VHK ROBE Vsetín

VHK ROBE Vsetín
Zimní stadion Na Lapači
Zimní stadion Na Lapači
NázevValašský hokejový klub ROBE Vsetín
PřezdívkaValaši
StátČeskoČesko Česko
MěstoVsetín
Založen1939 [1]
AsociaceČesko ČSLH
SoutěžChance Liga
Klubové barvyzelená a žlutá
Stadion
NázevNa Lapači[2], Vsetín
Kapacita5 400[2]
Vedení
VlastníkVHK Vsetín s.r.o.
PředsedaLibor Forch
Realizační tým
TrenérRoman Stantien
KapitánVít Jonák
Klubové úspěchy
Tituly6× mistr České republiky (1994/95, 1995/96, 1996/97, 1997/98, 1998/99, 2000/01)
Oficiální webové stránky
Aktuální soupiska
Přehled medailí
Evropská hokejová liga
Bronzová medaile1997/1998HC Petra Vsetín
Extraliga ledního hokeje
Zlatá medaile1994/1995HC Dadák Vsetín
Zlatá medaile1995/1996HC Dadák Vsetín
Zlatá medaile1996/1997HC Petra Vsetín
Zlatá medaile1997/1998HC Petra Vsetín
Zlatá medaile1998/1999HC Slovnaft Vsetín
Stříbrná medaile1999/2000HC Slovnaft Vsetín
Zlatá medaile2000/2001HC Slovnaft Vsetín

VHK ROBE Vsetín (celým názvem: Valašský hokejový klub ROBE Vsetín) je Valašský klub ledního hokeje, který sídlí ve Vsetíně ve Zlínském kraji. Hokej se hrál ve Vsetíně již od roku 1904 pod názvem SK Vsetín. Pravidelně se začalo hrát teprve v roce 1938. Svůj poslední název nese od roku 2016. Od sezóny 2017/18 působí v 1. lize, druhé české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou zelená a žlutá.

Vsetín je se šesti tituly nejúspěšnějším celkem samostatné české nejvyšší soutěže. Také od doby, kdy se v nejvyšší české, respektive československé nejvyšší soutěži ledního hokeje hraje play-off je VHK ROBE Vsetín jediným klubem, který vyhrál titul mistra čtyřikrát (dokonce pětkrát – 1995 až 1999) v řadě za sebou a je tedy doposud posledním držitelem tohoto rekordu. Pětkrát za sebou vyhrát dokázaly před rokem 1985 jen kluby LTC Praha, HC Kometa Brno a HC Dukla Jihlava.

Své domácí zápasy odehrává na zimním stadionu Na Lapači s kapacitou 5 400 diváků.[2]

Klubové úspěchy

Historie

Cesta do nejvyšší soutěže

Organizovaně se ve Vsetíně bruslilo již od roku 1904, kdy vznikly ledový klub a sportovní klub s 11 oddíly různorodého zaměření. Bruslilo se tehdy v zámecké zahradě, kde byl v roce 1935 také zakoupen příslušný pozemek. Po druhé světové válce se tým pohyboval střídavě od okrskové přes krajskou až po divizní soutěž.

Umělá ledová plocha byla na Lapači dobudována po čtyřech letech v roce 1966. Vsetín zahájil spolupráci s tehdejším TJ Gottwaldov a v roce 1969 poprvé postoupil do druhé celostátní soutěže. Vzhledem k častým reorganizacím systému soutěží ovšem klub částečně též kvůli administrativní stránce věci propadl v 70. letech o dva stupně níže do krajského přeboru Severomoravského kraje. V roce 1979 započala i za těchto podmínek stavba krytého stadiónu. Střecha se nad dosavadní ledovou plochou objevila v roce 1982 a práce byly i díky desetitisícům brigádnických hodin dokončeny o dva roky později. Tímto byl dán poslední impuls k definitivnímu vzestupu. V roce 1987 se Vsetín probojoval do II. národní hokejové ligy a o další čtyři roky později se zde již hrála druhá nejvyšší soutěž. I. národní hokejovou ligu Vsetín vyhrál v roce 1994 a bez porážky prošel i následnou baráži, čímž si vybojoval právo účasti v nejvyšší soutěži.

