Vuelta a España 2019
Vuelta a España 2019 | |
---|---|
Závěrečné pódium závodu | |
Datum | 24. srpna - 15. září 2019 |
Start | Torrevieja |
Cíl | Madrid |
Počet etap | 21 |
Celková délka | 3290,7 km |
Celkový čas vítěze | 83h 07' 14" |
Konečné pořadí | |
Celkový vítěz | Primož Roglič (SLO) |
Druhý | Alejandro Valverde (ESP) |
Třetí | Tadej Pogačar (SLO) |
Trikoty | |
Vítěz bodovací soutěže | Primož Roglič (SLO) |
Nejlepší vrchař | Geoffrey Bouchard (FRA) |
Nejlepší mladý jezdec | Tadej Pogačar (SLO) |
Nejlepší tým | Movistar Team |
Nejaktivnější jezdec | Miguel Ángel López (COL) |
← 2018 2020 → |
74. ročník etapového cyklistického závodu Vuelta a España se konal mezi 24. srpnem a 15. zářím 2019. Závod dlouhý 3290,7 km vyhrál Slovinec Primož Roglič (Team Jumbo–Visma). Stal se tak historicky prvním slovinských vítězem Grand Tour.[1] Na druhém a třetím místě se umístili Španěl Alejandro Valverde (Movistar Team) a Slovinec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).
Společně s celkovým pořadím získal Roglič i triumf v bodovací soutěži. Geoffrey Bouchard z týmu AG2R La Mondiale vyhrál vrchařskou soutěž, zatímco celkově třetí Pogačar vyhrál mimo 3 etapy i soutěž mladých jezdců. Miguel Ángel López z týmu Astana získal cenu bojovnosti a Movistar Team triumfoval v soutěži týmů druhý rok v řadě.
Týmy
Závodu se zúčastnilo všech 18 UCI WorldTeamů společně se 4 UCI Professional Continental týmy pozvanými na divokou kartu. Každý tým přijel s 8 jezdci, na start 1. etapy se tak postavilo 176 jezdců.[2] Do cíle v Madridu dojelo 153 z nich.[3] Posledním jezdcem v celkovém pořadí byl Nuno Bico (Burgos BH), který dojel do cíle se ztrátou 5 hodin, 56 minut a 19 sekund na celkového vítěze Primože Rogliče.
UCI WorldTeamy
- AG2R La Mondiale
- Astana
- Bahrain–Merida
- Bora–Hansgrohe
- CCC Team
- Deceuninck–Quick-Step
- EF Education First
- Groupama–FDJ
- Lotto–Soudal
- Mitchelton–Scott
- Movistar Team
- Team Dimension Data
- Team Ineos
- Team Jumbo–Visma
- Team Katusha–Alpecin
- Team Sunweb
- Trek–Segafredo
- UAE Team Emirates
UCI Professional Continental týmy
- Burgos BH
- Caja Rural–Seguros RGA
- Cofidis
- Euskadi–Murias
Favorité před závodem
Obhájce vítězství z roku 2018, Simon Yates, se rozhodl neobhajovat svůj triumf poté, co absolvoval Giro d'Italia a Tour de France téhož roku. Za největší favority na celkové vítězství byli považováni Steven Kruiswijk a Primož Roglič (Team Jumbo–Visma), Jakob Fuglsang a Miguel Ángel López (Astana) a Nairo Quintana (Movistar Team). Kruiswijk se dostal na pódium Tour de France 2019, zatímco jeho týmový kolega Roglič byl třetí na Giru d'Italia 2019. López byl na pódiu Gira d'Italia 2018 a Vuelty a España 2018. Na startu se objevili 3 předchozí vítězové: Alejandro Valverde (2009), Fabio Aru (2015) a Nairo Quintana (2016).[4]
