Seznam olympijských medailistů v boxu
Tato je seznam olympijských medailistů v boxu na LOH.
Muší váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | do 47.6kg | George Finnegan Spojené státy americké (USA) | Miles Burke Spojené státy americké (USA) | nebyla udělena | |
1906-1912 | nebyl na programu LOH | ||||
LOH 1920 | do 50.8kg | Frankie Genaro Spojené státy americké (USA) | Anders Petersen Dánsko (DEN) | William Cuthbertson Velká Británie (GBR) | |
LOH 1924 | do 50.8kg | Fidel LaBarba Spojené státy americké (USA) | James McKenzie Velká Británie (GBR) | Raymond Fee Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1928 | do 50.8kg | Antal Kocsis Maďarsko (HUN) | Armand Apell Francie (FRA) | Carlo Cavagnoli Itálie (ITA) | |
LOH 1932 | do 50.8kg | István Énekes Maďarsko (HUN) | Francisco Cabañas Mexiko (MEX) | Louis Salica Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1936 | do 50.8kg | Willy Kaiser Německo (GER) | Gavino Matta Itálie (ITA) | Louis Laurie Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1948 | do 51kg | Pascual Pérez Argentina (ARG) | Spartaco Bandinelli Itálie (ITA) | Han Soo-Ann Jižní Korea (KOR) | |
LOH 1952 | do 51kg | Nate Brooks Spojené státy americké (USA) | Edgar Basel Německo (GER) | Anatolij Bulakov Sovětský svaz (URS) | Willie Toweel Jihoafrická unie (RSA) |
LOH 1956 | do 51kg | Terence Spinks Velká Británie (GBR) | Mircea Dobrescu Rumunsko (ROU) | John Caldwell Irsko (IRL) | René Libeer Francie (FRA) |
LOH 1960 | do 51kg | Gyula Török Maďarsko (HUN) | Sergej Sivko Sovětský svaz (URS) | Abdel Moneim El-Guindi Egypt (EGY) | Kiyoshi Tanabe Japonsko (JPN) |
LOH 1964 | do 51kg | Fernando Atzori Itálie (ITA) | Artur Olech Polsko (POL) | Robert Carmody Spojené státy americké (USA) | Stanislav Sorokin Sovětský svaz (URS) |
LOH 1968 | do 51kg | Ricardo Delgado Mexiko (MEX) | Artur Olech Polsko (POL) | Servílio de Oliveira Brazílie (BRA) | Leo Rwabwogo Uganda (UGA) |
LOH 1972 | do 51kg | Georgi Kostadinov Bulharsko (BUL) | Leo Rwabwogo Uganda (UGA) | Leszek Blazynski Polsko (POL) | Douglas Rodríguez Kuba (CUB) |
LOH 1976 | do 51kg | Leo Randolph Spojené státy americké (USA) | Ramón Duvalón Kuba (CUB) | Leszek Blazynski Polsko (POL) | David Torosjan Sovětský svaz (URS) |
LOH 1980 | do 51kg | Petar Lesov Bulharsko (BUL) | Viktor Mirošničenko Sovětský svaz (URS) | Hugh Russell Irsko (IRL) | János Váradi Maďarsko (HUN) |
LOH 1984 | do 51kg | Steve McCrory Spojené státy americké (USA) | Redzep Redzepovski Jugoslávie (YUG) | Ibrahim Bilali Keňa (KEN) | Eyüp Can Turecko (TUR) |
LOH 1988 | do 51kg | Kim Kwang-Sun Jižní Korea (KOR) | Andreas Tews Německá demokratická republika (GDR) | Mario González Mexiko (MEX) | Timofej Skrjabin Sovětský svaz (URS) |
LOH 1992 | do 51kg | Choi Chol-Su Severní Korea (PRK) | Raúl González Kuba (CUB) | Tim Austin Spojené státy americké (USA) | István Kovács Maďarsko (HUN) |
LOH 1996 | do 51kg | Maikro Romero Kuba (CUB) | Bulat Jumadilov Kazachstán (KAZ) | Zoltan Lunka Německo (GER) | Albert Pakejev Rusko (RUS) |
LOH 2000 | do 51kg | Wijan Ponlid Thajsko (THA) | Bulat Jumadilov Kazachstán (KAZ) | Wladimir Sidorenko Ukrajina (UKR) | Jérôme Thomas Francie (FRA) |
LOH 2004 | do 51kg | Yuriorkis Gamboa Kuba (CUB) | Jérôme Thomas Francie (FRA) | Rustamhodza Rahimov Německo (GER) | Fuad Aslanov Ázerbájdžán (AZE) |
LOH 2008 | do 51kg | Somjit Jongjohor Thajsko (THA) | Andry Laffita Kuba (CUB) | Vincenzo Picardi Itálie (ITA) | Georgy Balakshin Rusko (RUS) |
LOH 2012 | do 52kg | Robeisy Ramírez Kuba (CUB) | Nyambayaryn Tögstsogt Mongolsko (MGL) | Misha Aloyan Rusko (RUS) | Michael Conlan Irsko (IRL) |
LOH 2016 | do 52kg | Shakhobidin Zoirov Uzbekistán (UZB) | Misha Aloyan Rusko (RUS) | Yoel Finol Venezuela (VEN) | Hu Jianguan Čína (CHN) |
LOH 2020 | do 52kg | Galal Yafai Velká Británie (GBR) | Carlo Paalam Filipíny (PHI) | Saken Bibossinov Kazachstán (KAZ) | Ryomei Tanaka Japonsko (JPN) |
Pérová váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | do 56.7kg | Oliver Kirk Spojené státy americké (USA) | Frank Haller Spojené státy americké (USA) | Frederick Gilmore Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1908 | do 57.2kg | Richard Gunn Velká Británie (GBR) | Charles Morris Velká Británie (GBR) | Hugh Roddin Velká Británie (GBR) | |
LOH 1912 | nebyl na programu LOH | ||||
LOH 1920 | do 57.2kg | Paul Fritsch Francie (FRA) | Jean Gachet Francie (FRA) | Edoardo Garzena Itálie (ITA) | |
LOH 1924 | do 57.2kg | Jackie Fields Spojené státy americké (USA) | Joseph Salas Spojené státy americké (USA) | Pedro Quartucci Argentina (ARG) | |
LOH 1928 | do 57.2kg | Bep van Klaveren Nizozemsko (NED) | Víctor Peralta Argentina (ARG) | Harold Devine Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1932 | do 57.2kg | Carmelo Robledo Argentina (ARG) | Josef Schleinkofer Německo (GER) | Allan Carlsson Švédsko (SWE) | |
LOH 1936 | do 57.2kg | Oscar Casanovas Argentina (ARG) | Charles Catterall Jihoafrická unie (RSA) | Josef Miner Německo (GER) | |
LOH 1948 | do 58kg | Ernesto Formenti Itálie (ITA) | Dennis Shepherd Jihoafrická unie (RSA) | Aleksy Antkiewicz Polsko (POL) | |
LOH 1952 | do 57kg | Ján Zachara Československo (TCH) | Sergio Caprari Itálie (ITA) | Leonard Leisching Jihoafrická unie (RSA) | Joseph Ventaja Francie (FRA) |
LOH 1956 | do 57kg | Vladimir Safronov Sovětský svaz (URS) | Thomas Nicholls Velká Británie (GBR) | Pentti Hämäläinen Finsko (FIN) | Henryk Niedžwiedzki Polsko (POL) |
LOH 1960 | do 57kg | Francesco Musso Itálie (ITA) | Jerzy Adamski Polsko (POL) | Jorma Limmonen Finsko (FIN) | William Meyers Jihoafrická unie (RSA) |
LOH 1964 | do 57kg | Stanislav Stěpaškin Sovětský svaz (URS) | Anthony Villanueva Filipíny (PHI) | Charles Brown Spojené státy americké (USA) | Heinz Schulz Tým sjednoceného Německa (EUA) |