Úspěchy v extralize

Vsetín vstoupil do nejvyšší soutěže na podzim 1994 v ročníku, v němž až do ledna probíhala výluka v zámořské NHL. Ani nováček soutěže nezahálel a angažoval Josefa Beránka ml., který se nevrátil do domovského Litvínova, protože z něj kdysi neodešel v dobrém. Vsetín se přesto nejprve pohyboval blízko konce tabulky a nechtěně tak naplňoval prognózy z okolí. Celou druhou čtvrtinu soutěže ovšem prošel Vsetín bez porážky a tato jeho série dohromady čítala 12 zápasů. Se začátkem NHL nahradil Beránka v sestavě nejlepší střelec předchozího ročníku švédské ligy Tomáš Sršeň. Stalo se tak v době, kdy již tým v zádech s brankářem Romanem Čechmánkem stoupal nezadržitelně k nečekaným výšinám. Vsetín se jako nováček umístil po základní části na 1. místě a v play off těžil z prozíravého angažování mistra světa z roku 1985 Antonína Stavjani do obrany, Rostislava Vlacha do útoku a dalších již zkušených hráčů. V play off byla nebývalá senzace dokončena, když se Vsetín probojoval do finále, ve kterém ho čekalo derby se Zlínem, jehož dres dříve oblékalo i mnoho vsetínských hokejistů. Ve čtvrtém finálovém zápase série pomohla rozhodnout o titulu mistra extraligy nezamrzlá kaluž vody, z níž puk nejsnáze vylovil Vlach, který po pouhých 18 sekundách ukončil prodloužení.

Vsetín se svým úspěchem zviditelnil, což usnadňovalo hledání posil. Mezi nejvýraznější patřili od podzimu 1995 obránce Jiří Veber a v útoku jeho jmenovec Jiří Dopita. Ten přišel do mistrovského týmu s vizitkou muže, který pomohl k prvnímu samostatnému extraligovému titulu družstvu Olomouce. Vsetín na sklonku roku čekala účast v PMEZ, která však ve svém finálovém vyústění v Kolíně nad Rýnem v konkurenci finského Jokeritu Helsinkišvédského HV71 Jönköping nedopadla dobře. V domácí soutěži se ovšem celou sezónu mužstvu dařilo držet v popředí a v play off i tentokrát přišlo správné vyvrcholení v podobě úspěšného finále s Litvínovem. Stavjaňa se dočkal v roce 1996 po jedenácti letech svého druhého titulu mistra světa, který si kromě něho z kádru Vsetína přivezli i Dopita, Veber a Čechmánek. Po sezóně odešel hledat novou motivaci k sousedům do Zlína trenér Horst Valášek. V létě 1996 bylo mužstvo posíleno o reprezentanty z obrany (Bedřich Ščerban) i útoku (Oto HaščákTomáš Kapusta) a na druhé straně též o nejlepšího nováčka minulé sezóny Ondřeje Kratěnu z Olomouce. Ještě během podzimu se opět v klubu objevil Beránek. Na evropské scéně se přesto tým tentokrát neprobil ani do závěrečných pohárových bojů. Extraligu Vsetín nicméně opanoval v základní části i v play off, v jehož finále s Vítkovicemi neztratil žádné utkání.

Do následující sezóny se podařilo angažovat i zbývající mladé útočníky, na které byl Kratěna zvyklý, tedy Jana TomajkaMichala Broše. Kromě nich se v útoku zabydloval i původem českobudějovický reprezentant a mistr světa z roku 1996 Radek Bělohlav. Po dvaceti kolech tým ovšem opustil doposud nenahraditelný kapitán Vlach, který odešel do slovenské Skalice. Kapitánské „C“ od té doby nosil Rus Alexej Jaškin, který byl v klubu od počátku jeho úspěšného tažení extraligou. Byl prvním cizincem, kterému se této cti na českém území dostalo. Nespokojení hráči potom způsobili odchod trenéra Jana Neliby, kterého nahradil asistent Zdislav Tabara. Problémy pronikly až do vrcholných řídících a organizačních složek klubu, když byli z krácení daně obviněni prezident se sportovním manažerem. Ani jeden z nich však odsouzen nebyl. Po sportovní stránce se oddílu dařilo ještě lépe než vloni. V Evropské hokejové lize skončil tentokrát na 3. místě, když se mu opět stal osudným rakouský Feldkirch. Na domácí scéně Vsetín zopakoval vítězství v základní části i v play off, kde ve finále nedal žádnou šanci Třinci. Beránek, Dopita a Čechmánek se navíc v únoru stali v Naganu olympijskými vítězi.

