Seznam olympijských medailistek ve veslování
Toto je seznam olympijských medailistek ve veslování na letních olympijských hrách.
Současné disciplíny
Skif
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1976 Montréal | Christine Scheiblichová Německá demokratická republika (GDR) | Joan Lindová Spojené státy americké (USA) | Jelena Antonovová Sovětský svaz (URS) |
1980 Moskva | Sanda Tomaová Rumunsko (ROU) | Antonina Machinová Sovětský svaz (URS) | Martina Schröterová Německá demokratická republika (GDR) |
1984 Los Angeles | Valeria Răcilăová Rumunsko (ROU) | Charlotte Geerová Spojené státy americké (USA) | Ann Haesebroucková Belgie (BEL) |
1988 Soul | Jutta Behrendtová Německá demokratická republika (GDR) | Anne Mardenová Spojené státy americké (USA) | Magdalena Georgievová Bulharsko (BUL) |
1992 Barcelona | Elisabeta Lipăová Rumunsko (ROU) | Annelies Bredaelová Belgie (BEL) | Silken Laumannová Kanada (CAN) |
1996 Atlanta | Jekatěrina Karstenová Bělorusko (BLR) | Silken Laumannová Kanada (CAN) | Trine Hansenová Dánsko (DEN) |
2000 Sydney | Jekatěrina Karstenová Bělorusko (BLR) | Rumjana Nejkovová Bulharsko (BUL) | Katrin Rutschowová-Stomporowskiová Německo (GER) |
2004 Athény | Katrin Rutschowová-Stomporowskiová Německo (GER) | Jekatěrina Karstenová Bělorusko (BLR) | Rumjana Nejkovová Bulharsko (BUL) |
2008 Peking | Rumjana Nejkovová Bulharsko (BUL) | Michelle Gueretteová Spojené státy americké (USA) | Jekatěrina Karstenová Bělorusko (BLR) |
2012 Londýn | Miroslava Knapková Česko (CZE) | Fie Udby Erichsenová Dánsko (DEN) | Kim Crowová Austrálie (AUS) |
2016 Rio de Janeiro | Kim Brennanová Austrálie (AUS) | Gevvie Stoneová Spojené státy americké (USA) | Duan Jingliová Čína (CHN) |
2020 Tokio | Emma Twiggová Nový Zéland (NZL) | Hanna Prakatsenová Sportovci ROV (ROC) | Magdalena Lobnigová Rakousko (AUT) |
Dvojskif
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1976 Montréal | Bulharsko (BUL) Světlana Ocetovová Zdravka Jordanovová | Německá demokratická republika (GDR) Sabine Jahnová Petra Boeslerová | Sovětský svaz (URS) Leonora Kaminskaitė Genovaitė Ramoškienė |
1980 Moskva | Sovětský svaz (URS) Jelena Chlopcevová Larisa Popovová | Německá demokratická republika (GDR) Cornelia Linseová Heidi Westphalová | Rumunsko (ROU) Olga Homeghiová Valeria Răcilăová |
1984 Los Angeles | Rumunsko (ROU) Mariora Popescuová Elisabeta Oleniucová | Nizozemsko (NED) Greet Hellemansová Nicolette Hellemansová | Kanada (CAN) Daniele Laumannová Silken Laumannová |
1988 Soul | Německá demokratická republika (GDR) Birgit Peterová Martina Schröterová | Rumunsko (ROU) Elisabeta Lipăová Veronica Cogeanuová | Bulharsko (BUL) Stefka Madinová Violeta Ninovová |
1992 Barcelona | Německo (GER) Kerstin Köppenová Kathrin Boronová | Rumunsko (ROU) Veronica Cocheleaová Elisabeta Lipăová | Čína (CHN) Ku Siao-li Lu Chua-li |
1996 Atlanta | Kanada (CAN) Kathleen Heddleová Marnie McBeanová | Čína (CHN) Čang Siou-jün Cchao Mien-jing | Nizozemsko (NED) Irene Eijsová Eeke van Nesová |