Za favority na vítězství ve sprinterských etapách či v bodovací soutěži byli považováni Fernando Gaviria (UAE Team Emirates) a Sam Bennett (Bora–Hansgrohe).[5]
Trasa a etapy
Etapa | Datum | Trasa | Vzdálenost | Typ | Vítěz | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 24. srpna | Salinas de Torrevieja - Torrevieja | 13,4 km | Týmová časovka | Astana | ||
2 | 25. srpna | Benidorm - Calpe | 199,6 km | Zvlněná etapa | Nairo Quintana (COL) | ||
3 | 26. srpna | Ibi - Alicante | 188 km | Rovinatá etapa | Sam Bennett (IRL) | ||
4 | 27. srpna | Cullera - El Puig | 175,5 km | Rovinatá etapa | Fabio Jakobsen (NED) | ||
5 | 28. srpna | L'Eliana - Observatorio Astrofísico de Javalambre | 170,7 km | Zvlněná etapa | Ángel Madrazo (ESP) | ||
6 | 29. srpna | Mora de Rubielos - Ares del Maestrat | 198,9 km | Zvlněná etapa | Jesús Herrada (ESP) | ||
7 | 30. srpna | Onda - Mas de la Costa | 183,2 km | Horská etapa | Alejandro Valverde (ESP) | ||
8 | 31. srpna | Valls - Igualada | 166,9 km | Zvlněná etapa | Nikias Arndt (GER) | ||
9 | 1. září | Andorra la Vella (Andorra) - Cortals d'Encamp (Andorra) | 94,4 km | Horská etapa | Tadej Pogačar (SLO) | ||
2. září | Andorra | Den odpočinku | |||||
10 | 3. září | Jurançon (Francie) - Pau (Francie) | 36,2 km | Individuální časovka | Primož Roglič (SLO) | ||
11 | 4. září | Saint-Palais (Francie) - Urdax | 180 km | Zvlněná etapa | Mikel Iturria (ESP) | ||
12 | 5. září | Circuito de Navarra - Bilbao | 171,4 km | Zvlněná etapa | Philippe Gilbert (BEL) | ||
13 | 6. září | Bilbao - Los Machucos | 166,4 km | Horská etapa | Tadej Pogačar (SLO) | ||
14 | 7. září | San Vicente de la Barquera - Oviedo | 188 km | Rovinatá etapa | Sam Bennett (IRL) | ||
15 | 8. září | Tineo - Santuario del Acebo | 154,4 km | Horská etapa | Sepp Kuss (USA) | ||
16 | 9. září | Pravia - Puerto de La Cubilla | 144,4 km | Horská etapa | Jakob Fuglsang (DEN) | ||
10. září | León | Den odpočinku | |||||
17 | 11. září | Aranda de Duero - Guadalajara | 219,6 km | Rovinatá etapa | Philippe Gilbert (BEL) | ||
18 | 12. září | Colmenar Viejo - Becerril de la Sierra | 177,5 km | Horská etapa | Sergio Higuita (COL) | ||
19 | 13. září | Ávila - Toledo | 165,2 km | Rovinatá etapa | Rémi Cavagna (FRA) | ||
20 | 14. září | Arenas de San Pedro - Carretera de la Plataforma de Gredos | 190,4 km | Horská etapa | Tadej Pogačar (SLO) | ||
21 | 15. září | Fuenlabrada - Madrid | 106,6 km | Rovinatá etapa | Fabio Jakobsen (NED) | ||
Celková délka | 3290,7 km |
Průběžné pořadí
Konečné pořadí
Legenda | |||
---|---|---|---|
Označuje vítěze celkového pořadí | |||
Označuje vítěze bodovací soutěže | |||
Označuje vítěze vrchařské soutěže | |||
Označuje vítěze soutěže mladých jezdců | |||
Označuje vítěze soutěže týmů | |||
Označuje vítěze ceny bojovnosti |
Celkové pořadí
Pořadí | Jezdec | Tým | Čas |
---|---|---|---|
1 | Primož Roglič (SLO) | Team Jumbo–Visma | 83h 07' 14" |