LOH 1968 | do 57kg | Antonio Roldán Mexiko (MEX) | Alberto Robinson Spojené státy americké (USA) | Ivan Mihailov Bulharsko (BUL) | Philip Waruinge Keňa (KEN) |
LOH 1972 | do 57kg | Boris Kuzněcov Sovětský svaz (URS) | Philip Waruinge Keňa (KEN) | András Botos Maďarsko (HUN) | Clemente Rojas Kolumbie (COL) |
LOH 1976 | do 57kg | Ángel Herrera Kuba (CUB) | Richard Nowakowski Německá demokratická republika (GDR) | Leszek Kosedowski Polsko (POL) | Juan Paredes Mexiko (MEX) |
LOH 1980 | do 57kg | Rudi Fink Německá demokratická republika (GDR) | Adolfo Horta Kuba (CUB) | Krzysztof Kosedowski Polsko (POL) | Viktor Rybakov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1984 | do 57kg | Meldrick Taylor Spojené státy americké (USA) | Peter Konyegwachie Nigérie (NGR) | Türgüt Aykaç Turecko (TUR) | Omar Catari Venezuela (VEN) |
LOH 1988 | do 57kg | Giovanni Parisi Itálie (ITA) | Daniel Dumitrescu Rumunsko (ROU) | Abdelhak Achik Maroko (MAR) | Lee Jae-Hyuk Jižní Korea (KOR) |
LOH 1992 | do 57kg | Andreas Tews Německo (GER) | Faustino Reyes Španělsko (ESP) | Ramaz Paliani Sjednocený tým (EUN) | Hocine Soltani Alžírsko (ALG) |
LOH 1996 | do 57kg | Somluck Kamsing Thajsko (THA) | Serafim Todorov Bulharsko (BUL) | Pablo Chacón Argentina (ARG) | Floyd Mayweather, Jr. Spojené státy americké (USA) |
LOH 2000 | do 57kg | Bekzat Sattarchanov Kazachstán (KAZ) | Ricardo Juarez Spojené státy americké (USA) | Kamil Djamaloudinov Rusko (RUS) | Tahar Tamsamani Maroko (MAR) |
LOH 2004 | do 57kg | Alexej Tiščenko Rusko (RUS) | Kim Song-Guk Severní Korea (PRK) | Jo Seok-Hwan Jižní Korea (KOR) | Vitali Tajbert Německo (GER) |
LOH 2008 | do 57kg | Vasyl Lomačenko Ukrajina (UKR) | Khedafi Djelkhir Francie (FRA) | Yakup Kılıç Turecko (TUR) | Shahin Imranov Ázerbájdžán (AZE) |
2012–2016 | váha nebyla v programu | ||||
LOH 2020 | do 57kg | Albert Batyrgazijev Sportovci ROV (ROC) | Duke Ragan Spojené státy americké (USA) | Lázaro Álvarez Kuba (CUB) | Samuel Takyi Ghana (GHA) |
Lehká váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | do 61,2kg | Harry Spanjer Spojené státy americké (USA) | Russell van Horn Spojené státy americké (USA) | Peter Sturholdt Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1908 | do 63,5kg | Frederick Grace Velká Británie (GBR) | Frederick Spiller Velká Británie (GBR) | Harry Johnson Velká Británie (GBR) | |
LOH 1912 | nebyl na programu OH | ||||
LOH 1920 | do 61,2kg | Samuel Mosberg Spojené státy americké (USA) | Gotfred Johansen Dánsko (DEN) | Clarence Newton Kanada (CAN) | |
LOH 1924 | do 61,2kg | Hans Jacob Nielsen Dánsko (DEN) | Alfredo Copello Argentina (ARG) | Frederick Boylstein Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1928 | do 61,2kg | Carlo Orlandi Itálie (ITA) | Stephen Halaiko Spojené státy americké (USA) | Gunnar Berggren Švédsko (SWE) | |
LOH 1932 | do 61,2kg | Lawrence Stevens Jihoafrická unie (RSA) | Thure Ahlqvist Švédsko (SWE) | Nathan Bor Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1936 | do 61,2kg | Imre Harangi Maďarsko (HUN) | Nikolai Stepulov Estonsko (EST) | Erik Ågren Švédsko (SWE) | |
LOH 1948 | do 62kg | Gerald Dreyer Jihoafrická unie (RSA) | Joseph Vissers Belgie (BEL) | Svend Wad Dánsko (DEN) | |
LOH 1952 | do 60kg | Aureliano Bolognesi Itálie (ITA) | Aleksy Antkiewicz Polsko (POL) | Gheorghe Fiat Rumunsko (ROU) | Erkki Pakkanen Finsko (FIN) |
LOH 1956 | do 60kg | Dick McTaggart Velká Británie (GBR) | Harry Kurschat Tým sjednoceného Německa (EUA) | Anthony Byrne Irsko (IRL) | Anatolij Lagetko Sovětský svaz (URS) |
LOH 1960 | do 60kg | Kazimierz Paździor Polsko (POL) | Sandro Lopopolo Itálie (ITA) | Abel Laudonio Argentina (ARG) | Dick McTaggart Velká Británie (GBR) |
LOH 1964 | do 60kg | Józef Grudzień Polsko (POL) | Velikton Barannikov Sovětský svaz (URS) | Ronald Allen Harris Spojené státy americké (USA) | Jim McCourt Irsko (IRL) |
LOH 1968 | do 60kg | Ronnie Harris Spojené státy americké (USA) | Józef Grudzień Polsko (POL) | Calistrat Cuţov Rumunsko (ROU) | Zvonimir Vujin Jugoslávie (YUG) |
LOH 1972 | do 60kg | Jan Szczepański Polsko (POL) | László Orbán Maďarsko (HUN) | Samuel Mbugua Keňa (KEN) | Alfonso Pérez Kolumbie (COL) |
LOH 1976 | do 60kg | Howard Davis Spojené státy americké (USA) | Simion Cuţov Rumunsko (ROU) | Ace Rusevski Jugoslávie (YUG) | Vasilij Solomin Sovětský svaz (URS) |
LOH 1980 | do 60kg | Ángel Herrera Kuba (CUB) | Viktor Děmjaněnko Sovětský svaz (URS) | Kazimierz Adach Polsko (POL) | Richard Nowakowski Německá demokratická republika (GDR) |
LOH 1984 | do 60kg | Pernell Whitaker Spojené státy americké (USA) | Luis Ortiz Portoriko (PUR) | Chun Chil-Sung Jižní Korea (KOR) | Martin Ndongo-Ebanga Kamerun (CMR) |
LOH 1988 | do 60kg | Andreas Zülow Německá demokratická republika (GDR) | George Cramne Švédsko (SWE) | Romallis Ellis Spojené státy americké (USA) | Nergüin Enkhbat Mongolsko (MGL) |
LOH 1992 | do 60kg | Oscar de la Hoya Spojené státy americké (USA) | Marco Rudolph Německo (GER) | Namjilyn Bayarsaikhan Mongolsko (MGL) | Hong Sung-Sik Jižní Korea (KOR) |
LOH 1996 | do 60kg | Hocine Soltani Alžírsko (ALG) | Tontcho Tontchev Bulharsko (BUL) | Terrance Cauthen Spojené státy americké (USA) | Leonard Doroftei Rumunsko (ROU) |
LOH 2000 | do 60kg | Mario Kindelán Kuba (CUB) | Andreas Kotelnik Ukrajina (UKR) | Cristián Bejarano Mexiko (MEX) | Alexander Maletin Rusko (RUS) |
LOH 2004 | do 60kg | Mario Kindelán Kuba (CUB) | Amir Khan Velká Británie (GBR) | Murat Khrachev Rusko (RUS) | Serik Yeleuov Kazachstán (KAZ) |
LOH 2008 | do 60kg | Alexej Tiščenko Rusko (RUS) | Daouda Sow Francie (FRA) | Hrachik Javakhyan Arménie (ARM) | Yordenis Ugás Kuba (CUB) |
LOH 2012 | do 60kg | Vasyl Lomačenko Ukrajina (UKR) | Han Soon-Chul Jižní Korea (KOR) | Evaldas Petrauskas Litva (LTU) | Yasniel Toledo Kuba (CUB) |
LOH 2016 | do 60kg | Robson Conceição Brazílie (BRA) | Sofiane Oumiha Francie (FRA) | Lázaro Álvarez Kuba (CUB) | Dorjnyambuugiin Otgondalai Mongolsko (MGL) |
LOH 2020 | do 63kg | Andy Cruz Kuba (CUB) | Keyshawn Davis Spojené státy americké (USA) | Harry Garside Austrálie (AUS) | Hovhannes Bachkov Arménie (ARM) |
Lehká střední váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | do 65.8kg | Albert Young Spojené státy americké (USA) | Harry Spanjer Spojené státy americké (USA) | Joseph Lydon Spojené státy americké (USA) | |
1908-1912 | nebyl na programu OH | ||||
LOH 1920 | do 66.7kg | Bert Schneider Kanada (CAN) | Alexander Ireland Velká Británie (GBR) | Frederick Colberg Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1924 | do 66.7kg | Jean Delarge Belgie (BEL) | Héctor Méndez Argentina (ARG) | Douglas Lewis Kanada (CAN) | |
LOH 1928 | do 66.7kg | Ted Morgan Nový Zéland (NZL) | Raúl Landini Argentina (ARG) | Raymond Smillie Kanada (CAN) | |
LOH 1932 | do 66.7kg | Edward Flynn Spojené státy americké (USA) | Erich Campe Německo (GER) | Bruno Ahlberg Finsko (FIN) | |
LOH 1936 | do 66.7kg | Sten Suvio Finsko (FIN) | Michael Murach Německo (GER) | Gerhard Pedersen Dánsko (DEN) | |
LOH 1948 | do 67kg | Július Torma Československo (TCH) | Hank Herring Spojené státy americké (USA) | Alessandro D'Ottavio Itálie (ITA) | |
LOH 1952 | do 67kg | Zygmunt Chychła Polsko (POL) | Sergej Ščerbakov Sovětský svaz (URS) | Günther Heidemann Německo (GER) | Victor Jörgensen Dánsko (DEN) |
LOH 1956 | do 67kg | Nicolae Linca Rumunsko (ROU) | Frederick Tiedt Irsko (IRL) | Nicholas Gargano Velká Británie (GBR) | Kevin Hogarth Austrálie (AUS) |
LOH 1960 | do 67kg | Nino Benvenuti Itálie (ITA) | Jurij Radoňak Sovětský svaz (URS) | Leszek Drogosz Polsko (POL) | Jimmy Lloyd Velká Británie (GBR) |
LOH 1964 | do 67kg | Marian Kasprzyk Polsko (POL) | Ričardas Tamulis Sovětský svaz (URS) | Silvano Bertini Itálie (ITA) | Pertti Purhonen Finsko (FIN) |
LOH 1968 | do 67kg | Manfred Wolke Německá demokratická republika (GDR) | Joseph Bessala Kamerun (CMR) | Mario Guilloti Argentina (ARG) | Vladimir Musalimov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1972 | do 67kg | Emilio Correa Kuba (CUB) | János Kajdi Maďarsko (HUN) | Dick Murunga Keňa (KEN) | Jesse Valdez Spojené státy americké (USA) |
LOH 1976 | do 67kg | Jochen Bachfeld Německá demokratická republika (GDR) | Pedro Gamarro Venezuela (VEN) | Reinhard Skricek Západní Německo (FRG) | Victor Zilberman Rumunsko (ROU) |
LOH 1980 | do 67kg | Andrés Aldama Kuba (CUB) | John Mugabi Uganda (UGA) | Karl-Heinz Krüger Německá demokratická republika (GDR) | Kazimierz Szczerba Polsko (POL) |
LOH 1984 | do 67kg | Mark Breland Spojené státy americké (USA) | An Young-Su Jižní Korea (KOR) | Luciano Bruno Itálie (ITA) | Joni Nyman Finsko (FIN) |
LOH 1988 | do 67kg | Robert Wangila Keňa (KEN) | Laurent Boudouani Francie (FRA) | Jan Dydak Polsko (POL) | Kenneth Gould Spojené státy americké (USA) |
LOH 1992 | do 67kg | Michael Carruth Irsko (IRL) | Juan Hernández Sierra Kuba (CUB) | Anibal Acevedo Portoriko (PUR) | Arkhom Chenglai Thajsko (THA) |
LOH 1996 | do 67kg | Oleg Saitov Rusko (RUS) | Juan Hernández Sierra Kuba (CUB) | Daniel Santos Portoriko (PUR) | Marian Simion Rumunsko (ROU) |
LOH 2000 | do 67kg | Oleg Saitov Rusko (RUS) | Sergey Dotsenko Ukrajina (UKR) | Vitalie Gruşac Moldavsko (MDA) | Dorel Simion Rumunsko (ROU) |
LOH 2004 | do 69kg | Bachtijar Artajev Kazachstán (KAZ) | Lorenzo Aragón Kuba (CUB) | Kim Jung-Joo Jižní Korea (KOR) | Oleg Saitov Rusko (RUS) |
LOH 2008 | do 69kg | Bachyt Sarsekbajev Kazachstán (KAZ) | Carlos Banteaux Kuba (CUB) | Hanati Silamu Čína (CHN) | Kim Jung-Joo Jižní Korea (KOR) |
LOH 2012 | do 69kg | Serik Sapijev Kazachstán (KAZ) | Fred Evans Velká Británie (GBR) | Taras Shelestyuk Ukrajina (UKR) | Andrey Zamkovoy Rusko (RUS) |
LOH 2016 | do 69kg | Danijar Jelusinov Kazachstán (KAZ) | Shakhram Giyasov Uzbekistán (UZB) | Mohammed Rabii Maroko (MAR) | Souleymane Cissokho Francie (FRA) |
LOH 2020 | do 69kg | Roniel Iglesias Kuba (CUB) | Pat McCormack Velká Británie (GBR) | Andrey Zamkovoy Sportovci ROV (ROC) | Aidan Walsh Irsko (IRL) |
Střední váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | do 71.7kg | Charles Mayer Spojené státy americké (USA) | Benjamin Spradley Spojené státy americké (USA) | nebyla udělena | |
LOH 1908 | do 71.7kg | John Douglas Velká Británie (GBR) | Reginald Baker Australasie (ANZ) | William Philo Velká Británie (GBR) | |
LOH 1912 | nebyl na programu OH | ||||
LOH 1920 | do 72.6kg | Harry Mallin Velká Británie (GBR) | Georges Prud'Homme Kanada (CAN) | Moe Herscovitch Kanada (CAN) | |
LOH 1924 | do 72.6kg | Harry Mallin Velká Británie (GBR) | John Elliott Velká Británie (GBR) | Joseph Jules Beecken Belgie (BEL) | |
LOH 1928 | do 72.6kg | Piero Toscani Itálie (ITA) | Jan Heřmánek Československo (TCH) | Leonard Steyaert Belgie (BEL) | |
LOH 1932 | do 72.6kg | Carmen Barth Spojené státy americké (USA) | Amado Azar Argentina (ARG) | Ernest Peirce Jihoafrická unie (RSA) | |
LOH 1936 | do 72.6kg | Jean Despeaux Francie (FRA) | Henry Tiller Norsko (NOR) | Raúl Villarreal Argentina (ARG) | |
LOH 1948 | do 73kg | László Papp Maďarsko (HUN) | John Wright Velká Británie (GBR) | Ivano Fontana Itálie (ITA) | |
LOH 1952 | do 75kg | Floyd Patterson Spojené státy americké (USA) | Vasile Tiţǎ Rumunsko (ROU) | Boris Nikolov Bulharsko (BUL) | Stig Sjölin Švédsko (SWE) |
LOH 1956 | do 75kg | Gennadij Šatkov Sovětský svaz (URS) | Ramón Tapia Chile (CHI) | Gilbert Chapron Francie (FRA) | Víctor Zalazar Argentina (ARG) |
LOH 1960 | do 75kg | Eddie Crook, Jr. Spojené státy americké (USA) | Tadeusz Walasek Polsko (POL) | Jevgenij Feofanov Sovětský svaz (URS) | Ion Monea Rumunsko (ROU) |
LOH 1964 | do 75kg | Valerij Popenčenko Sovětský svaz (URS) | Emil Schulz Tým sjednoceného Německa (EUA) | Franco Valle Itálie (ITA) | Tadeusz Walasek Polsko (POL) |