2000 Sydney | Německo (GER) Jana Thiemeová Kathrin Boronová | Nizozemsko (NED) Pieta van Dishoecková Eeke van Nesová | Litva (LTU) Birutė Šakickienė Kristina Poplavská |
2004 Athény | Nový Zéland (NZL) Georgina Eversová-Swindellová Caroline Eversová-Swindellová | Německo (GER) Peggy Waleská Britta Oppeltová | Velká Británie (GBR) Sarah Wincklessová Elise Lavericková |
2008 Peking | Nový Zéland (NZL) Georgina Eversová-Swindellová Caroline Eversová-Swindellová | Německo (GER) Annekatrin Thieleová Christiane Huthová | Velká Británie (GBR) Elise Lavericková Anna Bebingtonová |
2012 Londýn | Velká Británie (GBR) Anna Watkinsová Katherine Graingerová | Austrálie (AUS) Kim Crowová Brooke Pratleyová | Polsko (POL) Magdalena Fularczyková Julia Michalská |
2016 Rio de Janeiro | Polsko (POL) Magdalena Fularczyk-Kozłowska Natalia Madaj | Velká Británie (GBR) Victoria Thornley Katherine Grainger | Litva (LTU) Donata Vištartaitė Milda Valčiukaitė |
2020 Tokio | Rumunsko (ROU) Nicoleta-Ancuța Bodnarová Simona Radisová | Nový Zéland (NZL) Brooke Donoghueová Hannah Osborneová | Nizozemsko (NED) Roos de Jongová Lisa Scheenaardová |
Párová čtyřka
Poznámka: s kormidelníkem (1976–1984), bez kormidelníka (1988–)
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1976 Montréal | Německá demokratická republika (GDR) Anke Borchmanová Jutta Lauová Viola Poleyová Roswietha Zobeltová Liane Weigeltová | Sovětský svaz (URS) Anna Kondračinová Mira Brjuninová Larisa Alexandrovová Galina Jermolajevová Naděžda Černyšovová | Rumunsko (ROU) Ioana Tudoranová Maria Micşaová Felicia Afrăsiloaieová Elisabeta Lazărová Elena Giurcăová |
1980 Moskva | Německá demokratická republika (GDR) Sybille Reinhardtová Jutta Plochová Jutta Lauová Roswietha Zobeltová Liane Buhrová | Sovětský svaz (URS) Antonina Pustovitová Jelena Matijevská Olga Vasilčenková Naděžda Ljubimovová Nina Čeremisinová | Bulharsko (BUL) Mariana Serbezovová Rumeljana Bončevová Dolores Nakovová Anka Bakovová Anka Georgievová |
1984 Los Angeles | Rumunsko (ROU) Titie Taranová Anisoara Sorohanová Ioana Badeaová Sofia Corbanová Ecaterina Oanciaová | Spojené státy americké (USA) Anne Mardenová Lisa Rohdeová Joan Lindová Virginia Gilderová Kelly Rickonová | Dánsko (DEN) Hanne Eriksenová Birgitte Hanelová Charlotte Koefoedová Bodil Rasmussenová Jette Sørensenová |
1988 Soul | Německá demokratická republika (GDR) Kerstin Foersterová Kristina Mundtová Beate Schrammová Jana Sorgersová | Sovětský svaz (URS) Irina Kalimbetová Světlana Mazijová Inna Frolovová Antonina Machinová | Rumunsko (ROU) Anişoara Bălanová Anişoara Mineaová Veronica Cogeanuová Elisabeta Lipăová |
1992 Barcelona | Německo (GER) Sybille Schmidtová Birgit Peterová Kerstin Müllerová Kristina Mundtová | Rumunsko (ROU) Anişoara Dobreová Doina Ignatová Constanţa Burcicăová Veronica Cocheleaová | Sjednocený tým (EUN) Antonina Zelikovičová Taťjana Ustijužaninová Jekatěrina Karstenová Jelena Chlopcevová |
