Informace
Ročník36. ročník
VítězŠpanělsko FC Barcelona (4. vítězství)
20102012

Superpohár UEFA 2011 byl 36. ročník jednozápasové soutěže zvané Superpohár UEFA, pořádané Evropskou fotbalovou asociací UEFA. Zápas se odehrál 26. srpna 2011 na stadionu Stade Louis II. v knížectví Monako.[1][2] V zápase se každoročně utkává vítěz Ligy mistrů s vítězem Evropské ligy. Účastníky byli vítěz Ligy mistrů UEFA 2010/11 - španělská FC Barcelona a vítěz Evropské ligy UEFA 2010/11 - portugalské FC Porto.

Samotný zápas vyhrál držitel titulu z Ligy mistrů - FC Barcelona, která zvítězila 2–0.[3] O vítězství svými góly rozhodli Lionel Messi a Cesc Fàbregas. FC Barcelona získala již své 4. prvenství v této soutěži, čímž se osamostatnila na druhém místě historického žebříčku za AC Milán.[4]

Místo konání

Superpohár UEFA 2011 se hrál na stadionu Stade Louis II. v Monaku. Stadion má kapacitu 18 523 diváků a byl otevřen v roce 1939 aby v roce 1985 prošel rekonstrukcí. Superpohár se na tomto stadionu hrál nepřetržitě od roku 1998 a hrál se až do ročníku 2012.

Zajímavosti

• Pokud by zápas skončil nerozhodným výsledkem v normální hrací době, následovalo by 30 minut prodloužení. Pokud by i poté nebylo rozhodnuto, následoval by penaltový rozstřel[5].
  • Zápas se odehrál při teplotě 27 °C a vlhkosti vzduchu 67 %.
  • Superpohár pískala šestice rozhodčích ze Nizozemska v čele s hlavním sudím, kterým byl Björn Kuipers.

O21Rumunsko Cristian Săpunaru
O14Portugalsko RolandoŽlutá karta udělena v 65. minutěŽlutá karta udělena opět v 86. minutěVyloučení v 86. minutě 65', 86'
O30Argentina Nicolás Otamendi
O13Uruguay Jorge Fucile
Z23Brazílie SouzaStřídán v 77. minutě 77'
Z6Kolumbie Fredy GuarínŽlutá karta udělena v 82. minutěVyloučení v 90. minutě 82', 90'
Z8Portugalsko João Moutinho
Ú12Brazílie Hulk
Ú11Brazílie KléberStřídán v 77. minutě 77'
Ú10Uruguay Cristian RodríguezŽlutá karta udělena v 30. minutě 30'Střídán v 69. minutě 69'