Wimbledon 2023 – kvalifikace ženské dvouhry
Wimbledon 2023 | |
---|---|
Soutěže | |
mužská dvouhra (q) • mužská čtyřhra | |
ženská dvouhra (q) • ženská čtyřhra | |
smíšená čtyřhra | |
dvouhra juniorů • čtyřhra juniorů | |
dvouhra juniorek • čtyřhra juniorek | |
Wimbledon kvalifikace ženské dvouhry | |
2022 ◄◄ 2023 ►► 2024 | |
Grand Slam 2023 kvalifikace ženské dvouhry | |
Australian Open • French Open Wimbledon • US Open |
Kvalifikace ženské dvouhry ve Wimbledonu 2023 probíhala před zahájením hlavní soutěže mezi 26. až 29. červnem 2023 na osmnácti travnatých dvorcích v areálu Bank of England Sports Ground, ležícím na londýnském předměstí Roehampton.[1] Tříkolové soutěže se zúčastnilo sto dvacet osm hráček. Osmnáct z nich postoupilo do dvouhry včetně dvou šťastných poražených.[2]
Pod žebříčkovou ochranou zasáhla do kvalifikace také finalistka Wimbledonu 2010 Věra Zvonarevová, která na okruhu absentovala od března 2022 do února 2023 pro zranění nohy.[3] Ve druhém kole ji vyřadila Lotyška Darja Semeņistajová. Trojnásobnou wimbledonskou vítězku ve čtyřhře Sie Šu-wej do hlavní soutěže nepustila Italka Lucrezia Stefaniniová, které podlehla až v supertiebreaku závěrečného kola nejtěsnějším poměrem míčů 9–11. Sieová předtím za stavu gamů 6–5 neproměnila mečbol. Tři hodiny a devět minut trvající duel byl nejdelším zápasem závěrečného kvalifikačního kola.[4][2]
Nasazené hráčky
Účast v kvalifikaci vycházela z žebříčku WTA vydaného 29. května 2023,[5] nasazení hráček pak z vydání 19. června 2023.
- 1. Elina Avanesjanová (2. kolo)
- 2. Arantxa Rusová (2. kolo)
- 3. Clara Tausonová (kvalifikační kolo)
- 4. Elizabeth Mandliková (2. kolo)
- 5. Diana Šnajderová (2. kolo)
- 6. Olga Danilovićová (1. kolo)
- 7. Mirra Andrejevová (kvalifikována)
- 8. Clara Burelová (2. kolo)
- 9. Taylor Townsendová (kvalifikační kolo)
- 10. Océane Dodinová (2. kolo)
- 11. Jüan Jüe (kvalifikována)
- 12. Aliona Bolsovová (1. kolo)
- 13. Greet Minnenová (kvalifikována)
- 14. Simona Waltertová (kvalifikována)
- 15. Kimberly Birrellová (1. kolo)
- 16. Kayla Dayová (2. kolo)
- 17. Yanina Wickmayerová (kvalifikována)
- 18. Lucrezia Stefaniniová (kvalifikována)
- 19. Tamara Korpatschová (kvalifikační kolo, šťastná poražená)
- 20. Čang Su-čong (1. kolo)
- 21. Viktória Hrunčáková (kvalifikována)
- 22. Nao Hibinová (kvalifikační kolo, šťastná poražená)
- 23. Sofia Keninová (kvalifikována)
- 24. Jessika Ponchetová (1. kolo)
- 25. Marina Bassolsová Riberová (kvalifikační kolo)
- 26. Laura Pigossiová (1. kolo)
- 27. Olivia Gadecká (kvalifikační kolo)
- 28. Brenda Fruhvirtová (kvalifikační kolo)
- 29. Viktorija Golubicová (kvalifikována)
- 30. Tamara Zidanšeková (2. kolo)
- 31. María Carléová (2. kolo)
- 32. Ashlyn Kruegerová (2. kolo)
- 2. Arantxa Rusová (2. kolo)
Kvalifikantky
- 1. Storm Hunterová
- 2. Carol Zhaová
- 3. Viktória Hrunčáková
- 4. Natalija Stevanovićová
- 5. Paj Čuo-süan
- 6. Yanina Wickmayerová
- 7. Mirra Andrejevová
- 8. Jéssica Bouzasová Maneirová
- 9. Sofia Keninová
- 10. Viktorija Golubicová
- 11. Jüan Jüe
- 12. Kaja Juvanová
- 13. Greet Minnenová
- 14. Simona Waltertová
- 15. Céline Naefová
- 16. Lucrezia Stefaniniová
- 2. Carol Zhaová
Šťastné poražené
Pavouky kvalifikací
Legenda | ||
|
|
|
První kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
1 | Elina Avanesjanová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Fernanda Contrerasová | 3 | 0 | |||||||||||||||||
1 | Elina Avanesjanová | 61 | 62 | ||||||||||||||||
Storm Hunterová | 77 | 77 | |||||||||||||||||
WC | Mingge Xuová | 5 | 4 | ||||||||||||||||
Storm Hunterová | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Storm Hunterová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
