Time

Time
Time Magazine - first cover.jpg
Time Magazine logo.svg
Základní informace
Datum založení3. března 1923
Jazykangličtina
Periodicitakaždý týden
Země původuSpojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Sídlo redakceManhattan, Spojené státy americké
Klíčové osoby
VydavatelTime Inc.
ŠéfredaktorEdward Felsenthal
EditorNancy Gibbs
Odkazy
ISSN0040-781X a 2169-1665
OCLC1311479
WebOficiální web
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Time je americký týdeník a jeden z nejznámějších světových časopisů. První číslo vyšlo v roce 1923 a jeho zakladatelem byl Američan Henry Luce. Time vychází kromě americké ještě v několika verzích a to v evropské (Time Europe), asijské (Time Asia), kanadské (Time Canada) a australské.

Historie

Charakteristickým rysem časopisu Time jsou červené okraje na titulní straně.

Osobnost časopisu Time

Časopis Time každý rok vybírá osobnost roku, která podle jeho redakce nejvíce ovlivnila uplynulý rok. Mezi osobnostmi, které časopis vybral, patří například Ronald Reagan, George W. Bush, Bill Gates, Bono, Adolf Hitler, Josif Stalin, Rúholláh Chomejní, Vladimir Putin (2007) a Barack Obama (2008). V roce 1999 označil Time Alberta Einsteina za osobnost století.

V roce 1938, v době předmnichovské krize, byli na obálce i dva Češi: 30. května to byl armádní generál Jan Syrový a 3. října pak neznámý podporučík čs. armády J. Denemark, který narukoval během totální mobilizace.

Time 100

Kromě osobnosti roku sestavuje časopis Time každoročně i seznam 100 nejvlivnějších osobností roku, takzvaný Time 100.[1] Jeho obsahem jsou krátké medailonky vybraných osob.

Odkazy

Reference

  1. Time zveřejnil seznam 100 nejvlivnějších lidí, v čele jsou Bill Clinton či Lady Gaga. Novinky.cz [online]. BORGIS [cit. 2022-01-10]. Dostupné online. 

Související články

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the United States.svg
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Time Magazine - first cover.jpg
Time magazine, Volume 1 Issue 1, March 3, 1923

The cover shows the Speaker of the United States House of Representatives, Joseph Gurney Cannon.

Article text: [1]