2 | Alejandro Valverde (ESP) | Movistar Team | + 2' 33" |
3 | Tadej Pogačar (SLO) | UAE Team Emirates | + 2' 55" |
4 | Nairo Quintana (COL) | Movistar Team | + 3' 46" |
5 | Miguel Ángel López (COL) | Astana | + 4' 48" |
6 | Rafał Majka (POL) | Bora–Hansgrohe | + 7' 33" |
7 | Wilco Kelderman (NED) | Team Sunweb | + 10' 04" |
8 | Carl Fredrik Hagen (NOR) | Lotto–Soudal | + 12' 54" |
9 | Marc Soler (ESP) | Movistar Team | + 22' 27" |
10 | Mikel Nieve (ESP) | Mitchelton–Scott | + 22' 34" |
Konečné pořadí (11–153)[8] | |||
Pořadí | Jezdec | Tým | Čas |
11 | James Knox (GBR) | Deceuninck–Quick-Step | + 22' 55" |
12 | Dylan Teuns (BEL) | Bahrain–Merida | + 24' 06" |
13 | Jakob Fuglsang (DEN) | Astana | + 26' 49" |
14 | Sergio Higuita (COL) | EF Education First | + 32' 17" |
15 | Hermann Pernsteiner (AUT) | Bahrain–Merida | + 33' 40" |
16 | Jon Izagirre (ESP) | Astana | + 42' 00" |
17 | Ruben Guerreiro (POR) | Team Katusha–Alpecin | + 42' 05" |
18 | Nicolas Edet (FRA) | Cofidis | + 46' 24" |
19 | Esteban Chaves (COL) | Mitchelton–Scott | + 53' 03" |
20 | Tao Geoghegan Hart (GBR) | Team Ineos | + 1h 04' 21" |
21 | Kilian Frankiny (SUI) | Groupama–FDJ | + 1h 11' 42" |
22 | Óscar Rodríguez (ESP) | Euskadi–Murias | + 1h 13' 14" |
23 | Luis León Sánchez (ESP) | Astana | + 1h 17' 09" |
24 | François Bidard (FRA) | AG2R La Mondiale | + 1h 25' 44" |
25 | Ben O'Connor (AUS) | Team Dimension Data | + 1h 25' 53" |
26 | Martijn Tusveld (NED) | Team Sunweb | + 1h 27' 32" |
27 | Robert Gesink (NED) | Team Jumbo–Visma | + 1h 29' 07" |
28 | Peter Stetina (USA) | Trek–Segafredo | + 1h 32' 25" |
29 | Sepp Kuss (USA) | Team Jumbo–Visma | + 1h 35' 33" |
30 | José Joaquín Rojas (ESP) | Movistar Team | + 1h 44' 02" |
31 | Neilson Powless (USA) | Team Jumbo–Visma | + 1h 48' 21" |
32 | Philippe Gilbert (BEL) | Deceuninck–Quick-Step | + 1h 50' 02" |
33 | George Bennett (NZL) | Team Jumbo–Visma | + 1h 55' 19" |
34 | Wout Poels (NED) | Team Ineos | + 1h 58' 10" |
35 | Pierre Latour (FRA) | AG2R La Mondiale | + 1h 59' 04" |
36 | Felix Großschartner (AUT) | Bora–Hansgrohe | + 2h 03' 33" |
37 | Niklas Eg (DEN) | Trek–Segafredo | + 2h 04' 41" |
38 | Ben King (USA) | Team Dimension Data | + 2h 10' 03" |
39 | Sebastián Henao (COL) | Team Ineos | + 2h 12' 22" |
40 | Daniel Navarro (ESP) | Team Katusha–Alpecin | + 2h 12' 29" |
41 | Daniel Felipe Martínez (COL) | EF Education First | + 2h 13' 20" |
42 | Gianluca Brambilla (ITA) | Trek–Segafredo | + 2h 16' 17" |
43 | Antonio Pedrero (ESP) | Movistar Team | + 2h 20' 11" |
44 | Tobias Ludvigsson (SWE) | Groupama–FDJ | + 2h 20' 23" |
45 | Sergio Henao (COL) | UAE Team Emirates | + 2h 20' 29" |
46 | Nelson Oliveira (POR) | Movistar Team | + 2h 21' 16" |
47 | Geoffrey Bouchard (FRA) | AG2R La Mondiale | + 2h 25' 49" |
48 | Mikel Bizkarra (ESP) | Euskadi–Murias | + 2h 28' 43" |
49 | Damien Howson (AUS) | Mitchelton–Scott | + 2h 29' 32" |
50 | Cristián Rodríguez (ESP) | Caja Rural–Seguros RGA | + 2h 29' 33" |
51 | Louis Meintjes (RSA) | Team Dimension Data | + 2h 34' 53" |
52 | Rémi Cavagna (FRA) | Deceuninck–Quick-Step | + 2h 35' 04" |
53 | Gorka Izagirre (ESP) | Astana | + 2h 37' 30" |
54 | Matteo Fabbro (ITA) | Team Katusha–Alpecin | + 2h 37' 58" |
55 | Zdeněk Štybar (CZE) | Deceuninck–Quick-Step | + 2h 39' 31" |
56 | Thomas De Gendt (BEL) | Lotto–Soudal | + 2h 40' 02" |
57 | Paweł Poljański (POL) | Bora–Hansgrohe | + 2h 44' 06" |
58 | Clément Chevrier (FRA) | AG2R La Mondiale | + 2h 49' 02" |
59 | Lawson Craddock (USA) | EF Education First | + 2h 49' 16" |
60 | Jonas Koch (GER) | CCC Team | + 2h 51' 21" |
61 | Darwin Atapuma (COL) | Cofidis | + 2h 51' 36" |
62 | Tsgabu Grmay (ETH) | Mitchelton–Scott | + 2h 52' 26" |
63 | Nick Schultz (AUS) | Mitchelton–Scott | + 2h 52' 42" |
64 | Imanol Erviti (ESP) | Movistar Team | + 2h 53' 02" |
65 | Tosh Van der Sande (BEL) | Lotto–Soudal | + 2h 53' 26" |
66 | David de la Cruz (ESP) | Team Ineos | + 2h 53' 50" |
67 | Steve Morabito (SUI) | Groupama–FDJ | + 3h 02' 11" |
68 | Dario Cataldo (ITA) | Astana | + 3h 06' 30" |
69 | Nikias Arndt (GER) | Team Sunweb | + 3h 06' 44" |
70 | Valerio Conti (ITA) | UAE Team Emirates | + 3h 08' 00" |
71 | Owain Doull (GBR) | Team Ineos | + 3h 08' 12" |
72 | Silvan Dillier (SUI) | AG2R La Mondiale | + 3h 09' 54" |
73 | Sander Armée (BEL) | Lotto–Soudal | + 3h 10' 27" |
74 | Tomasz Marczyński (POL) | Lotto–Soudal | + 3h 15' 09" |
75 | José Herrada (ESP) | Cofidis | + 3h 20' 26" |
76 | Steff Cras (BEL) | Team Katusha–Alpecin | + 3h 21' 04" |
77 | Dorian Godon (FRA) | AG2R La Mondiale | + 3h 22' 00" |
78 | Tim Declercq (BEL) | Deceuninck–Quick-Step | + 3h 27' 05" |
79 | Omar Fraile (ESP) | Astana–Premier Tech | + 3h 27' 25" |
80 | Romain Seigle (FRA) | Groupama–FDJ | + 3h 28' 02" |
81 | Quentin Jaurégui (FRA) | AG2R La Mondiale | + 3h 28' 13" |
82 | Héctor Sáez (ESP) | Euskadi–Murias | + 3h 28' 53" |
83 | Dion Smith (NZL) | Mitchelton–Scott | + 3h 29' 59" |
84 | Mark Padun (UKR) | Bahrain–Merida | + 3h 30' 25" |
85 | Jacopo Mosca (ITA) | Trek–Segafredo | + 3h 30' 55" |
86 | Cyril Barthe (FRA) | Euskadi–Murias | + 3h 31' 36" |
87 | Mikel Iturria (ESP) | Euskadi–Murias | + 3h 31' 50" |
88 | Sergio Pardilla (ESP) | Caja Rural–Seguros RGA | + 3h 32' 24" |
89 | Salvatore Puccio (ITA) | Team Ineos | + 3h 33' 38" |
90 | Clément Venturini (FRA) | AG2R La Mondiale | + 3h 37' 27" |
91 | Bruno Armirail (FRA) | Groupama–FDJ | + 3h 38' 04" |
92 | Robert Power (AUS) | Team Sunweb | + 3h 38' 42" |
93 | Jorge Arcas (ESP) | Movistar Team | + 3h 39' 12" |
94 | Alex Aranburu (ESP) | Caja Rural–Seguros RGA | + 3h 39' 43" |
95 | Fernando Barceló (ESP) | Euskadi–Murias | + 3h 40' 19" |
96 | Edvald Boasson Hagen (NOR) | Team Dimension Data | + 3h 40' 52" |
97 | Francisco Ventoso (ESP) | CCC Team | + 3h 41' 38" |
98 | Pavel Kočetkov (RUS) | Team Katusha–Alpecin | + 3h 42' 27" |
99 | Michael Storer (AUS) | Team Sunweb | + 3h 50' 04" |
100 | Sam Bewley (NZL) | Mitchelton–Scott | + 3h 51' 31" |
101 | Jonathan Lastra (ESP) | Caja Rural–Seguros RGA | + 3h 57' 29" |
102 | Luis Ángel Maté (ESP) | Cofidis | + 3h 57' 38" |
103 | Casper Pedersen (DEN) | Team Sunweb | + 4h 00' 14" |
104 | Jetse Bol (NED) | Burgos BH | + 4h 04' 01" |
105 | Ricardo Vilela (POR) | Burgos BH | + 4h 04' 41" |
106 | Ian Stannard (GBR) | Team Ineos1 | + 4h 05' 25" |
107 | Nicholas Dlamini (RSA) | Team Dimension Data | + 4h 05' 44" |
108 | Damien Touzé (FRA) | Cofidis | + 4h 08' 25" |
109 | Luka Pibernik (SLO) | Bahrain–Merida | + 4h 12' 17" |
110 | Yukiya Arashiro (JPN) | Bahrain–Merida | + 4h 13' 18" |
111 | Sergej Černetský (RUS) | Caja Rural–Seguros RGA | + 4h 14' 38" |
112 | Sergio Samitier (ESP) | Euskadi–Murias | + 4h 16' 49" |
113 | Enrico Battaglin (ITA) | Team Katusha–Alpecin | + 4h 18' 37" |
114 | Nathan Van Hooydonck (BEL) | CCC Team | + 4h 20' 35" |
115 | Harm Vanhoucke (BEL) | Lotto–Soudal | + 4h 20' 46" |
116 | Óscar Cabedo (ESP) | Burgos BH | + 4h 21' 49" |
117 | Aritz Bagües (ESP) | Euskadi–Murias | + 4h 22' 14" |
118 | Willie Smit (RSA) | Team Katusha–Alpecin | + 4h 23' 33" |
119 | Ángel Madrazo (ESP) | Burgos BH | + 4h 24' 11" |
120 | Jesús Ezquerra (ESP) | Burgos BH | + 4h 26' 12" |
121 | Eros Capecchi (ITA) | Deceuninck–Quick-Step | + 4h 26' 16" |
122 | Mitchell Docker (AUS) | EF Education First | + 4h 26' 59" |
123 | Domen Novak (SLO) | Bahrain–Merida | + 4h 27' 28" |
124 | John Degenkolb (GER) | Trek–Segafredo | + 4h 28' 32" |
125 | Alex Kirsch (LUX) | Trek–Segafredo | + 4h 29' 56" |
126 | Logan Owen (USA) | EF Education First | + 4h 31' 27" |
127 | Stéphane Rossetto (FRA) | Cofidis | + 4h 31' 47" |
128 | Manuele Boaro (ITA) | Astana | + 4h 32' 50" |
129 | Jaco Venter (RSA) | Team Dimension Data | + 4h 33' 59" |
130 | Rasmus Tiller (NOR) | Team Dimension Data | + 4h 34' 22" |
131 | Will Barta (USA) | CCC Team | + 4h 36' 26" |
132 | Heinrich Haussler (AUS) | Bahrain–Merida | + 4h 37' 44" |
133 | Edward Theuns (BEL) | Trek–Segafredo | + 4h 39' 26" |
134 | Sam Bennett (IRL) | Bora–Hansgrohe | + 4h 41' 44" |
135 | Gonzalo Serrano (ESP) | Caja Rural–Seguros RGA | + 4h 42' 56" |
136 | Jorge Cubero (ESP) | Burgos BH | + 4h 45' 34" |
137 | Max Walscheid (GER) | Team Sunweb | + 4h 46' 52" |
138 | Vjačeslav Kuzněcov (RUS) | Team Katusha–Alpecin | + 4h 50' 26" |
139 | Marc Sarreau (FRA) | Groupama–FDJ | + 4h 56' 21" |
140 | Jon Aberasturi (ESP) | Caja Rural–Seguros RGA | + 4h 59' 08" |
141 | Kiel Reijnen (USA) | Trek–Segafredo | + 4h 59' 41" |
142 | Szymon Sajnok (POL) | CCC Team | + 5h 01' 03" |
143 | Juan Sebastián Molano (COL) | UAE Team Emirates | + 5h 01' 03" |