V létě 1998 Vsetín opět posílil, když přivítal do kádru další mistry světa a olympijské vítěze původem kladenské Pavla PateruMartina Procházku. Tým z dlouhodoběji zde působících hráčů opustili Rus Andrej Galkin, Kapusta, Beránek a především s kariérou se loučící obránce Stavjaňa. Kapitánem mužstva se stal Dopita. Na mezinárodní scéně tentokrát dal Vsetín přednost pozvání na prestižní Spengler cup ve švýcarském Davosu. Obsadil zde však předposlední místo. V extralize ovšem dominoval, když v základní části v 52 zápasech obdržel pouhých 92 gólů. Cestu za pátým titulem výrazně zbrzdila v semifinále play off Sparta. Rozhodovalo se až v samostatných nájezdech posledního pátého duelu, kde v brankách proti sobě stáli reprezentační brankáři Čechmánek a Milan Hnilička. Rozdílový gól dal vsetínský Sršeň a finále, ve kterém Vsetín po čtyřech letech potkal znovu sousední Zlín, vyznělo již jasným způsobem.

V červnu 1999 tým posílil nejproduktivnější útočník slovenské nejvyšší soutěže Ján Pardavý. Po mnoha letech však převažovaly odchody. Patera a Procházka odešli zkusit štěstí do NHL, Sršeň po mnoha letech do německého Essenu a týden před začátkem nového ročníku extraligy přešli do Sparty Broš s Kratěnou. Pro mnohé překvapivý odchod dvou olomouckých odchovanců měl příčinu v neplnění finančních závazků vedení klubu vůči hráčům. V mužstvu se posléze vystřídalo množství sotva průměrných zahraničních hráčů z Finska a Ruska a situace se vyhrotila v listopadu, kdy vzhledem k dlužným výplatám hrozilo rozprchnutí kádru. Situaci dále komplikovalo množství zranění, které zasáhlo všechny řady v klubu (Čechmánek, Veber dokonce odešel, Tomajko). Po nepodařeném pokusu o stabilní proniknutí do NHL vrátili Patera s Procházkou. V posledních kolech základní části se do sestavy prosadil i patnáctiletý centr Jiří Hudler. Přes tyto složité podmínky se Dopita stal nejlepším střelcem extraligy se 30 góly. Problémy zmítaný tým ve čtvrtfinále play off již tradičně přešel přes České Budějovice a v semifinále si poradil i s Plzní, se kterou měl ze základní části nejhorší možnou bilanci. Finále se Spartou ovšem bylo již nad síly pětinásobného mistra, který tak nezískal právo uchopit nově vyrobenou trofej.

Finanční problémy z minulé sezóny nezmizely a ovlivnily značně léto roku 2000. Dopita kvůli nim prodloužil kontrakt až dva dny před počátkem nového ročníku. V kádru ovšem znovu převažovaly odchody. Definitivně odešli Patera s Procházkou, z útoku zmizeli dále Zbyněk Mařák s Bělohlavem, z obrany Libor Zábranský a především z branky do Philadelphie zamířil Čechmánek. Žádná posila podobná těm z minulých let do kádru nepřibyla, ale zkušený Jaroslav Kameš se v brance uvedl dobře. Nejdůležitějším se ukázalo během sezóny příchod Jiřího Burgra do útoku. V play off nejprve Vsetín opět zdolal Zlín a pak přišly na řadu postupně oba pražské kluby. Finále mělo potřetí za sebou stejné obsazení a bylo ozdobeno Dopitou, který ve třetím zápase série vstřelil v Praze Spartě 4 góly. Vsetín získal 6 titul v 7 sezónách a Dopita prolomil hegemonii krajánků hrajících NHL, kteří v minulých letech pravidelně získávali Zlatou hokejku. Po tomto ocenění ovšem ani on již vábení zámořského angažmá neodolal.