1996 Atlanta | Německo (GER) Katrin Rutschowová-Stomporowskiová Jana Sorgersová Kerstin Köppenová Kathrin Boronová | Ukrajina (UKR) Světlana Mazijová Dina Myftachutdinovová Inna Frolovová Olena Ronžynová | Kanada (CAN) Laryssa Biesenthalová Diane O'Gradyová Kathleen Heddleová Marnie McBeanová |
2000 Sydney | Německo (GER) Manja Kowalská Meike Eversová Manuela Lutzeová Kerstin Kowalská | Velká Británie (GBR) Guin Battenová Gillian Lindsayová Katherine Graingerová Miriam Battenová | Rusko (RUS) Oksana Dorodnovová Irina Fedotovová Julija Levinová Larisa Merková |
2004 Athény | Německo (GER) Kathrin Boronová Meike Eversová Manuela Lutzeová Kerstin El Qalqiliová | Velká Británie (GBR) Alison Mowbrayová Debbie Floodová Frances Houghtonová Rebecca Romerová | Austrálie (AUS) Dana Faleticová Rebecca Sattinová Amber Bradleyová Kerry Horeová |
2008 Peking | Čína (CHN) Tchang Pin Si Aj-chua Ťin C’-wej Čang Jang-jang | Velká Británie (GBR) Annie Vernonová Debbie Floodová Frances Houghtonová Katherine Graingerová | Německo (GER) Britta Oppeltová Manuela Lutzeová Kathrin Boronová Stephanie Schillerová |
2012 Londýn | Ukrajina (UKR) Kateryna Tarasenková Natalija Dovgodková Anastasija Koženkovová Jana Dementěvová | Německo (GER) Annekatrin Thieleová Carina Bärová Julia Richterová Britta Oppeltová | Spojené státy americké (USA) Natalie Dellová Kara Kohlerová Megan Kalmoeová Adrienne Martelliová |
2016 Rio de Janeiro | Německo (GER) Annekatrin Thieleová Carina Bär Julia Lier Lisa Schmidla | Nizozemsko (NED) Chantal Achterberg Nicole Beukers Inge Janssen Carline Bouw | Polsko (POL) Maria Springwald Joanna Leszczyńska Agnieszka Kobus Monika Ciaciuch |
2020 Tokio | Čína (CHN) Chen Yunxia Zhang Ling Lü Yang Cui Xiaotong | Polsko (POL) Agnieszka Kobusová Marta Wieliczková Maria Sajdaková Katarzyna Zillmannová | Austrálie (AUS) Ria Thompsonová Rowena Meredithová Harriet Hudsonová Caitlin Croninová |
Dvojka bez kormidelníka
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1976 Montréal | Bulharsko (BUL) Sijka Kelbečeva Stojanka Grujčeva | Německá demokratická republika (GDR) Angelika Noack Sabine Dähne | Západní Německo (FRG) Edith Eckbauer Thea Einöder |
1980 Moskva | Německá demokratická republika (GDR) Ute Steindorf Cornelia Klier | Polsko (POL) Malgorzata Dluzewska Czeslawa Koscianska | Bulharsko (BUL) Sijka Barbulova Stojanka Kurbatova |
1984 Los Angeles | Rumunsko (ROU) Rodica Arba Elena Horvat | Kanada (CAN) Elizabeth Craig Tricia Smith | Západní Německo (FRG) Ellen Becker Iris Völkner |
1988 Soul | Rumunsko (ROU) Rodica Arba Olga Homeghi | Bulharsko (BUL) Radka Stojanova Lalka Berberova | Nový Zéland (NZL) Nicola Payne Lynley Hannen |
1992 Barcelona | Kanada (CAN) Kathleen Heddleová Marnie McBeanová | Německo (GER) Ingeburg Schwerzmann Stefani Werremeier | Spojené státy americké (USA) Stephanie Pierson Anna Seaton |
1996 Atlanta | Austrálie (AUS) Megan Still Kate Slatter | Spojené státy americké (USA) Karen Kraft Melissa Schwen | Francie (FRA) Christine Gosse Helene Cortin |