144 | Jelle Wallays (BEL) | Lotto–Soudal | + 5h 03' 52" |
145 | Fabio Jakobsen (NED) | Deceuninck–Quick-Step | + 5h 06' 45" |
146 | Diego Rubio (ESP) | Burgos BH | + 5h 07' 04" |
147 | Fernando Gaviria (COL) | UAE Team Emirates | + 5h 11' 32" |
148 | Maximiliano Richeze (ARG) | Deceuninck–Quick-Step | + 5h 20' 32" |
149 | Paweł Bernas (POL) | CCC Team | + 5h 22' 19" |
150 | Oliviero Troia (ITA) | UAE Team Emirates | + 5h 25' 27" |
151 | Shane Archbold (NZL) | Bora–Hansgrohe | + 5h 30' 01" |
152 | Lennard Hofstede (NED) | Team Jumbo–Visma | + 5h 40' 23" |
153 | Nuno Bico (POR) | Burgos BH | + 5h 56' 19" |
Bodovací soutěž
Pořadí | Jezdec | Tým | Body |
---|---|---|---|
1 | Primož Roglič (SLO) | Team Jumbo–Visma | 155 |
2 | Tadej Pogačar (SLO) | UAE Team Emirates | 136 |
3 | Sam Bennett (IRL) | Bora–Hansgrohe | 134 |
4 | Alejandro Valverde (ESP) | Movistar Team | 132 |
5 | Nairo Quintana (COL) | Movistar Team | 100 |
6 | Miguel Ángel López (COL) | Astana | 76 |
7 | Philippe Gilbert (BEL) | Deceuninck–Quick-Step | 73 |
8 | Dylan Teuns (BEL) | Bahrain–Merida | 69 |
9 | Tosh Van der Sande (BEL) | Lotto–Soudal | 63 |
10 | Sergio Higuita (COL) | EF Education First | 62 |
Vrchařská soutěž
Pořadí | Jezdec | Tým | Body |
---|---|---|---|
1 | Geoffrey Bouchard (FRA) | AG2R La Mondiale | 76 |
2 | Ángel Madrazo (ESP) | Burgos BH | 44 |
3 | Sergio Samitier (ESP) | Euskadi–Murias | 42 |
4 | Tadej Pogačar (SLO) | UAE Team Emirates | 38 |
5 | Tao Geoghegan Hart (GBR) | Team Ineos | 35 |
6 | Wout Poels (NED) | Team Ineos | 31 |
7 | Alejandro Valverde (ESP) | Movistar Team | 29 |
8 | Sergio Henao (COL) | UAE Team Emirates | 27 |
9 | Jakob Fuglsang (DEN) | Astana | 24 |
10 | Mikel Bizkarra (ESP) | Euskadi–Murias | 22 |
Soutěž mladých jezdců
Pořadí | Jezdec | Tým | Čas |
---|---|---|---|
1 | Tadej Pogačar (SLO) | UAE Team Emirates | 83h 10' 09" |
2 | Miguel Ángel López (COL) | Astana | + 1' 53" |
3 | James Knox (GBR) | Deceuninck–Quick-Step | + 20' 00" |
4 | Sergio Higuita (COL) | EF Education First | + 29' 22" |
5 | Ruben Guerreiro (POR) | Team Katusha–Alpecin | + 39' 10" |
6 | Tao Geoghegan Hart (GBR) | Team Ineos | + 1h 01' 26" |
7 | Kilian Frankiny (SUI) | Groupama–FDJ | + 1h 08' 47" |
8 | Óscar Rodríguez (ESP) | Euskadi–Murias | + 1h 10' 19" |
9 | Ben O'Connor (AUS) | Team Dimension Data | + 1h 22' 58" |
10 | Sepp Kuss (USA) | Team Jumbo–Visma | + 1h 32' 38" |
Soutěž týmů
Pořadí | Tým | Čas |
---|---|---|
1 | Movistar Team | 248h 26' 24" |
2 | Astana | + 51' 38" |
3 | Team Jumbo–Visma | + 2h 03' 42" |
4 | Mitchelton–Scott | + 2h 26' 47" |
5 | AG2R La Mondiale | + 3h 14' 09" |
6 | Team Sunweb | + 3h 20' 01" |
7 | Euskadi–Murias | + 3h 38' 55" |
8 | Bahrain–Merida | + 3h 45' 14" |
9 | Team Dimension Data | + 3h 55' 52" |
10 | Team Ineos | + 4h 00' 34" |
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2019 Vuelta a España na anglické Wikipedii.
