Ročník45. ročník
VítězNěmecko Bayern Mnichov
2019
2021

Superpohár UEFA 2020 byl 45. ročníkem evropské klubové fotbalové soutěže Superpohár UEFA, pořádané Evropskou fotbalovou asociací UEFA. Jde o zápas mezi vítězem Ligy mistrů a vítězem Evropské ligy.

V zápase se představil vítěz Ligy mistrů UEFA 2019/20 Bayern Mnichov a vítěz Evropské ligy UEFA 2019/20 Sevilla FC. Zápas se měl odehrát v srpnu 2020 na stadionu Estádio do Dragão v portugalském Portu.[1][2] Kvůli pandemii covidu-19 se v Portugalsku odehrála celá závěrečná část Ligy mistrů, a proto byl Superpohár nakonec naplánován a odehrán 24. září 2020 na stadionu Puskás Aréna v maďarském hlavním městě Budapešti. Jednalo se tak o první takto významné utkání na zmíněném stadionu a druhé v Maďarsku celkem – v Budapešti se předtím odehrálo finále ženské Ligy mistryň 2018/19.

Utkání skončilo výsledkem 2:1 po prodloužení, Bayern Mnichov získal svůj druhý Superpohár v historii.

Zápas

Shrnutí

Sevilla dostala ve 13. minutě příležitost pokutového kopu, když byl Ivan Rakitić faulován Davidem Alabou. Z penalty se Lucas Ocampos střelou do levého rohu nemýlil a Sevilla šla do vedení. Ve 34. minutě vyrovnal Leon Goretzka po přihrávce Roberta Lewandovského, také střelou do levé části branky. Ve 104. minutě rozhodl střídající Javi Martínez prudkou hlavičkou do horního levého rohu, když k němu propadl míč po rohovém kopu.

PO5Francie Benjamin Pavard
SO21Francie Lucas HernándezŽlutá karta udělena v 90+1. minutě 90+1'Střídán v 99. minutě 99'
SO4Německo Niklas Süle
LO27Rakousko David AlabaŽlutá karta udělena v 12. minutě 12'Střídán v 112. minutě 112'