LOH 1968 | do 75kg | Chris Finnegan Velká Británie (GBR) | Alexej Kiseljov Sovětský svaz (URS) | Alfred Jones Spojené státy americké (USA) | Agustín Zaragoza Mexiko (MEX) |
LOH 1972 | do 75kg | Vjačeslav Lemešev Sovětský svaz (URS) | Reima Virtanen Finsko (FIN) | Prince Amartey Ghana (GHA) | Marvin Johnson Spojené státy americké (USA) |
LOH 1976 | do 75kg | Michael Spinks Spojené státy americké (USA) | Rufat Riskijev Sovětský svaz (URS) | Luis Martínez Kuba (CUB) | Alec Năstac Rumunsko (ROU) |
LOH 1980 | do 75kg | José Gómez Kuba (CUB) | Viktor Savčenko Sovětský svaz (URS) | Jerzy Rybicki Polsko (POL) | Valentin Silaghi Rumunsko (ROU) |
LOH 1984 | do 75kg | Shin Joon-Sup Jižní Korea (KOR) | Virgil Hill Spojené státy americké (USA) | Aristides González Portoriko (PUR) | Mohamed Zaoui Alžírsko (ALG) |
LOH 1988 | do 75kg | Henry Maske Německá demokratická republika (GDR) | Egerton Marcus Kanada (CAN) | Chris Sande Keňa (KEN) | Hussain Shah Syed Pákistán (PAK) |
LOH 1992 | do 75kg | Ariel Hernández Kuba (CUB) | Chris Byrd Spojené státy americké (USA) | Chris Johnson Kanada (CAN) | Lee Seung-Bae Jižní Korea (KOR) |
LOH 1996 | do 75kg | Ariel Hernández Kuba (CUB) | Malik Beyleroğlu Turecko (TUR) | Mohamed Bahari Alžírsko (ALG) | Rhoshii Wells Spojené státy americké (USA) |
LOH 2000 | do 75kg | Jorge Gutiérrez Kuba (CUB) | Gaydarbek Gaydarbekov Rusko (RUS) | Vugar Alakparov Ázerbájdžán (AZE) | Zsolt Erdei Maďarsko (HUN) |
LOH 2004 | do 75kg | Gaydarbek Gaydarbekov Rusko (RUS) | Gennady Golovkin Kazachstán (KAZ) | Suriya Prasathinphimai Thajsko (THA) | Andre Dirrell Spojené státy americké (USA) |
LOH 2008 | do 75kg | James DeGale Velká Británie (GBR) | Emilio Correa Kuba (CUB) | Darren Sutherland Irsko (IRL) | Vijender Kumar Indie (IND) |
LOH 2012 | do 75kg | Rjóta Murata Japonsko (JPN) | Esquiva Florentino Brazílie (BRA) | Anthony Ogogo Velká Británie (GBR) | Abbos Atoev Uzbekistán (UZB) |
LOH 2016 | do 75kg | Arlen López Kuba (CUB) | Bektemir Melikuziev Uzbekistán (UZB) | Misael Rodríguez Mexiko (MEX) | Kamran Shakhsuvarly Ázerbájdžán (AZE) |
LOH 2020 | do 75kg | Hebert Conceição Brazílie (BRA) | Oleksandr Khyzhniak Ukrajina (UKR) | Gleb Bakshi Sportovci ROV (ROC) | Eumir Marcial Filipíny (PHI) |
Polotěžká váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1920 | do 79.4kg | Eddie Eagan Spojené státy americké (USA) | Sverre Sørsdal Norsko (NOR) | Harold Franks Velká Británie (GBR) | |
LOH 1924 | do 79.4kg | Harry Mitchell Velká Británie (GBR) | Thyge Petersen Dánsko (DEN) | Sverre Sørsdal Norsko (NOR) | |
LOH 1928 | do 79.4kg | Víctor Avendaño Argentina (ARG) | Ernst Pistulla Německo (GER) | Karel Miljon Nizozemsko (NED) | |
LOH 1932 | do 79.4kg | David Carstens Jihoafrická unie (RSA) | Gino Rossi Itálie (ITA) | Peter Jørgensen Dánsko (DEN) | |
LOH 1936 | do 79.4kg | Roger Michelot Francie (FRA) | Richard Vogt Německo (GER) | Francisco Risiglione Argentina (ARG) | |
LOH 1948 | do 80kg | George Hunter Jihoafrická unie (RSA) | Don Scott Velká Británie (GBR) | Mauro Cía Argentina (ARG) | |
LOH 1952 | do 81kg | Norvel Lee Spojené státy americké (USA) | Antonio Pacenza Argentina (ARG) | Anatolij Perov Sovětský svaz (URS) | Harry Siljander Finsko (FIN) |
LOH 1956 | do 81kg | James Boyd Spojené státy americké (USA) | Gheorghe Negrea Rumunsko (ROU) | Carlos Lucas Chile (CHI) | Romualdas Murauskas Sovětský svaz (URS) |
LOH 1960 | do 81kg | Cassius Clay Spojené státy americké (USA) | Zbigniew Pietrzykowski Polsko (POL) | Anthony Madigan Austrálie (AUS) | Giulio Saraudi Itálie (ITA) |
LOH 1964 | do 81kg | Cosimo Pinto Itálie (ITA) | Alexej Kiseljov Sovětský svaz (URS) | Alexander Nikolov Bulharsko (BUL) | Zbigniew Pietrzykowski Polsko (POL) |
LOH 1968 | do 81kg | Danas Pozniakas Sovětský svaz (URS) | Ion Monea Rumunsko (ROU) | Stanisław Dragan Polsko (POL) | Georgi Stankov Bulharsko (BUL) |
LOH 1972 | do 81kg | Mate Parlov Jugoslávie (YUG) | Gilberto Carrillo Kuba (CUB) | Janusz Gortat Polsko (POL) | Isaac Ikhouria Nigérie (NGR) |
LOH 1976 | do 81kg | Leon Spinks Spojené státy americké (USA) | Sixto Soria Kuba (CUB) | Kostica Dafinoiu Rumunsko (ROU) | Janusz Gortat Polsko (POL) |
LOH 1980 | do 81kg | Slobodan Kačar Jugoslávie (YUG) | Paweł Skrzecz Polsko (POL) | Herbert Bauch Německá demokratická republika (GDR) | Ricardo Rojas Kuba (CUB) |
LOH 1984 | do 81kg | Anton Josipović Jugoslávie (YUG) | Kevin Barry Nový Zéland (NZL) | Evander Holyfield Spojené státy americké (USA) | Mustapha Moussa Alžírsko (ALG) |
LOH 1988 | do 81kg | Andrew Maynard Spojené státy americké (USA) | Nurmagomed Šanavazov Sovětský svaz (URS) | Henryk Petrich Polsko (POL) | Damir Škaro Jugoslávie (YUG) |
LOH 1992 | do 81kg | Torsten May Německo (GER) | Rostyslav Zaulychnyi Sjednocený tým (EUN) | Wojciech Bartnik Polsko (POL) | Zoltán Béres Maďarsko (HUN) |
LOH 1996 | do 81kg | Vasilij Žirov Kazachstán (KAZ) | Lee Seung-Bae Jižní Korea (KOR) | Antonio Tarver Spojené státy americké (USA) | Thomas Ulrich Německo (GER) |
LOH 2000 | do 81kg | Alexandr Lebzjak Rusko (RUS) | Rudolf Kraj Česko (CZE) | Andriy Fedchuk Ukrajina (UKR) | Sergey Mihaylov Uzbekistán (UZB) |
LOH 2004 | do 81kg | Andre Ward Spojené státy americké (USA) | Magomed Aripgadjiev Bělorusko (BLR) | Utkirbek Khaydarov Uzbekistán (UZB) | Ahmed Ismail Egypt (EGY) |
LOH 2008 | do 81kg | Čang Siao-pching Čína (CHN) | Kenneth Egan Irsko (IRL) | Tony Jeffries Velká Británie (GBR) | Yerkebulan Shynaliyev Kazachstán (KAZ) |
LOH 2012 | do 81kg | Jegor Mechoncev Rusko (RUS) | Adilbek Niyazymbetov Kazachstán (KAZ) | Yamaguchi Falcão Florentino Brazílie (BRA) | Oleksandr Gvozdyk Ukrajina (UKR) |
LOH 2016 | do 81kg | Julio César La Cruz Kuba (CUB) | Adilbek Niyazymbetov Kazachstán (KAZ) | Mathieu Bauderlique Francie (FRA) | Joshua Buatsi Velká Británie (GBR) |
LOH 2020 | do 81kg | Arlen López Kuba (CUB) | Benjamin Whittaker Velká Británie (GBR) | Loren Alfonso Ázerbájdžán (AZE) | Imam Khataev Sportovci ROV (ROC) |