- ↑ https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/vuelta-2019-posledni-21-etapa-zpravodajstvi-primoz-roglic-fabio-jakobsen.A190915_194201_cyklistika_elv
- ↑ https://www.procyclingstats.com/race/vuelta-a-espana/2019/startlist
- ↑ https://www.procyclingstats.com/race/vuelta-a-espana/2019/gc/startlist/roster-with-dropouts
- ↑ https://www.cyclingstage.com/vuelta-2019-favourites/
- ↑ https://www.velonews.com/news/analyzing-the-vuelta-a-espana-favorites/
- ↑ http://www.cyclingnews.com/news/2019-vuelta-a-espana-offers-eight-mountaintop-finishes-goes-off-road/
- ↑ Archivovaná kopie. www.cyclingweekly.com [online]. [cit. 2021-10-28]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2021-07-18.
- ↑ a b c d e f https://www.procyclingstats.com/race/vuelta-a-espana/2019
Související články
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Vuelta a España 2019 na Wikimedia Commons
- Oficiální stránky - [1]
Média použitá na této stránce
Icon for plain stage in cycling stage race. Modeled after (but not taken from) http://www.letour.fr/2009/TDF/COURSE/us/le_parcours.html.
Zelený pruh má znázorňovat většinové katolické obyvatelsto Irska, oranžový pruh reprezentuje protestantskou menšinu a bílý pruh uprostřed znázorňuje mír a harmonii mezi nimi.
Icon for mountain stages in bicyling stage races. Modeled after (but not taken from) http://www.letour.fr/2009/TDF/COURSE/us/le_parcours.html.
This is the national flag of Belgium, according to the Official Guide to Belgian Protocol. It has a 13:15 aspect ratio, though it is rarely seen in this ratio.
Its colours are defined as Pantone black, Pantone yellow 115, and Pantone red 032; also given as CMYK 0,0,0,100; 0,8.5,79,0; and 0,94,87,0.Autor: IIVQ - Tijmen Stam, Licence: CC BY-SA 3.0
Differenty colored cycling jerseys as used in different cycling contests
- Intermediate sprint leader in Tour de France (Historical)
- Points leader in Giro d'Italia (1967–69, 2010–present)
- Mountain leader in Vuelta a España up to 2009
- Overall leader in Eneco Pro tour
- Overall leader in Vuelta a Colombia
- Overall leader in Vuelta a España
- Mountain leader in Volta a Catalunya
Autor: Iivq - Tijmen Stam, Licence: CC BY-SA 3.0
Differenty colored cycling jerseys as used in different cycling contests green jersey. Used by:
- Points leader in Tour de France
- Points leader in Vuelta a España
- Mountain leader in Giro d'Italia
- Mountain leader in Tour de Pologne
- Líder Premio Sprinter Vuelta Ciclista del Uruguay
Autor: Iivq - Tijmen Stam, Licence: CC BY-SA 3.0
Differenty colored cycling jerseys as used in different cycling contests
white jersey. Used by:
- overall leader of age under 25 in Tour de France
- combination leader in Vuelta a España
- youth leader in Giro d'Italia
- overall leader in Driedaagse van De Panne-Koksijde
Autor: IIVQ - Tijmen Stam, Licence: CC BY-SA 3.0
Differenty colored cycling jerseys as used in different cycling contests
Autor: IIVQ - Tijmen Stam, Licence: CC BY-SA 3.0
Differenty colored cycling jerseys as used in different cycling contests. In the Tour de France, the members of the leading team wear a number bar with a yellow background.
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910).
Flag of Australia, when congruence with this colour chart is required (i.e. when a "less bright" version is needed).
See Flag of Australia.svg for main file information.Used color: National flag | South African Government and Pantone Color Picker
zelená | rendered as RGB 0 119 73 | Pantone 3415 C |
žlutá | rendered as RGB 255 184 28 | Pantone 1235 C |
červená | rendered as RGB 224 60 49 | Pantone 179 C |
modrá | rendered as RGB 0 20 137 | Pantone Reflex Blue C |
bílá | rendered as RGB 255 255 255 | |
černá | rendered as RGB 0 0 0 |
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Vlajka Etiopie
(c) Shape based upon file:Jersey polkadot.svg by User:IIVQ, CC BY-SA 3.0
Blue polkadot jersey (cycling) in svg to replace png.
Autor: Diario de Madrid, Licence: CC BY 4.0
Tras 21 etapas, Primoz Roglic se ha declarado vencedor de la 74ª edición de la vuelta
15/09/2019
El alcalde de Madrid, José Luis Martínez-Almeida, ha entregado el primer premio de La Vuelta Ciclista a España 2019 a Primoz Roglic, en el podio situado en Cibeles.Stopwatch icon for team time trial stages