Na ústupu

Již při finálové sérii bylo jasné, že situace před sezónou 2001-02 bude definitivně neudržitelná. Ve vazbě se ocitnul hlavní mecenáš klubu Roman Zubík a do poslední chvíle nebylo jasné, pod jakým vlastníkem a pod čí hlavičkou klub novou sezónu začne. V tomto sporu uspělo občanské sdružení HC Vsetín. V klubu však nezůstal kámen na kameni a kdo nestačil odejít před sezónou, učinil tak během ní. Týkalo se to dokonce i dlouhodobě působícího obránce Jana Srdínka a útočníka Romana Stantiena. Mezi mladíky se vrátil pouze Vlach a do branky přišel zkušený Radovan Biegl. Klub se přesto celou sezónu dokázal udržet na dohled postupové příčce do play off. Nečekaný postup do něj se však zdařil až na jaře 2003. To již v mužstvu nebyl mladý tahoun Hudler, který ale týmu hodně pomohl v první polovině sezóny. Vsetín se musel obejít v této sezóně bez útočníků Vlacha a Ondřeje Veselého, ale zkušenostmi mu vypomáhali v obraně Jaškin a navrátivší se útočník Stantien. Avšak Slavie mířící za mistrovským titulem byla ve čtvrtfinále příliš silným soupeřem.

I na podzim 2003 vstupoval Vsetín do extraligy ještě bez hlavního finančního partnera a pokračoval ve hře především s mladíky, které z branky jistil nejvytíženější brankář soutěže Biegl. Na sklonku roku se podařilo finanční zajištění vyřešit vstupem České spořitelny, což se odrazilo i ve změně barevné kombinace na dresech ze žlutozelené na odstíny modré. V mužstvu se vystřídalo nebývalé množství hráčů, kteří zde odehráli v některých případech i jediné utkání. Ve vyrovnané druhé polovině tabulky se tým pohyboval chvíli u dna tabulky, chvíli zase těsně pod 8. místem. Nakonec ale byl rád, že se sezóna velmi nepovedla Českým Budějovicím. Mužstvu se na rozdíl od předchozího ročníku nepodařilo najít střelce, když pouze ve 4 utkáních z 52 dalo více než 4 góly. V sezóně 2004-05 Vsetín zaostal za většinou ostatních klubů již na počátku, protože neměl prostředky na angažování tolika výrazných posil z NHL. Pomoci mu měla silná vyrovnaná dvojice v brance, kam se vrátil k Bieglovi nový sportovní ředitel Čechmánek. Oba brankáři se však záhy potýkali se zdravotními problémy, což tým v říjnu srazilo dolů. Od listopadu tým, který v obraně stavěl na Rostislavovi KlesloviColumbusu a v útoku využil v několika utkáních návratu Hudlera, stoupal tabulkou vzhůru, ale výprodej skoro dvou celých řad před uzávěrkou přestupů znamenal konec všem postupovým nadějím na play off. Ve zlém se klub rozešel se Stantienem. V mužstvu se začali opět střídat různí odložení hráči a poslední kola dohrávali junioři, kteří ve své vlastní soutěži došli k republikovému titulu. Beznadějně poslední v seniorské kategorii zůstala Jihlava, na čemž nic nezměnilo ani osm vsetínských proher v řadě na závěr soutěže.

Dne 6. června 2007 rozhodla Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, že klubu neudělí licenci a bude z Extraligy vyloučen, z důvodu zadlužení. Arbitrážní komise Českého svazu ledního hokeje dne 20. srpna 2007 potvrdila, že je vyloučení oprávněné.

Nová kapitola (2. liga)

Hráči VHK Vsetín se připravují před třetím zápasem série play-off 2. NHL s týmem HC ZUBR Přerov v Přerově (sezona 2009/2010)

Vsetín odkoupil licenci na 2. ligu od Blanska. Byl zařazen do druholigové skupiny východ pro sezonu 2008/09.

