Veřovické vrchy

Veřovické vrchy
Pohled z Velkého Javorníku na Veřovické vrchy, vlevo vrchol Kamenárka, vpravo Dlouhá
Pohled z Velkého Javorníku na Veřovické vrchy, vlevo vrchol Kamenárka, vpravo Dlouhá

Nejvyšší bod918 m n. m. (Velký Javorník)

Nadřazená jednotkaMoravskoslezské Beskydy

SvětadílEvropa
StátČeskoČesko Česko
PovodíOdra, Morava
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Veřovické vrchy, pohled ze severní strany

Veřovické vrchy jsou západní součást Moravskoslezských Beskyd, od masivu Radhoště je odděluje Frenštátské sedlo (Pindula). Po jejím hřebeni vede hlavní evropské rozvodí Morava (jižní svahy) – Odra (severní svahy). Nejvyšším vrcholem je Velký Javorník, často vyhledávaný vrchol, na kterém se nachází turistická chata a rozhledna. Po celém hřebeni Veřovických Vrchů vedou turistické trasy. Svůj název Veřovické vrchy získaly podle vesnice Veřovice, která leží na severním úpatí vrchů.

Geomorfologické členění

Z pohledu geomorfologického členění jsou Veřovické vrchy geomorfologickým okrskem, patřícím do podcelku Radhošťská hornatina a celku Moravskoslezské Beskydy.

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Verovicke Vrchy.jpg
Autor: Velký Weqrqwer, Vládce nečistého, Licence: CC BY-SA 3.0
Pohled z Javorníku na Veřivické Vrchy