Zlatá medaile2010/2011ŠK Slovan Bratislava
PříbuzníMichal Hrdlička (sourozenec)
→ Šipka znamená hostování hráče v daném klubu.
* Starty a góly v domácí lize za klub aktuální k prosinci 2011
** Starty a góly za reprezentaci aktuální k únor 2013

Tomáš Hrdlička (* 17. února 1982 v Praze) je český fotbalový záložník, který naposledy[kdy?] hrál ve slovenském klubu Slovan Bratislava. Mistr Evropy hráčů do 21 let z roku 2002.

Jeho otcem byl bývalý fotbalista Václav Hrdlička, mladší bratr Michal Hrdlička je sportovním komentátorem.[1]

Klubová kariéra

V šesti letech začínal na Smíchově v TJ Naftové motory (dnes SK Čechie Smíchov) a od deseti let hrál za Slavii. V létě roku 2007 se nedomluvil na prodloužení smlouvy a jako volný hráč proto přestoupil do Mladé Boleslavi. Od 18. srpna 2009 byl na hostování v Bohemians Praha 1905, od zimy 2010 pak působil ve slovenském týmu ŠK Slovan Bratislava. Zde jej vedl také trenér Karel Jarolím, pod kterým hrával již ve Slavii. S "belasými" získal v ročníku 2010/11 ligový titul.

Reprezentační kariéra

Tomáš Hrdlička působil v mládežnickém reprezentačním výběru České republiky do 17 let, za nějž odehrál v letech 1999–2000 celkem 10 zápasů a vstřelil 3 góly.[2] V letech 2002–2003 působil v české reprezentační jedenadvacítce, odehrál za ni dohromady 12 zápasů a vsítil 1 branku.[2]

Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2002

Zúčastnil se Mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2002 ve Švýcarsku, kde česká reprezentační jedenadvacítka vyhrála svůj premiérový titul, když ve finále porazila Francii na pokutové kopy.

V prvním zápase základní skupiny B 16. května prohrála česká reprezentace s Francií 0:2, trenér Miroslav Beránek Hrdličku nenasadil.[3] 19. května následoval zápas s Belgií konaný v Ženevě, Tomáš tentokrát odehrál kompletní střetnutí, které skončilo výsledkem 1:0 pro ČR.[4] V posledním zápase skupiny proti Řecku nastoupil v základní sestavě a vydržel na hřišti až do konce, utkání dospělo k remíze 1:1.[5]

semifinále 25. května narazil český výběr na tým Itálie. V 9. minutě prodloužení vstřelil Pospíšil zlatý gól na 3:2 a zajistil svému týmu účast ve finále. Toto střetnutí Hrdlička neabsolvoval.[6] Ve finále 28. května se ČR opět střetla s Francií. Tentokrát gól v řádné hrací době ani v prodloužení nepadl a musely rozhodnout pokutové kopy. Tomáš nenastoupil ani do tohoto zápasu, ale na konci mohl slavit se spoluhráči titul.[7]