2000 Sydney | Rumunsko (ROU) Georgeta Damian Doina Ignat | Austrálie (AUS) Kate Slatter Rachael Taylor | Spojené státy americké (USA) Karen Kraft Melissa Ryan |
2004 Athény | Rumunsko (ROU) Georgeta Damian Viorica Susanuová | Velká Británie (GBR) Katherine Grainger Cath Bishop | Bělorusko (BLR) Julija Bičik Natalija Helach |
2008 Peking | Rumunsko (ROU) Georgeta Damian Viorica Susanuová | Čína (CHN) Wu You Gao Yulan | Bělorusko (BLR) Julija Bičik Natalija Helach |
2012 Londýn | Velká Británie (GBR) Helen Gloverová Heather Stanningová | Austrálie (AUS) Kate Hornseyová Sarah Taitová | Nový Zéland (NZL) Juliette Haighová Rebecca Scownová |
2016 Rio de Janeiro | Velká Británie (GBR) Helen Gloverová Heather Stanningová | Nový Zéland (NZL) Genevieve Behrentová Rebecca Scownová | Dánsko (DEN) Hedvig Rasmussenová Anne Andersenová |
2020 Tokio | Nový Zéland (NZL) Grace Prendergast Kerri Gowler | Sportovci ROV (ROC) Vasilisa Stepanova Elena Oriabinskaia | Kanada (CAN) Caileigh Filmer Hillary Janssens |
Čtyřka bez kormidelníka
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1992 Barcelona | Kanada (CAN) Kirsten Barnesová Jessica Monroe Brenda Taylorová Kay Worthington | Spojené státy americké (USA) Shelagh Donohoe Cynthia Eckert Carol Feeney Amy Fuller | Německo (GER) Antje Frank Annette Hohn Gabriele Mehl Birte Siech |
2020 Tokio | Austrálie (AUS) Lucy Stephanová Rosemary Popaová Jessica Morrisonová Annabelle McIntyreová | Nizozemsko (NED) Ellen Hogerwerfová Karolien Florijnová Ymkje Cleveringová Veronique Meesterová | Irsko (IRL) Aifric Keoghová Eimear Lambeová Fiona Murtaghová Emily Hegartyová |
Osmiveslice
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1976 Montréal | Německá demokratická republika (GDR) Brigitte Ahrenholz Henrietta Ebert Viola Goretzki Monika Kallies Christiane Knetsch Helma Lehmann Irina Müller Ilona Richter Marina Wilke | Sovětský svaz (URS) Olga Guzenko Olga Kolkova Klavdiya Kozenkova Olga Pugovskaya Nadezhda Roshchina Nadezhda Rozgon Lyubov Talalaeva Nelli Tarakanova Elena Zubko | Spojené státy americké (USA) Carol Brown Anita Defrantz Carolyn Graves Marion Greig Margaret McCarthy Gail Ricketson Lynn Silliman Anne Warner Jacqueline Zoch |
1980 Moskva | Německá demokratická republika (GDR) Martina Boesler Christiane Knetsch Gabriele Lohs Karin Metze Kersten Neisser Ilona Richter Marita Sandig Birgit Schütz Marina Wilke | Sovětský svaz (URS) Nina Frolova Mariya Payun Olga Pivovarova Nina Preobrazhenskaya Nadezhda Prishchepa Tatyana Stetsenko Yelena Tereshina Nina Umanets Valentina Zhulina | Rumunsko (ROU) Angelica Aposteanu Elena Bondar Florica Bucur Maria Constantinescu Elena Dobriţoiu Rodica Frîntu Ana Iliuţă Rodica Puscatu-Arba Marlena Zagoni |
1984 Los Angeles | Spojené státy americké (USA) Betsy Beard Carol Bower Jeanne Flanagan Carie Graves Kathy Keeler Harriet Metcalf Kristine Norelius Shyril O'Steen Kristen Thorsness | Rumunsko (ROU) Mihaela Armasescu Doina Balan Adriana Bazon Camelia Diaconescu Viorica Ioja Aneta Mihaly Aurora Plesca Lucia Sauca Marioara Trasca | Nizozemsko (NED) Lynda Cornet Marieke van Drogenbroek Harriet van Ettekoven Greet Hellemans Nicolette Hellemans Martha Laurijsen Catharina Neelissen Anne Quist Wiljon Vaandrager |