Těžká váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | + 71.7kg | Samuel Berger Spojené státy americké (USA) | Charles Mayer Spojené státy americké (USA) | William Michaels Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1908 | + 71.7kg | Albert Oldman Velká Británie (GBR) | Sydney Evans Velká Británie (GBR) | Frederick Parks Velká Británie (GBR) | |
LOH 1912 | nebyl na programu OH | ||||
LOH 1920 | +79.4kg | Ronald Rawson Velká Británie (GBR) | Søren Petersen Dánsko (DEN) | Albert Eluère Francie (FRA) | |
LOH 1924 | +79.4kg | Otto von Porat Norsko (NOR) | Søren Petersen Dánsko (DEN) | Alfredo Porzio Argentina (ARG) | |
LOH 1928 | +79.4kg | Arturo Rodríguez Argentina (ARG) | Nils Ramm Švédsko (SWE) | Michael Michaelsen Dánsko (DEN) | |
LOH 1932 | +79.4kg | Santiago Lovell Argentina (ARG) | Luigi Rovati Itálie (ITA) | Frederick Feary Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1936 | +79.4kg | Herbert Runge Německo (GER) | Guillermo Lovell Argentina (ARG) | Erling Nilsen Norsko (NOR) | |
LOH 1948 | +80kg | Rafael Iglesias Argentina (ARG) | Gunnar Nilsson Švédsko (SWE) | John Arthur Jihoafrická unie (RSA) | |
LOH 1952 | +81kg | Ed Sanders Spojené státy americké (USA) | Ingemar Johansson Švédsko (SWE) | Ilkka Koski Finsko (FIN) | Andries Nieman Jihoafrická unie (RSA) |
LOH 1956 | +81kg | Peter Rademacher Spojené státy americké (USA) | Lev Muchin Sovětský svaz (URS) | Daniel Bekker Jihoafrická unie (RSA) | Giacomo Bozzano Itálie (ITA) |
LOH 1960 | +81kg | Franco De Piccoli Itálie (ITA) | Daniel Bekker Jihoafrická unie (RSA) | Josef Němec Československo (TCH) | Günter Siegmund Tým sjednoceného Německa (EUA) |
LOH 1964 | +81kg | Joe Frazier Spojené státy americké (USA) | Hans Huber Tým sjednoceného Německa (EUA) | Giuseppe Ros Itálie (ITA) | Vadim Jemeljanov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1968 | +81kg | George Foreman Spojené státy americké (USA) | Jonas Čepulis Sovětský svaz (URS) | Giorgio Bambini Itálie (ITA) | Joaquín Rocha Mexiko (MEX) |
LOH 1972 | +81kg | Teófilo Stevenson Kuba (CUB) | Ion Alexe Rumunsko (ROU) | Peter Hussing Západní Německo (FRG) | Hasse Thomsén Švédsko (SWE) |
LOH 1976 | +81kg | Teófilo Stevenson Kuba (CUB) | Mircea Șimon Rumunsko (ROU) | Clarence Hill Bermudy (BER) | John Tate Spojené státy americké (USA) |
LOH 1980 | +81kg | Teófilo Stevenson Kuba (CUB) | Pjotr Zajev Sovětský svaz (URS) | Jürgen Fanghänel Německá demokratická republika (GDR) | István Lévai Maďarsko (HUN) |
LOH 1984 | do 91kg | Henry Tillman Spojené státy americké (USA) | Willie DeWit Kanada (CAN) | Angelo Musone Itálie (ITA) | Arnold Vanderlyde Nizozemsko (NED) |
LOH 1988 | do 91kg | Ray Mercer Spojené státy americké (USA) | Baik Hyun-Man Jižní Korea (KOR) | Andrzej Gołota Polsko (POL) | Arnold Vanderlyde Nizozemsko (NED) |
LOH 1992 | do 91kg | Félix Savón Kuba (CUB) | David Izonritei Nigérie (NGR) | David Tua Nový Zéland (NZL) | Arnold Vanderlyde Nizozemsko (NED) |
LOH 1996 | do 91kg | Félix Savón Kuba (CUB) | David Defiagbon Kanada (CAN) | Nate Jones Spojené státy americké (USA) | Luan Krasniqi Německo (GER) |
LOH 2000 | do 91kg | Félix Savón Kuba (CUB) | Sultan Ibragimov Rusko (RUS) | Vladimer Chanturia Gruzie (GEO) | Sebastian Köber Německo (GER) |
LOH 2004 | do 91kg | Odlanier Solis Fonte Kuba (CUB) | Viktor Zujev Bělorusko (BLR) | Mohamed Elsayed Egypt (EGY) | Naser Al Shami Sýrie (SYR) |
LOH 2008 | do 91kg | Rachim Čachkijev Rusko (RUS) | Clemente Russo Itálie (ITA) | Osmay Acosta Kuba (CUB) | Deontay Wilder Spojené státy americké (USA) |
LOH 2012 | do 91kg | Oleksandr Usyk Ukrajina (UKR) | Clemente Russo Itálie (ITA) | Tervel Pulev Bulharsko (BUL) | Teymur Məmmədov Ázerbájdžán (AZE) |
LOH 2016 | do 91kg | Jevgenij Tiščenko Rusko (RUS) | Vasilij Levit Kazachstán (KAZ) | Rustam Tulaganov Uzbekistán (UZB) | Erislandy Savón Kuba (CUB) |
LOH 2020 | do 91kg | Julio César La Cruz Kuba (CUB) | Muslim Gadžimagomedov Sportovci ROV (ROC) | Abner Teixeira Brazílie (BRA) | David Nyika Nový Zéland (NZL) |
Supertěžká váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1984 | nad 91kg | Tyrell Biggs Spojené státy americké (USA) | Francesco Damiani Itálie (ITA) | Aziz Salihu Jugoslávie (YUG) | Robert Wells Velká Británie (GBR) |
LOH 1988 | nad 91kg | Lennox Lewis Kanada (CAN) | Riddick Bowe Spojené státy americké (USA) | Janusz Zarenkiewicz Polsko (POL) | Alexandr Mirošničenko Sovětský svaz (URS) |
LOH 1992 | nad 91kg | Roberto Balado Kuba (CUB) | Richard Igbineghu Nigérie (NGR) | Svilen Rusinov Bulharsko (BUL) | Brian Nielsen Dánsko (DEN) |
LOH 1996 | nad 91kg | Vladimir Kličko Ukrajina (UKR) | Paea Wolfgramm Tonga (TGA) | Alexej Lezin Rusko (RUS) | Duncan Dokiwari Nigérie (NGR) |
LOH 2000 | nad 91kg | Audley Harrison Velká Británie (GBR) | Mukhtarkhan Dildabekov Kazachstán (KAZ) | Paolo Vidoz Itálie (ITA) | Rustam Saidov Uzbekistán (UZB) |
LOH 2004 | nad 91kg | Alexandr Povětkin Rusko (RUS) | Mohamed Aly Egypt (EGY) | Michel Lopez Nuñez Kuba (CUB) | Roberto Cammarelle Itálie (ITA) |
LOH 2008 | nad 91kg | Roberto Cammarelle Itálie (ITA) | Žang Žilei Čína (CHN) | Vjačeslav Glazkov Ukrajina (UKR) | David Price Velká Británie (GBR) |
LOH 2012 | nad 91kg | Anthony Joshua Velká Británie (GBR) | Roberto Cammarelle Itálie (ITA) | Magomedrasul Medžidov Ázerbájdžán (AZE) | Ivan Dyčko Kazachstán (KAZ) |
LOH 2016 | nad 91kg | Tony Yoka Francie (FRA) | Joe Joyce Velká Británie (GBR) | Filip Hrgović Chorvatsko (CRO) | Ivan Dyčko Kazachstán (KAZ) |
LOH 2020 | nad 91kg | Bakhodir Jalolov Uzbekistán (UZB) | Richard Torrez Spojené státy americké (USA) | Frazer Clarke Velká Británie (GBR) | Kamshybek Kunkabayev Kazachstán (KAZ) |
Zrušené disciplíny
Lehká muší váha
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|
LOH 1968 | Francisco Rodríguez Venezuela (VEN) | Jee Yong-Ju Jižní Korea (KOR) | Harlan Marbley Spojené státy americké (USA) | Hubert Skrzypczak Polsko (POL) |
