medal-2008OB.svg
Olympic Gold medal. like 2008 Summer Olympic's Gold medal
Silver medal-2008OB.svg
Olympic Silver medal. like 2008 Summer Olympic's Gold medal
Bronze medal-2008OB.svg
Olympic Bronze medal. like 2008 Summer Olympic's Gold medal
Olympic flag.svg
Olympijská vlajka
Flag of the Soviet Union 1955.svg
(c) I, Cmapm, CC BY-SA 3.0
The flag of the Soviet Union (1955-1991) using a darker shade of red.
Schematic of the flag as adopted in 1955.
Flag of the Soviet Union (dark version).svg
(c) I, Cmapm, CC BY-SA 3.0
The flag of the Soviet Union (1955-1991) using a darker shade of red.
Schematic of the flag as adopted in 1955.
Flag of Japan (1870–1999).svg
Variant version of a flag of Japan, used between January 27, 1870 and August 13, 1999 (aspect ratio 7:10).
Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg
Chinese Taipei Olympic Flag. According to the official website of Chinese Taipei Olympic Committee, Blue Sky(circle) & White Sun(triangles) above the Olympic rings is neither the National Emblem of the Republic of China, nor the Party Emblem of Kuomintang (KMT), but a design in between, where the triangles do not extend to the edge of the blue circle, as registered at International Olympic Committee in 1981 and digitally rendered in 2013. Besides, the blue outline of the five-petaled plum blossom is broader than the red one. Moreover, the CMYK code of the blue one and the Blue Sky & White Sun is "C100-M100-Y0-K0", and different from the Olympic rings (C100-M25-Y0-K0). Note that it's the only version recognized by IOC.
Flag of the Mongolian People's Republic (1945–1992).svg
Flag of People's Republic of Mongolia 1945-1992
Flag of Bulgaria (1971-1990).svg
Autor: Scroch, Licence: CC BY-SA 3.0
Flag of Bulgaria (1971-1990). Flag of Bulgaria with Bulgarian coat from 1971.
Flag of Bulgaria (1971–1990).svg
Autor: Scroch, Licence: CC BY-SA 3.0
Flag of Bulgaria (1971-1990). Flag of Bulgaria with Bulgarian coat from 1971.
Flag of Poland (1927–1980).svg
Flag of Second Polish Republic and later People's Republic of Poland in period from 1928 to 1980. Red shade used here is HTML "vermilion" #E34234. Proportion 5:8.
Flag of Belgium (civil).svg
The civil ensign and flag of Belgium. It is identical to Image:Flag of Belgium.svg except that it has a 2:3 ratio, instead of 13:15.
Flag of Romania (1965–1989).svg

Flag of Romania, (21 August 1965 - 22 December 1989/officialy 27 December 1989).

Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.

  • l = 2/3 × L
  • C = 1/3 × L
  • S = 2/5 × l
Flag of Portugal.svg
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857–1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
German Olympic flag (1959-1968).svg
Flag of the unified Team of Germany for the Olympic Games, 1960–1968.
Flag of SFR Yugoslavia.svg
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Flag of Iceland.svg
The Flag of Iceland.
  • Horizontal aspect ratio: 7:1:2:1:14;
  • Vertical aspect ratio: 7:1:2:1:7.
Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Flag of Czechoslovakia.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Flag of Georgia (1990-2004).svg
Flag of Georgia used from 1990 to 2004, with slightly different proportions than the 1918 to 1921 flag.
Flag of Poland (1928–1980).svg
Flag of Second Polish Republic and later People's Republic of Poland in period from 1928 to 1980. Red shade used here is HTML "vermilion" #E34234. Proportion 5:8.
Flag of Romania (1965-1989).svg

Flag of Romania, (21 August 1965 - 22 December 1989/officialy 27 December 1989).

Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.

  • l = 2/3 × L
  • C = 1/3 × L
  • S = 2/5 × l
Flag of Brazil (1968-1992).svg
Flag of Brazil (1968-1992)
Flag of South Korea (1949–1984).svg
Flag of South Korea (1949-1984)
Flag of Belarus (1995–2012).svg
Flag of Belarus 1995-2012
Flag of South Korea (1997–2011).svg
Flag of South Korea from October 1997 to May 2011. In May 2011, the exact colors were specified into their current shades. Source: https://www.mois.go.kr/cmm/fms/FileDown.do?atchFileId=FILE_000000000008139&fileSn=0.
Flag of Egypt (1972–1984).svg
The Egyptian flag (1972-1984). Also the flag of Libya (1972-1977) and Syria (1972-1980), when the three countries formed the nominal “Federation of Arab Republics”. (For a map of the federation, see Image:Esl.PNG.)
The Arab text in the scroll held by the “Golden Hawk of Qureish” reads Arabic اتحاد الجمهوريات العربية, ittiħād al-jumhūriyyāt al-`arabiyya, i.e. the Federation (literally “Union”) of Arab Republics — in a quasi-Kufic script (in its original form, with a very ornamental letter dal د).
Flag of the People's Republic of Mongolia (1949-1992).svg
Flag of People's Republic of Mongolia 1945-1992
Russian Olympic Committee flag.png
Russian Olympic Committee flag used in 2020 and 2022, for the Olympics