The Jerusalem Post

The Jerusalem Post
Jerusalem Post Logo.svg
Základní informace
Datum založení1. prosince 1932
Jazykangličtina a francouzština
Periodicitakaždý den
Formátbroadsheet
Země původuBritský mandát PalestinaBritský mandát Palestina Britský mandát Palestina
Sídlo redakceJeruzalém, Izrael
Klíčové osoby
MajitelEli Azur
EditorYaakov Katz
Odkazy
ISSN0792-822X
Žebříček Alexa12 058 (listopad 2017)
WebOficiální web
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Jerusalem Post je izraelský velkoformátový anglicky psaný deník, založený Geršonem Agronem, 1. prosince 1932 jako The Palestine Post. Počtem čtenářů (desítky tisíc) sice The Jerusalem Post nepřevyšuje ostatní hlavní hebrejsky psané deníky, přesahuje je však svým záběrem a skutečností, že je publikován celosvětově.[1] Mezi jeho čtenáře patří izraelští politici, zahraniční novináři a turisti. Dříve byl považován za levicové noviny, avšak koncem 80. let zaznamenal změnu a posun k pravé části politického spektra.[2] Po získání nového majitele a nástupu nového šéfredaktora Davida Horovitze v roce 2004 se deník posunul do centristické pozice. Příkladem tohoto posunu může být podpora Šaronova plánu stažení z Gazy v srpnu roku 2005 a obhajoba privatizace izraelských náboženských institucí.

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Jerusalem Post na anglické Wikipedii.

  1. CHARTRAND, Sabra. Outcry Erupts at The Jerusalem Post Over New Publisher's Editorial Bent [online]. The New York Times [cit. 2008-06-10]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. The Press in Israel [online]. BBC [cit. 2008-06-10]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Palestine-Mandate-Ensign-1927-1948.svg
The Palestine Ensign, flown by ships registered in the British Mandate territory during the period 1927–1948. This was the only Palestine-specific flag which was not restricted to official use by a government functionary or department (see Flag of the British Mandate for Palestine).