22 | Nao Hibinová | 3 | 4 | ||||||||||||||||
Réka Luca Janiová | 6 | 78 | |||||||||||||||||
WC | Hannah Klugmanová | 1 | 66 | ||||||||||||||||
Réka Luca Janiová | 3 | 3 | |||||||||||||||||
22 | Nao Hibinová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Anastasija Zacharovová | 4 | 3 | |||||||||||||||||
22 | Nao Hibinová | 6 | 6 |
Druhá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
2 | Arantxa Rusová | 77 | 6 | ||||||||||||||||
Darija Snigurová | 61 | 4 | |||||||||||||||||
2 | Arantxa Rusová | 6 | 4 | 2 | |||||||||||||||
Carol Zhaová | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Emily Appletonová | 6 | 64 | 4 | |||||||||||||||
Carol Zhaová | 4 | 77 | 6 | ||||||||||||||||
Carol Zhaová | 77 | 6 | |||||||||||||||||
Coco Vandewegheová | 64 | 4 | |||||||||||||||||
PR | Kathinka von Deichmannová | 3 | 7 | 4 | |||||||||||||||
Barbora Palicová | 6 | 5 | 6 | ||||||||||||||||
Barbora Palicová | 4 | 60 | |||||||||||||||||
Coco Vandewegheová | 6 | 77 | |||||||||||||||||
Coco Vandewegheová | 6 | 2 | 6 | ||||||||||||||||
20 | Čang Su-čong | 3 | 6 | 3 |
Třetí kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
3 | Clara Tausonová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Emina Bektasová | 4 | 4 | |||||||||||||||||
3 | Clara Tausonová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Rebecca Šramková | 4 | 2 | |||||||||||||||||
Iryna Šymanovičová | 3 | 7 | 5 | ||||||||||||||||
Rebecca Šramková | 6 | 5 | 7 | ||||||||||||||||
3 | Clara Tausonová | 5 | 6 | 3 | |||||||||||||||
21 | Viktória Hrunčáková | 7 | 4 | 6 | |||||||||||||||
PR | Polona Hercogová | 3 | 6 | 3 | |||||||||||||||
Jaimee Fourlisová | 6 | 4 | 6 | ||||||||||||||||
Jaimee Fourlisová | 1 | 3 | |||||||||||||||||
21 | Viktória Hrunčáková | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Paula Ormaecheaová | 2 | 1 | |||||||||||||||||
21 | Viktória Hrunčáková | 6 | 6 |
Čtvrtá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
4 | Elizabeth Mandliková | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Elsa Jacquemotová | 5 | 3 | |||||||||||||||||
4 | Elizabeth Mandliková | 2 | 2 | ||||||||||||||||
Natalija Stevanovićová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Valentini Grammatikopoulou | 2 | 1 | |||||||||||||||||
Natalija Stevanovićová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Natalija Stevanovićová | 7 | 7 | |||||||||||||||||
25 | Marina Bassols Riberová | 5 | 5 | ||||||||||||||||
Eva Lysová | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Kristina Mladenovicová | 0 | 5 | |||||||||||||||||
Eva Lysová | 2 | 4 | |||||||||||||||||
25 | Marina Bassols Riberová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Lucie Havlíčková | 64 | 3 | |||||||||||||||||
25 | Marina Bassols Riberová | 77 | 6 |
Pátá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
5 | Diana Šnajderová | 7 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Liv Hovdeová | 5 | 2 | ||||||||||||||||
5 | Diana Šnajderová | 3 | 67 | ||||||||||||||||
WC | Anna Broganová | 6 | 79 | ||||||||||||||||
Victoria Jiménez Kasintsevová | 6 | 5 | 3 | ||||||||||||||||
WC | Anna Broganová | 4 | 7 | 6 | |||||||||||||||
WC | Anna Broganová | 3 | 0 | ||||||||||||||||
Paj Čuo-süan | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Marija Timofejevová | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Paj Čuo-süan | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Paj Čuo-süan | 2 | 6 | 710 | ||||||||||||||||
31 | María Carléová | 6 | 3 | 65 | |||||||||||||||
PR | Susan Bandecchiová | 6 | 1 | 2 | |||||||||||||||
31 | María Carléová | 4 | 6 | 6 |
Šestá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
6 | