Velká filmová loupež

Velká filmová loupež
Země původuČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Délka77 min
Žánryfilmová komedie
sci-fi film
ScénářOldřich Lipský
Martin Bezouška
Dušan Kukal
RežieOldřich Lipský
Zdeněk Podskalský
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleOldřich Kaiser
Jiří Lábus
Jaroslav Moučka
Jiří Němeček
Karel Heřmánek
… více na Wikidatech
HudbaVítězslav Hádl
KameraEmil Sirotek
KostýmyJan Kropáček
StřihDalibor Lipský
ZvukFrantišek Černý
Výroba a distribuce
Premiéra1. ledna 1987
DistribuceÚstřední půjčovna filmů
Velká filmová loupež na FPČSFDKinoboxuIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Velká filmová loupež je československá filmová komedie, kterou v roce 1986 točil režisér Oldřich Lipský a po jeho náhlé smrti (zemřel 19. 10. 1986 během natáčení) dílo dokončil Zdeněk Podskalský. Prakticky celý děj filmu se odehrává na jednom místě – v paláci U Hybernů (resp. v jeho těsné blízkosti) na pozadí velké výstavy "Přehlídka 40 let československé znárodněné kinematografie" a vystupuje v něm většina tehdejších populárních československých herců, mnozí z nich "sami za sebe".

Děj

Děj se točí okolo vynálezu superholografu, který umožňuje přesun lidí mezi skutečným a filmovým světem. Vynález se dostane do rukou nic netušících komiků, popřípadě jejich dvojníků - amatérských podvodníčků, a ti všichni se stanou terčem zájmu pětice gangsterů.

Zajímavosti

Na filmu pracovali tři příslušníci známého rodu Lipských – hlavním režisérem filmu byl Oldřich Lipský, Oldřichův syn Dalibor Lipský střihačem a Oldřichův bratr Lubomír Lipský se zde ukázal ve své populární roli svérázného vrátného Hlustvisiháka.

Na webových stránkách fanoušků značky Tatra, zejména vozů Tatra 613, jsou k vidění oblíbené scény z příjezdu delegací k paláci U Hybernů. V kontrastu s tím je prezentováno "úsporné barrandovské autíčko" Fiat 500, ve kterém se na výstavu dostavilo odhadem 20 dalších herců.

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“