LOH 1972 | György Gedó Maďarsko (HUN) | Kim U-Gil Severní Korea (PRK) | Ralph Evans Velká Británie (GBR) | Enrique Rodríguez Španělsko (ESP): |
LOH 1976 | Jorge Hernández Kuba (CUB) | Lee Byong-Uk Severní Korea (PRK) | Orlando Maldonado Portoriko (PUR) | Payao Pooltarat Thajsko (THA) |
LOH 1980 | Šamil Sabirov Sovětský svaz (URS) | Hipólito Ramos Kuba (CUB) | Ismail Mustafov Bulharsko (BUL) | Lee Byong-Uk Severní Korea (PRK) |
LOH 1984 | Paul Gonzales Spojené státy americké (USA) | Salvatore Todisco Itálie (ITA) | Marcelino Bolivar Venezuela (VEN) | Keith Mwila Zambie (ZAM) |
LOH 1988 | Ivailo Marinov Bulharsko (BUL) | Michael Carbajal Spojené státy americké (USA) | Róbert Isaszegi Maďarsko (HUN) | Leopoldo Serrantes Filipíny (PHI) |
LOH 1992 | Rogelio Marcelo Kuba (CUB) | Daniel Petrov Bulharsko (BUL) | Jan Quast Německo (GER) | Roel Velasco Filipíny (PHI) |
LOH 1996 | Daniel Petrov Bulharsko (BUL) | Mansueto Velasco Filipíny (PHI) | Oleg Kiryukhin Ukrajina (UKR) | Rafael Lozano Španělsko (ESP) |
LOH 2000 | Brahim Asloum Francie (FRA) | Rafael Lozano Španělsko (ESP) | Kim Un-Chol Severní Korea (PRK) | Maikro Romero Kuba (CUB) |
LOH 2004 | Yan Bartelemí Varela Kuba (CUB) | Atagün Yalçinkaya Turecko (TUR) | Cou Š’-ming Čína (CHN) | Sergey Kazakov Rusko (RUS) |
LOH 2008 | Cou Š’-ming Čína (CHN) | Pürevdorjiin Serdamba Mongolsko (MGL) | Paddy Barnes Irsko (IRL) | Yampier Hernández Kuba (CUB) |
LOH 2012 | Cou Š’-ming Čína (CHN) | Kaeo Pongprayoon Thajsko (THA) | Paddy Barnes Irsko (IRL) | David Ayrapetyan Rusko (RUS) |
LOH 2016 | Hasanboy Dusmatov Uzbekistán (UZB) | Yuberjén Martínez Kolumbie (COL) | Joahnys Argilagos Kuba (CUB) | Nico Hernández Spojené státy americké (USA) |
Bantamová váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | do 52,2kg | Oliver Kirk Spojené státy americké (USA) | George Finnegan Spojené státy americké (USA) | nebyla udělena | |
LOH 1908 | do 52,6kg | Henry Thomas Velká Británie (GBR) | John Condon Velká Británie (GBR) | William Webb Velká Británie (GBR) | |
LOH 1912 | nebyl na programu LOH | ||||
LOH 1920 | do 53,5kg | Clarence Walker Jihoafrická unie (RSA) | Clifford Graham Kanada (CAN) | George McKenzie Velká Británie (GBR) | |
LOH 1924 | do 53,5kg | William Smith Jihoafrická unie (RSA) | Salvatore Tripoli Spojené státy americké (USA) | Jean Ces Francie (FRA) | |
LOH 1928 | do 53,5kg | Vittorio Tamagnini Itálie (ITA) | John Daley Spojené státy americké (USA) | Harry Isaacs Jihoafrická unie (RSA) | |
LOH 1932 | do 54.0kg | Horace Gwynne Kanada (CAN) | Hans Ziglarski Německo (GER) | José Villanueva Filipíny (PHI) | |
LOH 1936 | do 54.0kg | Ulderico Sergo Itálie (ITA) | Jack Wilson Spojené státy americké (USA) | Fidel Ortiz Mexiko (MEX) | |
LOH 1948 | do 54kg | Tibor Csík Maďarsko (HUN) | Giovanni Battista Zuddas Itálie (ITA) | Juan Venegas (PUR) | |
LOH 1952 | do 54kg | Pentti Hämäläinen Finsko (FIN) | John McNally Irsko (IRL) | Gennadij Garbuzov Sovětský svaz (URS) | Kang Joon-Ho Jižní Korea (KOR) |
LOH 1956 | do 54kg | Wolfgang Behrendt Tým sjednoceného Německa (EUA) | Song Soon-Chun Jižní Korea (KOR) | Claudio Barrientos Chile (CHI) | Frederick Gilroy Irsko (IRL) |
LOH 1960 | do 54kg | Oleg Grigorjev Sovětský svaz (URS) | Primo Zamparini Itálie (ITA) | Brunon Bendig Polsko (POL) | Oliver Taylor Austrálie (AUS) |
LOH 1964 | do 54kg | Takao Sakurai Japonsko (JPN) | Chung Shin-Cho Jižní Korea (KOR) | Juan Fabila Mendoza Mexiko (MEX) | Washington Rodríguez Uruguay (URU) |
LOH 1968 | do 54kg | Valerian Sokolov Sovětský svaz (URS) | Eridari Mukwanga Uganda (UGA) | Chang Kyou-Chul Jižní Korea (KOR) | Eiji Morioka Japonsko (JPN) |
LOH 1972 | do 54kg | Orlando Martínez Kuba (CUB) | Alfonso Zamora Mexiko (MEX) | Ricardo Carreras Spojené státy americké (USA) | George Turpin Velká Británie (GBR) |
LOH 1976 | do 54kg | Gu Yong-Ju Severní Korea (PRK) | Charles Mooney Spojené státy americké (USA) | Patrick Cowdell Velká Británie (GBR) | Viktor Rybakov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1980 | do 54kg | Juan Bautista Hernández Pérez Kuba (CUB) | Bernardo José Pinango Venezuela (VEN) | Michael Anthony Guyana (GUY) | Dumitru Cipere Rumunsko (ROU) |
LOH 1984 | do 54kg | Maurizio Stecca Itálie (ITA) | Héctor López Mexiko (MEX) | Pedro Nolasco Dominikánská republika (DOM) | Dale Walters Kanada (CAN) |
LOH 1988 | do 54kg | Kennedy McKinney Spojené státy americké (USA) | Aleksandar Hristov Bulharsko (BUL) | Phajol Moolsan Thajsko (THA) | Jorge Julio Rocha Kolumbie (COL) |
LOH 1992 | do 54kg | Joel Casamayor Kuba (CUB) | Wayne McCullough Irsko (IRL) | Mohammed Achik Maroko (MAR) | Li Gwang-Sik Severní Korea (PRK) |
LOH 1996 | do 54kg | István Kovács Maďarsko (HUN) | Arnaldo Mesa Kuba (CUB) | Vichairachanon Khadpo Thajsko (THA) | Raimkul Malakhbekov Rusko (RUS) |
LOH 2000 | do 54kg | Guillermo Rigondeaux Kuba (CUB) | Raimkul Malakhbekov Rusko (RUS) | Sergey Danilchenko Ukrajina (UKR) | Clarence Vinson Spojené státy americké (USA) |
LOH 2004 | do 54kg | Guillermo Rigondeaux Kuba (CUB) | Worapoj Petchkoom Thajsko (THA) | Aghasi Mammadov Ázerbájdžán (AZE) | Bahodirjon Sooltonov Uzbekistán (UZB) |
LOH 2008 | do 54kg | Enchbatyn Badar-Úgan Mongolsko (MGL) | Yankiel León Alarcón Kuba (CUB) | Bruno Julie Mauricius (MRI) | Veaceslav Gojan Moldavsko (MDA) |
LOH 2012 | do 56kg | Luke Campbell Velká Británie (GBR) | John Joe Nevin Irsko (IRL) | Lázaro Álvarez Kuba (CUB) | Satoshi Shimizu Japonsko (JPN) |
LOH 2016 | do 56kg | Robeisy Ramírez Kuba (CUB) | Shakur Stevenson Spojené státy americké (USA) | Vladimir Nikitin Rusko (RUS) | Murodjon Ahmadaliyev Uzbekistán (UZB) |
Velterová váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1952 | do 63.5kg | Charles Adkins Spojené státy americké (USA) | Viktor Mednov Sovětský svaz (URS) | Erkki Mallenius Finsko (FIN) | Bruno Visintin Itálie (ITA) |
