Turistická značená trasa 4443

Turistická značená trasa 4443
Trasa 4443 vedoucí podél náhonu Korečnického mlýna
(c) Ladislav Boháč, CC BY 3.0
Trasa 4443 vedoucí podél náhonu Korečnického mlýna
Základní informace
Typturistická stezka
Délka5 km
ProvozovatelKlub českých turistů
Značenízelená turistická značka zelená značka
Sezónaceloroční
Lokalizace
PolohaStředolabská tabule, Hornosázavská pahorkatina
ČeskoČesko Česko, Okres Chrudim
StartRonov nad Doubravou (náměstí)
CílPod Luhy
Výškový rozdíl35 m
Nejvyšší bodvíce míst 280 m
Nejnižší bodúdolí Doubravy v Ronově 245 m
Vyhlídkové bodyviz turistické zajímavosti na trase
Zajímavostiviz turistické zajímavosti na trase
Některá data mohou pocházet z datové položky.

zelená turistická značka Turistická značená trasa 4443 je 5 km dlouhá[1] zeleně značená trasa Klubu českých turistů v okrese Chrudim spojující Ronov nad Doubravou s údolím Doubravy. Její převažující směr je jihovýchodní.[2] Trasa vede střídavě Přírodním parkem Doubrava.

Průběh trasy

Turistická trasa 4443 má svůj počátek na náměstí v Ronově nad Doubravou na rozcestí s červeně značenou trasou 0481 ze Žlebů na hrad Lichnice. Zástavbu města opouští jihovýchodním směrem ulicí Svatokřížskou, kterou sleduje až ke kostelu svatého Kříže. Odtud prudce klesá po pěšině západním směrem do Chittussiho údolí k řece Doubravě. Tu sleduje proti jejímu proudu po pravém břehu po pěšinách. Před vstupem do Mladotic vystupuje z údolí na vyhlídkový bod a poté do něj opět sestupuje. Po průchodu Mladoticemi pokračuje po hrázi náhonu jihovýchodním směrem k soutoku Doubravy se Zlatým potokem, který přechází po lávce, a dále po lesních pěšinách opět podél Doubravy jižním až postupně východním směrem k zakončení trasy pod vrchem Luhy. Trasa končí na rozcestí ze žlutě značenou trasou 7399 z Třemošnice k vodní nádrži Pařížov.

Turistické zajímavosti na trase

Reference

Média použitá na této stránce

Stripe-marked trail green.svg
Pásové značení turistických cest v terénu České republiky - zelená.
Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Náhon - panoramio (1).jpg
(c) Ladislav Boháč, CC BY 3.0
Náhon