Starosti pana starosty

Starosti pana starosty
Původní názevWelcome to Mooseport
Země původuSpojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
NěmeckoNěmecko Německo
Jazykangličtina
Délka112 minut
ŽánrKomedie / Romantický
ScénářDoug Richardson
Tom Schulman
RežieDonald Petrie
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleRay Romano
Gene Hackman
Marcia Gay Harden
Maura Tierney
ProdukceMarc Frydman
Basil Iwanyk
Tom Schulman
HudbaJohn Debney
KameraVictor Hammer
StřihDebra Neil-Fisher
Výroba a distribuce
PremiéraUSA 20. února 2004
Česko 22. července 2004
Produkční společnost20th Century Studios
Distribuce20th Century Fox
Rozpočet30 mil. USD
Tržby14 mil. USD
Starosti pana starosty na ČSFDIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Starosti pana starosty nebo Starosti starosty (orig. Welcome to Mooseport) je americká filmová komedie z roku 2004 režiséra Donalda Petrieho v hlavních rolích s Rayem Romanem a Genem Hackmanem, pro něhož to byla poslední filmová role před odchodem do hereckého důchodu.

Děj

Prezidentovi USA Monroe "Eagle" Coleovi právě skončil mandát, a tak se stěhuje do svého letního sídla v Mooseportu v Maine, aby tak unikl své bývalé manželce Charlottě Coleové. Mooseport právě ztratil svého starostu, a tak se městská rada rozhodne požádat bývalého prezidenta, aby se funkce ujal. Cole s tím souhlasí, protože, jak se ukáže, když se stane starostou, jeho sídlo může sloužit jako oficiální sídlo starosty a tím pádem ho nemůže získat jeho bývalá manželka.

Aniž by to tušil, do voleb na starostu je přihlášen také Harold "Handy" Harrison, místní instalatér a vlastník obchodu s domácími potřebami. Když se Handy dozví, že se o místo uchází také Cole, odstoupí. To si ale rozmyslí, když se Cole začne zajímat o jeho přítelkyni veterinářku Sally Mannisovou, která se s Handym ale rozešla, protože jejich vztah probíhal pomalu. Handy věří, že když zvítězí ve volbách o místo starosty, tak získá Sally zpět.

Do města potom přijede Coleova bývalá manželka Charlotte, která má v úmyslu zhatit exmanželovy plány. Coleův tým, vedený jeho asistentkou a potenciální láskou Grace Sutherlandovou a Willem Bullardem, povolá jako šéfa jeho kampaně Berta Langdona, který si od doby, kdy Cole skončil v úřadě prezidenta, stěžuje na nudný život. Jak kampaň pokračuje, Cole i Harrison jsou posedlí tím, aby "souboj vyhráli na všech (komických) frontách".

Noc před volbami žádají oba kandidáti voliče, aby odevzdali svůj hlas druhému z kandidátů a že oba budou volit toho druhého (ačkoli to oba dělají z různých důvodů – Cole chce získat díky sympatiím další hlasy, Harrison to chce jen všechno ukončit a zároveň je přesvědčen, že bude Cole dobrým starostou). Harrison slib splní, ale Cole i tak volí sebe. Když se ale Cole dozví, že vyhrál o jeden hlas, přizná se a předá funkci Harrisonovi. Ten ale lže a řekne, že také hlasoval pro sebe, a tak funkci vrátí Coleovi. Harrison pak řekne Sally pravdu a tvrdí, že to udělal proto, že Cole potřebuje úřad starosty více než on a jediné, co chce on, je vzít si ji. Když Harrison žádá o ruku Sally, Cole žádá o ruku Grace. Film končí, když Bert Langdon nabízí Harrisonovi, že povede jeho kampaň do úřadu guvernéra státu Maine. Harrison o to s úsměvem projeví zájem, když zjistí, že guvernér může říkat starostovi, co má dělat.

Obsazení

Ray RomanoHarold 'Handy' Harrison
Gene HackmanMonroe 'Eagle' Cole
Marcia Gay HardenDr. Sally Mannisová
Maura TierneyGrace Sutherlandová
Fred SavageWill Bullard
Rip TomBert Langdon
Christine BaranskiCharlotte Cole
Wayne RobsonMorris Gutman
Reagan PasternakMandy Gutmanová
Edward HerrmannAvery Hightower

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Welcome to Mooseport na anglické Wikipedii.

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“