LOH 1956 | do 63.5kg | Vladimir Jengibarjan Sovětský svaz (URS) | Franco Nenci Itálie (ITA) | Constantin Dumitrescu Rumunsko (ROU) | Henry Loubscher Jihoafrická unie (RSA) |
LOH 1960 | do 63.5kg | Bohumil Němeček Československo (TCH) | Clement Quartey Ghana (GHA) | Quincey Daniels Spojené státy americké (USA) | Marian Kasprzyk Polsko (POL) |
LOH 1964 | do 63.5kg | Jerzy Kulej Polsko (POL) | Jevgenij Frolov Sovětský svaz (URS) | Eddie Blay Ghana (GHA) | Habib Galhia Tunisko (TUN) |
LOH 1968 | do 63.5kg | Jerzy Kulej Polsko (POL) | Enrique Requeiferos Kuba (CUB) | Arto Nilsson Finsko (FIN) | James Wallington Spojené státy americké (USA) |
LOH 1972 | do 63.5kg | Ray Seales Spojené státy americké (USA) | Angel Angelov Bulharsko (BUL) | Issaka Daborg Niger (NIG) | Zvonimir Vujin Jugoslávie (YUG) |
LOH 1976 | do 63.5kg | Sugar Ray Leonard Spojené státy americké (USA) | Andrés Aldama Kuba (CUB) | Vladimir Kolev Bulharsko (BUL) | Kazimierz Szczerba Polsko (POL) |
LOH 1980 | do 63.5kg | Patrizio Oliva Itálie (ITA) | Serik Konakbajev Sovětský svaz (URS) | José Aguilar Kuba (CUB) | Tony Willis Velká Británie (GBR) |
LOH 1984 | do 63.5kg | Jerry Page Spojené státy americké (USA) | Dhawee Umponmaha Thajsko (THA) | Mircea Fulger Rumunsko (ROU) | Mirko Puzović Jugoslávie (YUG) |
LOH 1988 | do 63.5kg | Vjačeslav Janovskij Sovětský svaz (URS) | Grahame Cheney Austrálie (AUS) | Reiner Gies Západní Německo (FRG) | Lars Myrberg Švédsko (SWE) |
LOH 1992 | do 63.5kg | Héctor Vinent Kuba (CUB) | Mark Leduc Kanada (CAN) | Leonard Doroftei Rumunsko (ROU) | Jyri Kjäll Finsko (FIN) |
LOH 1996 | do 63.5kg | Héctor Vinent Kuba (CUB) | Oktay Urkal Německo (GER) | Fethi Missaoui Tunisko (TUN) | Bolat Niyazymbetov Kazachstán (KAZ) |
LOH 2000 | do 63.5kg | Mahammatkodir Abdoollayev Uzbekistán (UZB) | Ricardo Williams Spojené státy americké (USA) | Mohamed Allalou Alžírsko (ALG) | Diógenes Luña Kuba (CUB) |
LOH 2004 | do 64kg | Manus Boonjumnong Thajsko (THA) | Yudel Johnson Cedeno Kuba (CUB) | Boris Georgiev Bulharsko (BUL) | Ionuţ Gheorghe Rumunsko (ROU) |
LOH 2008 | do 64kg | Manuel Félix Díaz Dominikánská republika (DOM) | Manus Boonjumnong Thajsko (THA) | Roniel Iglesias Kuba (CUB) | Alexis Vastine Francie (FRA) |
LOH 2012 | do 64kg | Roniel Iglesias Kuba (CUB) | Denys Berinchyk Ukrajina (UKR) | Vincenzo Mangiacapre Itálie (ITA) | Uranchimegiin Mönkh-Erdene Mongolsko (MGL) |
LOH 2016 | do 64kg | Fazliddin Gaibnazarov Uzbekistán (UZB) | Lorenzo Sotomayor Ázerbájdžán (AZE) | Vitaly Dunaytsev Rusko (RUS) | Artem Harutyunyan Německo (GER) |
Lehkotěžká váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1952 | do 71kg | László Papp Maďarsko (HUN) | Theunis van Schalkwyk Jihoafrická unie (RSA) | Eladio Herrera Argentina (ARG) | Boris Tišin Sovětský svaz (URS) |
LOH 1956 | do 71kg | László Papp Maďarsko (HUN) | José Torres Spojené státy americké (USA) | John McCormack Velká Británie (GBR) | Zbigniew Pietrzykowski Polsko (POL) |
LOH 1960 | do 71kg | Wilbert McClure Spojené státy americké (USA) | Carmelo Bossi Itálie (ITA) | William Fisher Velká Británie (GBR) | Boris Lagutin Sovětský svaz (URS) |
LOH 1964 | do 71kg | Boris Lagutin Sovětský svaz (URS) | Joseph Gonzales Francie (FRA) | Józef Grzesiak Polsko (POL) | Nojim Maiyegun Nigérie (NGR) |
LOH 1968 | do 71kg | Boris Lagutin Sovětský svaz (URS) | Rolando Garbey Kuba (CUB) | John Baldwin Spojené státy americké (USA) | Günther Meier Západní Německo (FRG) |
LOH 1972 | do 71kg | Dieter Kottysch Západní Německo (FRG) | Wiesław Rudkowski Polsko (POL) | Alan Minter Velká Británie (GBR) | Peter Tiepold Německá demokratická republika (GDR) |
LOH 1976 | do 71kg | Jerzy Rybicki Polsko (POL) | Tadija Kačar Jugoslávie (YUG) | Rolando Garbey Kuba (CUB) | Viktor Savčenko Sovětský svaz (URS) |
LOH 1980 | do 71kg | Armando Martínez Kuba (CUB) | Alexandr Koškin Sovětský svaz (URS) | Ján Franek Československo (TCH) | Detlef Kästner Německá demokratická republika (GDR) |
LOH 1984 | do 71kg | Frank Tate Spojené státy americké (USA) | Shawn O'Sullivan Kanada (CAN) | Christophe Tiozzo Francie (FRA) | Manfred Zielonka Západní Německo (FRG) |
LOH 1988 | do 71kg | Park Si-Hun Jižní Korea (KOR) | Roy Jones, Jr. Spojené státy americké (USA) | Ray Downey Kanada (CAN) | Richie Woodhall Velká Británie (GBR) |
LOH 1992 | do 71kg | Juan Carlos Lemus Kuba (CUB) | Orhan Delibaş Nizozemsko (NED) | György Mizsei Maďarsko (HUN) | Robin Reid Velká Británie (GBR) |
LOH 1996 | do 71kg | David Reid Spojené státy americké (USA) | Alfredo Duvergal Kuba (CUB) | Jermachan Ibraimov Kazachstán (KAZ) | Karim Tulaganov Uzbekistán (UZB) |
LOH 2000 | do 71kg | Jermachan Ibraimov Kazachstán (KAZ) | Marian Simion Rumunsko (ROU) | Jermain Taylor Spojené státy americké (USA) | Pornchai Thongburan Thajsko (THA) |
Externí odkazy
- (anglicky) Přehled medailistů - muži muší váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži pérová váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži lehká váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži lehká střední váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži střední váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži polotěžká váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži těžká váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži supertěžká váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži lehká muší váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži bantamová váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži velterová váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži lehkotěžká váha
Média použitá na této stránce
The Chinese character 書, in semi-cursive script. The meaning in English: "book", "writing", "calligraphy".
This file is used as the logo of WikiProject Writing systems on the English Wikipedia.