Ve své první sezóně obsadil Vsetín po základní části 6. příčku, ačkoliv vstup do ročníku se mu příliš nevyvedl. V první čtvrtině soutěže byla znát absence společné letní přípravy, když se tým skládal až těsně před sezonou. Po základní části následoval hrací systém sudý-lichý, kde se spolu ve vzájemných zápasech utkali soupeři ze sudých a lichých příček – v této části byl Vsetín nejúspěšnějším týmem, když prohrál pouze třikrát. V play-off narazil v předkole na rivala z Nového Jičína, s nímž si poradil 2:0 na zápasy (4:3p, 3:1). Ve čtvrtfinále je čekal Hodonín, jeden z favoritů soutěže a právě tady se odehrálo velké překvapení – vsetínští již byli krok od vyřazení: v prvním zápase podlehli 0:5 a ve druhém prohrávali v poslední třetině o dvě branky, ale během deseti minut dokázal vstřelit 6 gólů a zápas tak otočit. Rozhodující zápas v Hodoníně dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž byli úspěšnější hosté a postoupili do semifinále. Tam je čekal nabitý Šumperk a mohlo se konat další překvapení. Vsetín vedl již 2:0 na zápasy, poslední krok ale nezvládl a Šumperk celou sérii otočil. Mezi nejvýraznější osobnosti týmu patřil brankář Lukáš Plšek, matador Josef Štraub či Josef Mikeš.

Znovu na vzestupu

Před sezónou 2016/2017 si vsetínský klub vytyčil cíl postupu do 1. české hokejové ligy, který se mu na konci sezóny taky splnil, když v umístění tabulky kvalifikace o 1. ligu získal sice stejný počet bodů s BK Havlíčkův Brod, ale dokázal jej celkově na počet gólů přestřílet. Vsetínský klub tedy bude hrát znovu po 10 letech profesionální hokej v druhé nejvyšší soutěži v ledním hokeji na území České republiky.

Historické názvy

Zdroj:[1]

 • 1904SK Vsetín (Sportovní klub Vsetín)
 • 1906BK Vsetín (Bruslařský klub Vsetín)
 • 1933Sokol Vsetín
 • 1968TJ Zbrojovka Vsetín (Tělovýchovná jednota Zbrojovka Vsetín)
 • 1994HC Dadák Vsetín (Hockey Club Dadák Vsetín)
 • 1996HC Petra Vsetín (Hockey Club Petra Vsetín)
 • 1998HC Slovnaft Vsetín (Hockey Club Slovnaft Vsetín)
 • 2001HC Vsetín (Hockey Club Vsetín)
 • 2003Vsetínská hokejová
 • 2008VHK Vsetín (Valašský hokejový klub Vsetín)
 • 2016VHK ROBE Vsetín (Valašský hokejový klub ROBE Vsetín)

Statistiky

Přehled ligové účasti

Stručný přehled

Zdroj:[3][4][5][6]

 • 1948–1949: Moravskoslezská divize – sk. A (2. ligová úroveň v Československu)
 • 1949–1950: Oblastní soutěž – sk. E1 (2. ligová úroveň v Československu)
 • 1956–1957: Oblastní soutěž – sk. C (3. ligová úroveň v Československu)
 • 1957–1959: Oblastní soutěž – sk. F (3. ligová úroveň v Československu)
 • 1959–1960: Oblastní soutěž – sk. E (3. ligová úroveň v Československu)
 • 1960–1969: Severomoravský krajský přebor (3. ligová úroveň v Československu)
 • 1969–1973: 1. ČNHL – sk. B (2. ligová úroveň v Československu)
 • 1973–1976: 2. ČNHL – sk. C (3. ligová úroveň v Československu)
 • 1976–1977: Divize – sk. D (4. ligová úroveň v Československu)
 • 1977–1979: 2. ČNHL – sk. D (3. ligová úroveň v Československu)
 • 1979–1983: Severomoravský krajský přebor (3. ligová úroveň v Československu)
 • 1983–1987: Severomoravský krajský přebor (4. ligová úroveň v Československu)
 • 1987–1991: 2. ČNHL – sk. C (3. ligová úroveň v Československu)
 • 1991–1993: 1. ČNHL (2. ligová úroveň v Československu)
 • 1993–1994: 1. liga (2. ligová úroveň v České republice)
 • 1994–2007: Extraliga (1. ligová úroveň v České republice)
 • 2007–2008: bez soutěže
 • 2008–2017: 2. liga – sk. Východ (3. ligová úroveň v České republice)
 • 2017– : 1. liga (2. ligová úroveň v České republice)
Jednotlivé ročníky

Zdroj:[3][4][5][6]

Legenda: ZČ – základní část, červené podbarvení – sestup, zelené podbarvení – postup, fialové podbarvení – reorganizace, změna skupiny či soutěže

