Těšínsko (časopis)

Těšínsko
Základní informace
Datum založení1957
Jazykčeština a mnoho jazyků
Země původuČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo a ČeskoČesko Česko
Klíčové osoby
VydavatelMuzeum Těšínska
Odkazy
ISSN0139-7605
WebOficiální web
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Těšínsko je regionální historický a vlastivědný časopis, který vydává Muzeum Těšínska v Českém Těšíně. K jeho zakladatelům patřili Ladislav Báča, doc. Andělín Grobelný a Mgr. Bedřich Havlíček. První číslo vyšlo v listopadu 1957. Časopis vycházel jako čtvrtletník. Od roku 2015 vychází dvakrát ročně.

Přináší články a obrazový materiál z oblasti společenských a přírodních věd a sehrává v této národnostně smíšené oblasti významnou úlohu.

Výkonným redaktorem je prof. PhDr. Rudolf Žáček, Dr., ze Slezské univerzity v Opavě, odpovědným redaktorem PaedDr. Zbyšek Ondřeka, ředitel Muzea Těšínska, tajemníkem redakce PhDr. Radim Jež, Ph.D., a redaktorem PhDr. David Pindur, Ph.D.

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Museum Těšín.jpg
Autor: Aleš Havlíček, Licence: CC BY-SA 3.0
Bývalá budova Muzea Těšínska