1988 Soul | Německá demokratická republika (GDR) Ramona Balthasar Kathrin Haacker Anja Kluge Daniela Neunast Beatrix Schröer Uta Stange Annegret Strauchová Ute Wild Judith Zeidler | Rumunsko (ROU) Herta Anitas Mihaela Armasescu Doina Balan Adriana Bazon Olga Homeghi Veronica Necula Ecaterina Oancia Rodica Puscatu Marioara Trasca | Čína (CHN) Han Yaqin He Yanwen Hu Ya-Dong Li Rong-Hua Yang Xiao Zhang Xiang-Hua Zhang Yali Zhou Shouying Zhou Xiuhua |
1992 Barcelona | Kanada (CAN) Kirsten Barnesová Shannon Crawford Megan Delehanty Kathleen Heddleová Marnie McBeanová Jessica Monroe Brenda Taylorová Lesley Thompson Kay Worthington | Rumunsko (ROU) Adriana Bazon Iulia Bulie Elena Georgescu Viorica Lepădatu Veronica Necula Ioana Olteanu Maria Padurariu Doina Robu Doina Snep | Německo (GER) Sylvia Dördelmann Kathrin Haacker Christiane Harzendorf Daniela Neunast Cerstin Petersmann Dana Pyritz Ute Schell Annegret Strauchová Judith Zeidler |
1996 Atlanta | Rumunsko (ROU) Veronica Cochela Liliana Gafencuová Elena Georgescu Doina Ignat Elisabeta Lipăová Ioana Olteanu Marioara Popescu Doina Spircu Anca Tanase | Kanada (CAN) Alison Korn Theresa Luke Maria Maunder Heather McDermid Jessica Monroe Emma Robinson Lesley Thompson Tosha Tsang Anna van der Kamp | Bělorusko (BLR) Tamara Davydenko Natalya Lavrinenko Yelena Mikulich Aleksandra Pankina Yaroslava Pavlovich Valentina Skrabatun Natalia Stasyuk Natalya Volchek Marina Znak |
2000 Sydney | Rumunsko (ROU) Veronica Cochela Georgeta Damian Maria Magdalena Dumitrache Liliana Gafencuová Elena Georgescu Doina Ignat Elisabeta Lipăová Ioana Olteanu Viorica Susanuová | Nizozemsko (NED) Tessa Appeldoorn Carin ter Beek Pieta van Dishoeck Elien Meijer Eeke van Nes Nelleke Penninx Martijntje Quik Anneke Venema Marieke Westerhof | Kanada (CAN) Buffy Alexander Laryssa Biesenthal Heather Davis Alison Korn Theresa Luke Heather McDermid Emma Robinson Lesley Thompson Dorota Urbaniak |
2004 Athény | Rumunsko (ROU) Aurica Barascu Georgeta Damian Rodica Florea Liliana Gafencuová Elena Georgescu Doina Ignat Elisabeta Lipăová Ioana Papuc Viorica Susanuová | Spojené státy americké (USA) Alison Cox Caryn Davies Megan Dirkmaat Kate Johnson Laurel Korholz Samantha Magee Anna Mickelson Lianne Nelson Mary Whippleová | Nizozemsko (NED) Annemiek de Haan Hurnet Dekkers Nienke Hommes Annemarieke van Rumpt Sarah Siegelaar Marlies Smulders Helen Tanger Froukje Wegman Ester Workel |
2008 Peking | Spojené státy americké (USA) Erin Cafarová Lindsay Shoop Anna Goodale Elle Logan Anna Cummins Susan Francia Caroline Lind Caryn Davies Mary Whippleová | Nizozemsko (NED) Femke Dekker Marlies Smulders Nienke Kingma Roline Repelaer van Driel Annemarieke van Rumpt Helen Tanger Sarah Siegelaar Annemiek de Haan Ester Workel | Rumunsko (ROU) Constanţa Burcică Viorica Susanuová Rodica Şerban Enikő Barabás Simona Muşat Ioana Papuc Georgeta Andrunache Doina Ignat Elena Georgescu |