US Flag with 45 stars. In use 4 July 1896–3 July 1908. Created by jacobolus using Adobe Illustrator, and released into the public domain. This flag was used during the Spanish-American War.
US Flag with 45 stars. In use 4 July 1896–3 July 1908. Created by jacobolus using Adobe Illustrator, and released into the public domain. This flag was used during the Spanish-American War.
US Flag with 48 stars. In use for 47 years from July 4, 1912, to July 3, 1959.
Flag of Hungary, from 6 November 1915 to 29 November 1918 and from August 1919 until mid/late 1946.
Autor: F l a n k e r, Licence: CC BY-SA 2.5
Flag of the Kingdom of Sardinia (1851-1861) and of the Kingdom of Italy (1861-1946). Use: Civil flag and ensign. In a governmental or a military context, the crowned version (see Crowned version) was always used (as State flag and naval ensign).
Autor: F l a n k e r, Licence: CC BY-SA 2.5
Flag of the Kingdom of Sardinia (1851-1861) and of the Kingdom of Italy (1861-1946). Use: Civil flag and ensign. In a governmental or a military context, the crowned version (see Crowned version) was always used (as State flag and naval ensign).
National flag and merchant ensign of Germany from 1935 to 1945.
this is the flag of the Soviet Union in 1936. It was later replaced by File:Flag of the Soviet Union (1955-1980).svg.
Flag of South Africa, used between 1928 and 1982. It is identical to the 1982 to 1994 version except that the shade of blue is darker. It is also known as the "Oranje-Blanje-Blou".
Flag of Romania (24 September 1952 - 21 August 1965)
Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.
- l = 2/3 × L
- C = 1/3 × L
- S = 2/5 × l
Zelený pruh má znázorňovat většinové katolické obyvatelsto Irska, oranžový pruh reprezentuje protestantskou menšinu a bílý pruh uprostřed znázorňuje mír a harmonii mezi nimi.
(c) I, Cmapm, CC BY-SA 3.0
The flag of the Soviet Union (1955-1991) using a darker shade of red.
(c) I, Cmapm, CC BY-SA 3.0
The flag of the Soviet Union (1955-1991) using a darker shade of red.
Flag of Egypt (1958-1972) and flag of Syria (1958-1961) in the United Arab Republic. It also became the official flag of Syria since 1980.
Variant version of a flag of Japan, used between January 27, 1870 and August 13, 1999 (aspect ratio 7:10).
Flag of Second Polish Republic and later People's Republic of Poland in period from March 29, 1928 to March 10, 1980. Red shade used here is HTML "vermilion" #E34234. Proportion 5:8.
Flag of Brazil (1968-1992)
Autor: Scroch, Licence: CC BY-SA 3.0
Flag of Bulgaria (1971-1990). Flag of Bulgaria with Bulgarian coat from 1971.
Autor: Scroch, Licence: CC BY-SA 3.0
Flag of Bulgaria (1971-1990). Flag of Bulgaria with Bulgarian coat from 1971.
Olympijská vlajka
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
The national flag of Kingdom of Thailand since September 2017; there are total of 3 colours:
- Red represents the blood spilt to protect Thailand’s independence and often more simply described as representing the nation.
- White represents the religion of Buddhism, the predominant religion of the nation
- Blue represents the monarchy of the nation, which is recognised as the centre of Thai hearts.
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Finská vlajka
Flag of Romania, (21 August 1965 - 22 December 1989/officialy 27 December 1989).
Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.
- l = 2/3 × L
- C = 1/3 × L
- S = 2/5 × l
Flag of Romania, (21 August 1965 - 22 December 1989/officialy 27 December 1989).
Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.
- l = 2/3 × L
- C = 1/3 × L
- S = 2/5 × l
Flag of South Korea from October 1997 to May 2011. In May 2011, the exact colors were specified into their current shades.
The civil ensign and flag of Belgium. It is identical to Image:Flag of Belgium.svg except that it has a 2:3 ratio, instead of 13:15.
Flag of South Korea (1949-1984)
The Canadian Red Ensign used between 1921 and 1957.
This image has compared for accuracy (mainly colors) using an image from World Statesmen. The only change is making the maple leaves green from red. This image has compared for accuracy (mainly colors) using an image from World Statesmen. The most recent version of this image has changed the harp into one with a female figure; see [http://flagspot.net/flags/ca-1921.html FOTW
Při zobrazení tohoto souboru lze snadno přidat orámování
Flag of Belarus 1995-2012
Při zobrazení tohoto souboru lze snadno přidat orámování
Při zobrazení tohoto souboru lze snadno přidat orámování
Autor: SanchoPanzaXXI, Licence: CC BY-SA 4.0
Flag of Spain during the Spanish State. It was adopted on 11 October 1945 with Reglamento de Banderas Insignias y Distintivos (Flags, Ensigns and Coats of Arms Bill)
The flag of the Dominican Republic has a centered white cross that extends to the edges. This emblem is similar to the flag design and shows a bible, a cross of gold and 6 Dominican flags. There are branches of olive and palm around the shield and above on the ribbon is the motto "Dios,Patria!, Libertad" ("God, Country, Freedom") and to amiable freedom. The blue is said to stand for liberty, red for the fire and blood of the independence struggle and the white cross symbolized that God has not forgotten his people. "Republica Dominicana". The Dominican flag was designed by Juan Pablo Duarte, father of the national Independence of Dominican Republic. The first dominican flag was sewn by a young lady named Concepción Bona, who lived across the street of El Baluarte, monument where the patriots gathered to fight for the independence, the night of February 27th, 1844. Concepción Bona was helped by her first cousin María de Jesús Pina.
Flag of Tunisia until 1999.
Flag of Georgia used from 1990 to 2004, with slightly different proportions than the 1918 to 1921 flag.
Flag of South Korea from 21 February 1984 to 15 October 1997, when the exact colors were specified into their shades.
Flag of Romania (24 September 1952 - 21 August 1965)
Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.
- l = 2/3 × L
- C = 1/3 × L
- S = 2/5 × l
Flag of the unified Team of Germany for the Olympic Games, 1960–1968.
Flag of Romania (28 March 1948 - 24 September 1952)
Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.
- l = 2/3 × L
- C = 1/3 × L
- S = 2/5 × l
Flag of South Africa, used between 1928 and 1982. It is identical to the 1982 to 1994 version except that the shade of blue is darker. It is also known as the "Oranje-Blanje-Blou".
Flag of Zambia before 1996
this is the flag of the Soviet Union in 1936. It was later replaced by File:Flag of the Soviet Union (1955-1980).svg.
Flag of Germany with a 3:2 ratio, instead of 3:5. The 3:2 version was used by the German Confederation and the Weimar Republic. See Flags of the World for more information.
State Flag of Venezuela 1930-2006, New flag was introduced 9 March 2006.
Autor: Scroch, Licence: CC BY-SA 3.0
Flag of Bulgaria (1968-1971). Flag of Bulgaria with Bulgarian coat from 1968
Flag of People's Republic of Mongolia 1945-1992
Autor: Scroch, Licence: CC BY-SA 4.0
National Flag of the People's Republic of Bulgaria (1948-1968). Tha flag has got the coat-of-arms from 1948
Flag of the Philippines (1919–1936)
Autor: Fornax, Licence: CC BY-SA 3.0
South African Red Ensign from 1912 until 1951.
Flag of Cameroon, 1961-75
Flag of Mexico (1934-1968)
Flag of Mexico (1916-1934)
Flag of the Union of African States (Ghana-Guinea Union) between November 23, 1958 - April, 1961.
Flag of Brazil (1968-1992)
Flag of Egypt (1958-1972) and flag of Syria (1958-1961) in the United Arab Republic. It also became the official flag of Syria since 1980.
Russian Olympic Committee flag used in 2020 and 2022, for the Olympics
Flag of Hungary from mid/late 1946 to 20 August 1949 and from 12 November 1956 to 23 May 1957.
Flag used in 1908–12 Olympic games to represent Australasian team
Flag of Second Polish Republic and later People's Republic of Poland in period from March 29, 1928 to March 10, 1980. Red shade used here is HTML "vermilion" #E34234. Proportion 5:8.
1910 Flag of Bermuda (with smaller coat of arms)