Československo Československo (1948 – 1993)
SezónySoutěžÚroveňPlay-off, nadstavba, sk. o udržení…Poznámky
1948/49Moravskoslezská divize – sk. A2. úroveň3. místoReorganizace
1949/50Oblastní soutěž – sk. E12. úroveň6. místoSestup
1956/57Oblastní soutěž – sk. C3. úroveň4. místoZměna skupiny
1957/58Oblastní soutěž – sk. F3. úroveň3. místo
1958/59Oblastní soutěž – sk. F3. úroveň3. místoZměna skupiny
1959/60Oblastní soutěž – sk. E3. úroveň5. místoReorganizace
1960/61Severomoravský krajský přebor3. úroveň?. místo
1961/62Severomoravský krajský přebor3. úroveň?. místo
1962/63Severomoravský krajský přebor3. úroveň?. místo
1963/64Severomoravský krajský přebor3. úroveň?. místo
1964/65Severomoravský krajský přebor3. úroveň?. místo
1965/66Severomoravský krajský přebor3. úroveň?. místo
1966/67Severomoravský krajský přebor3. úroveň?. místo
1967/68Severomoravský krajský přebor3. úroveň?. místo
1968/69Severomoravský krajský přebor3. úroveň?. místoReorganizace
1969/701. ČNHL – sk. B2. úroveň11. místo
1970/711. ČNHL – sk. B2. úroveň12. místo
1971/721. ČNHL – sk. B2. úroveň5. místoFinálová skupina (5. místo)
1972/731. ČNHL – sk. B2. úroveň12. místoReorganizace
1973/742. ČNHL – sk. C3. úroveň4. místo
1974/752. ČNHL – sk. C3. úroveň6. místo
1975/762. ČNHL – sk. C3. úroveň8. místoSestup
1976/77Divize – sk. D4. úroveň1. místoPostup
1977/782. ČNHL – sk. D3. úroveň6. místo
1978/792. ČNHL – sk. D3. úroveň8. místoReorganizace
1979/80Severomoravský krajský přebor3. úroveň?. místo
1980/81Severomoravský krajský přebor3. úroveň6. místo
1981/82Severomoravský krajský přebor3. úroveň6. místo
1982/83Severomoravský krajský přebor3. úroveň4. místoReorganizace
1983/84Severomoravský krajský přebor4. úroveň2. místo
1984/85Severomoravský krajský přebor4. úroveň3. místo
1985/86Severomoravský krajský přebor4. úroveň3. místo
1986/87Severomoravský krajský přebor4. úroveň1. místoPostup
1987/882. ČNHL – sk. C3. úroveň5. místo
1988/892. ČNHL – sk. C3. úroveň7. místo
1989/902. ČNHL – sk. C3. úroveň4. místo
1990/912. ČNHL – sk. C3. úroveň1. místoVítězPostup
1991/921. ČNHL2. úroveň9. místoSkupina o udržení (1. místo)
1992/931. ČNHL2. úroveň10. místoSkupina o udržení (3. místo)Reorganizace
Česko Česko (1993 – )
SezónySoutěžÚroveňPlay-off, nadstavba, sk. o udržení…Poznámky
1993/941. liga2. úroveň1. místoBaráž o extraligu (1. místo)Postup
1994/95Extraliga1. úroveň1. místoFinále (výhra 3:1 na zápasy nad AC ZPS Zlín)
1995/96Extraliga1. úroveň2. místoFinále (výhra 4:1 na zápasy nad HC Chemopetrol Litvínov)
1996/97Extraliga1. úroveň1. místoFinále (výhra 3:0 na zápasy nad HC Vítkovice)
1997/98Extraliga1. úroveň1. místoFinále (výhra 3:0 na zápasy nad HC Železárny Třinec)
1998/99Extraliga1. úroveň1. místoFinále (výhra 3:0 na zápasy nad HC ZPS Barum Zlín)
1999/00Extraliga1. úroveň3. místoFinále (prohra 0:3 na zápasy s HC Sparta Praha)
2000/01Extraliga1. úroveň1. místoFinále (výhra 3:1 na zápasy nad HC Sparta Praha)
2001/02Extraliga1. úroveň9. místoNeNe
2002/03Extraliga1. úroveň7. místoČtvrtfinále (prohra 0:4 na zápasy s HC Slavia Praha)
2003/04Extraliga1. úroveň13. místoNeNe
2004/05Extraliga1. úroveň12. místoNeNe
2005/06Extraliga1. úroveň14. místoNeNeBaráž o extraligu (výhra)
2006/07Extraliga1. úroveň14. místoNeNeVyloučení ze soutěže
V letech 2007–2008 byl klub bez A-mužstva, v soutěžích přihlášena pouze mládežnická družstva.
Před sezónou 2008/09 došlo k odkupu druholigové licence od Blanska a následné obnově A-mužstva.
2008/092. liga – sk. Východ3. úroveň6. místoSemifinále
2009/102. liga – sk. Východ3. úroveň6. místoČtvrtfinále
2010/112. liga – sk. Východ3. úroveň13. místoNeNeSkupina o udržení
2011/122. liga – sk. Východ3. úroveň5. místoČtvrtfinále
2012/132. liga – sk. Východ3. úroveň5. místoČtvrtfinále
2013/142. liga – sk. Východ3. úroveň5. místoSemifinále
2014/152. liga – sk. Východ3. úroveň3. místoFinále
2015/162. liga – sk. Východ3. úroveň2. místoFinále
2016/172. liga – sk. Východ3. úroveň1. místoFináleKvalifikace o 1. ligu
2017/181. liga2. úroveň8. místoČtvrtfinále (prohra 0:4 na zápasy s HC Energie Karlovy Vary)
2018/191. liga2. úroveň2. místoSemifinále (prohra 1:4 na zápasy s Motor České Budějovice)
2019/201. liga2. úroveň3. místoplay-off zrušeno kvůli pandemii covidu-19
2020/211. liga2. úroveň3. místoSemifinále (prohra 0:4 na zápasy s HC Dukla Jihlava)
2021/221. liga2. úroveň2. místoFinále (prohra 2:4 na zápasy s HC Dukla Jihlava)
2022/231. liga2. úroveň
Poznámky
 • 2006/07: Dne 6. června 2007 rozhodla Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, že vsetínskému klubu neudělí licenci a bude z Extraligy vyloučen. To vše z důvodu jeho zadlužení. Vsetínské A-mužstvo se poté pro následující sezónu nepřihlásilo do žádné soutěže.