2012 Londýn | Spojené státy americké (USA) Erin Cafarová Susan Franciaová Esther Lofgrenová Taylor Ritzelová Meghan Musnickiová Eleanor Loganová Caroline Lindová Caryn Daviesová Mary Whippleová | Kanada (CAN) Janine Hansonová Rachelle Viinbergová Krista Guloienová Lauren Wilkinsonová Natalie Mastracciová Ashley Brzozowiczová Darcy Marquardtová Andreanne Morinová Lesley Thompsonová-Willieová | Nizozemsko (NED) Jacobine Veenhovenová Ninke Kingmaová Chantal Achterbergová Sytske de Grootová Roline Repelaer van Drielová Claudia Belderbosová Carline Bouwová Annemiek de Haanová Anne Schellekensová |
2016 Rio de Janeiro | Spojené státy americké (USA) Emily Reganová Kerry Simmonds Amanda Polk Lauren Schmetterlingová Tessa Gobbo Meghan Musnicki Eleanor Logan Amanda Elmore Katelin Snyder | Velká Británie (GBR) Katie Greves Melanie Wilson Frances Houghton Polly Swann Jessica Eddie Olivia Carnegie-Brown Karen Bennett Zoe Lee Zoe De Toledo | Rumunsko (ROU) Roxana Cogianu Ioana Strungaru Milhaela Petrilă Iuliana Popa Mădălina Beres Laura Oprea Adelina Boguș Andreea Boghian Daniela Druncea |
2020 Tokio | Kanada (CAN) Susanne Grainger Kasia Gruchalla-Wesierski Madison Mailey Sydney Payne Andrea Proske Lisa Roman Christine Roper Avalon Wasteneys Kristen Kit kormidelnice | Nový Zéland (NZL) Ella Greenslade Emma Dyke Lucy Spoors Kelsey Bevan Grace Prendergast Kerri Gowler Beth Ross Jackie Gowler Caleb Shepherd kormidelnice | Čína (CHN) Guo Linlin Ju Rui Li Jingjing Miao Tian Wang Zifeng Wang Yuwei Xu Fei Zhang Min Zhang Dechang kormidelnice |
Dvojskif lehkých vah
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1996 Atlanta | Rumunsko (ROU) Constanţa Burcică Camelia Macoviciuc | Spojené státy americké (USA) Teresa Bell Lindsay Burns | Austrálie (AUS) Virginia Lee Rebecca Joyce |
2000 Sydney | Rumunsko (ROU) Constanţa Burcică Angela Alupei | Německo (GER) Valerie Viehoff Claudia Blasberg | Spojené státy americké (USA) Christine Collins Sarah Garner |
2004 Athény | Rumunsko (ROU) Constanţa Burcică Angela Alupei | Německo (GER) Daniela Reimer Claudia Blasberg | Nizozemsko (NED) Kirsten van der Kolk Marit van Eupen |
2008 Peking | Nizozemsko (NED) Kirsten van der Kolk Marit van Eupen | Finsko (FIN) Minna Nieminen Sanna Stén | Kanada (CAN) Tracy Cameron Melanie Kok |
2012 Londýn | Velká Británie (GBR) Katherine Copelandová Sophie Hoskingová | Čína (CHN) Dongxiang Xu Wenyi Huang | Řecko (GRE) Christina Giazitzidouová Alexandra Tsiavouová |
2016 Rio de Janeiro | Nizozemsko (NED) Ilse Paulisová Maaike Headová | Kanada (CAN) Lindsay Jennerichová Patricia Obeeová | Čína (CHN) Huang Wenyiová Pan Feihongová |
2020 Tokio | Itálie (ITA) Valentina Rodiniová Federica Cesariniová | Francie (FRA) Laura Tarantolaová Claire Bovéová | Nizozemsko (NED) Marieke Keijserová Ilse Paulisová |
Ukončené disciplíny
Čtyřka s kormidelníkem
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
