Silnice III/29015

silnice III/29015
Základní údaje
StátČeskoČesko Česko
Region
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Silnice míjí restauraci Obří sud

Silnice III/29015 je komunikace ve Frýdlantském výběžkuLibereckém kraji. Začíná na křižovatce v Hejnicích, kde ze silnice II/290 odbočuje jižním směrem navíc také silnice III/29016. Komunikace III/29015 odtud pokračuje severovýchodním směrem a po překonání chráněného železničního přejezdu přes trať číslo 038 stoupá vzhůru do Lázní Libverdy. Zde od začátku obce silnice klesá k místní lázeňské kolonádě, v jejíž blízkosti se komunikace stáčí k východu a pokračuje v mírném stoupání až ke zdejší autobusové zastávce Obratiště, u které se ostře stáčí k západu a stoupá až k výletní restauraci Obří sud. Od ní pokračuje severovýchodním směrem až k osadě Přebytek, v níž silnice klesá k zatáčce do severozápadního směru. Za Přebytkem následují dvě pravotočivé zatáčky, po nichž silnice vstupuje do Ludvíkova pod Smrkem, ve kterém se kříží se silnicí III/29011. Z Ludvíkova pod Smrkem pokračuje silnice severovýchodním směrem překonávajíce po přemostění Ztracený potok až do Hajniště, na jehož začátku poblíž zdejší zastávky křižuje nechráněným železničním přejezdem trať číslo 039. Silnice III/29015 končí v Hajništi na křižovatce se silnicí číslo II/291.

V Lázních Libverdě je komunikace západní hranicí chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Od Obřího sudu až do Ludvíkova pod Smrkem je dokonce hraniční komunikací mezi CHKO Jizerské hory (rozkládá se východně od silnice) a přírodním parkem Peklo, který se nachází na západ od silnice. Hranici přírodního parku Peklo tvoří komunikace i v úseku z Ludvíkova do Hajniště.

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Lazne Libverda-Obri sud.jpg
Autor: Jan Polák, Licence: CC BY-SA 3.0
Obří sud, výletní restaurace u Lázní Libverdy, Jizerské hory, Česká republika
Hejnice, silnice III-29015.JPG
Autor: Jan Polák, Licence: CC BY-SA 3.0
Silnice III/29015 na rozmezí Hejnic a Lázní Libverdy (pohled do Hejnic).