Přehled kapitánů a trenérů v jednotlivých sezónách

SezónaSoutěžKapitánTrenéřiSoupiska
1994/1995ExtraligaRostislav VlachHorst Valášek, Zdislav Tabara
1995/1996ExtraligaRostislav VlachHorst Valášek, Zdislav Tabara
1996/1997ExtraligaRostislav VlachJan Neliba, Zdislav Tabara
1997/1998ExtraligaRostislav VlachJan Neliba, Zdislav Tabara
1998/1999ExtraligaJiří DopitaZdislav Tabara, Miroslav Venkrbec
1999/2000ExtraligaJiří DopitaZdislav Tabara, Miroslav Venkrbec
2000/2001ExtraligaJiří DopitaJan Neliba, Zdislav Tabara
2001/2002ExtraligaRostislav VlachJan Neliba, Zdislav TabaraZde
2002/2003ExtraligaRoman StantienJan Neliba, Zdislav TabaraZde
2003/2004ExtraligaRoman StantienZdislav Tabara, Jiří Režnar, Jan NelibaZde
2004/2005ExtraligaRostislav VlachZdislav Tabara, Jiří Režnar, Jan NelibaZde
2005/2006ExtraligaTomáš DemelVladimír Jeřábek, Břetislav Kopřiva - Břetislav Kopřiva, Rostislav VlachZde
2006/2007ExtraligaLuboš RobBřetislav Kopřiva, Rostislav VlachZde
2007/2008
2008/20092. liga – sk. VýchodDalibor GergelaViktor Hlobil, Jaroslav PlachtovičZde
2009/20102. liga – sk. VýchodPavel ZavrtálekJuraj Jurík, Josef Štraub, Luboš JenáčekZde
2010/20112. liga – sk. VýchodDaniel VaněkJuraj Jurík, Josef Štraub, Luboš JenáčekZde
2011/20122. liga – sk. VýchodDaniel VaněkViktor Hlobil, Luboš JenáčekZde
2012/20132. liga – sk. VýchodDaniel VaněkViktor Hlobil, Luboš JenáčekZde
2013/20142. liga – sk. VýchodDaniel VaněkJuraj Jakubík, Viktor Hlobil - Jiří Weintritt, Viktor HlobilZde
2014/20152. liga – sk. VýchodDaniel VaněkViktor Hlobil, Luboš JenáčekZde
2015/20162. liga – sk. VýchodDaniel VaněkViktor Hlobil, Luboš JenáčekZde
2016/20172. liga – sk. VýchodPavel MojžíšJiří Dopita, Luboš JenáčekZde
2017/20181. ligaRadim HruškaJiří Dopita, Luboš JenáčekZde
2018/20191. ligaOndřej HolomekJiří Dopita, Luboš JenáčekZde
2019/20201. ligaJiří Dopita, Luboš Jenáček
2020/20211. ligaJan Srdínko, Luboš Jenáček - Roman Stantien, Jan Srdínko, Luboš Jenáček
2021/20221. ligaRoman Stantien, Jan Srdínko, Roman Peschout