1976 Montréal | Německá demokratická republika (GDR) Karin Metze Bianka Schwede Gabriele Lohs Andrea Kurth Sabine Heß | Bulharsko (BUL) Kapka Georgieva Ginka Gyurova Mariyka Modeva Lilyana Vaseva Reni Yordanova | Sovětský svaz (URS) Lyudmila Krokhina Lidiya Krylova Galina Mishenina Anna Pasokha Nadezhda Sevostyanova |
1980 Moskva | Německá demokratická republika (GDR) Silvia Fröhlich Ramona Kapheim Angelika Noack Romy Saalfeld Kirsten Wenzel | Bulharsko (BUL) Nadiya Filipova Ginka Gurova Mariika Modeva Rita Todorova Iskra Velinova | Sovětský svaz (URS) Nina Cheremisina Mariya Fadeyeva Svetlana Semyonova Galina Sovetnikova Marina Studneva |
1984 Los Angeles | Rumunsko (ROU) Chira Apostol Olga Homeghi-Bularda Viorica Ioja Florica Lavric Maria Fricioiu | Kanada (CAN) Barbara Armbrust Marilyn Brain Angela Schneider Lesley Thompson Jane Tregunno | Austrálie (AUS) Karen Brancourt Susan Chapman Margot Foster Robyn Grey-Gardner Susan Lee |
1988 Soul | Německá demokratická republika (GDR) Gerlinde Doberschütz Carola Hornig Sylvia Rose Birte Siech Martina Walther | Čína (CHN) Hu Ya-Dong Li Rong-Hua Yang Xiao Zhang Xiang-Hua Zhou Shouying | Rumunsko (ROU) Herta Anitas Doina Snep-Balan Veronica Necula Ecaterina Oancia Marioara Trasca |
Externí odkazy
- (anglicky) Přehled medailistů - ženy skif
- (anglicky) Přehled medailistů - ženy dvojskif
- (anglicky) Přehled medailistů - ženy párová čtyřka
- (anglicky) Přehled medailistů - ženy dvojka bez kormidelníka
- (anglicky) Přehled medailistů - ženy osmiveslice
- (anglicky) Přehled medailistů - ženy dvojskif lehkých vah
- (anglicky) Přehled medailistů - ženy čtyřka bez kormidelníka
- (anglicky) Přehled medailistů - ženy čtyřka s kormidelníkem
Média použitá na této stránce
(c) I, Cmapm, CC BY-SA 3.0
The flag of the Soviet Union (1955-1991) using a darker shade of red.
(c) I, Cmapm, CC BY-SA 3.0
The flag of the Soviet Union (1955-1991) using a darker shade of red.
Flag of Romania, (21 August 1965 - 22 December 1989/officialy 27 December 1989).
Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.
- l = 2/3 × L
- C = 1/3 × L
- S = 2/5 × l
Flag of Romania, (21 August 1965 - 22 December 1989/officialy 27 December 1989).
Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.
- l = 2/3 × L
- C = 1/3 × L
- S = 2/5 × l
The civil ensign and flag of Belgium. It is identical to Image:Flag of Belgium.svg except that it has a 2:3 ratio, instead of 13:15.
Autor: Scroch, Licence: CC BY-SA 3.0
Flag of Bulgaria (1971-1990). Flag of Bulgaria with Bulgarian coat from 1971.
Autor: Scroch, Licence: CC BY-SA 3.0
Flag of Bulgaria (1971-1990). Flag of Bulgaria with Bulgarian coat from 1971.
Flag of Belarus 1995-2012
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Russian Olympic Committee flag used in 2020 and 2022, for the Olympics
Olympijská vlajka
Zelený pruh má znázorňovat většinové katolické obyvatelsto Irska, oranžový pruh reprezentuje protestantskou menšinu a bílý pruh uprostřed znázorňuje mír a harmonii mezi nimi.
Finská vlajka