Osobnosti vsetínského hokeje

Mistři světa a olympijští vítězové

Další významní hráči klubu

Ocenění jednotlivců

Účast v mezinárodních pohárech

Zdroj:[7]

Legenda: SP – Spenglerův pohár, EHP – Evropský hokejový pohár, EHL – Evropská hokejová liga, SSix – Super six, IIHFSup – IIHF Superpohár, VC – Victoria Cup, HLMI – Hokejová liga mistrů IIHF, ET – European Trophy, HLM – Hokejová liga mistrů, KP – Kontinentální pohár

Individuální trofeje

PočetHráčRoky
Vítěz kanadského bodování
0
Nejlepší střelec ligy
2Jiří Dopita1996/19971999/2000
Nejlepší nahrávač
0
Nejlepší brankář
5Roman Čechmánek1994/19951995/19961996/19971997/19981998/1999
Nejlepší nováček
1Luboš Jenáček1994/1995
Nejproduktivnější obránce
0
Nejlepší obránce
2Antonín Stavjaňa1994/19951996/1997
Hokejista sezóny
4Jiří Dopita1996/19971997/19981998/19992000/2001
Nejlepší hráč play off
1Rostislav Vlach1994/1995
3Jiří Dopita1995/19961997/19982000/2001
1Roman Čechmánek1996/1997
1Martin Procházka1998/1999
Nejproduktivnější hráč Tipsport ELH (play off)
2Jiří Dopita1995/19962000/2001
1Tomáš Sršeň1996/1997
1Martin Procházka1998/1999
Nejlepší trenér
1Horst Valášek1994/1995
1Zdislav Tabara2000/2001

Odkazy

Reference

 1. a b "Narozeniny vsetínského hokeje" [online]. hc-vsetin.cz [cit. 2019-04-09]. Dostupné online. 
 2. a b c "Informace o stadionu" [online]. hc-vsetin.cz [cit. 2019-04-09]. Dostupné online. 
 3. a b Karel GUT, Václav PACINA - Malá encyklopedie ledního hokeje, Olympia Praha, 1986
 4. a b "Přehled sezón" [online]. avlh.sweb.cz [cit. 2019-04-09]. Dostupné online. 
 5. a b "Archiv soutěží" [online]. vysledky.lidovky.cz [cit. 2019-04-09]. Dostupné online. 
 6. a b "Historické tabulky" [online]. hc-vsetin.cz [cit. 2019-04-09]. Dostupné online. 
 7. "Hockey Archives" [online]. hockeyarchives.info [cit. 2019-04-09]. Dostupné online. (francouzsky) 

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Bronze medal icon.svg
An icon that represents a bronze medal
Gold medal icon.svg
An icon that represents a gold medal
Silver medal icon.svg
An icon that represents a silver medal
Symbol delete vote darkened.svg
cancel symbol dark red
Vsetín 8007.jpg
Autor: User:Darwinek, Licence: CC BY-SA 3.0
Zimní stadion Na Lapači, home arena of VHK Vsetín in Vsetín, Czech Republic
Přerov 7973.jpg
Autor: User:Darwinek, Licence: CC BY-SA 3.0
Players of VHK Vsetín warming up before the 2nd National Hockey League's 3rd play-off game with HC ZUBR Přerov in Přerov, Czech Republic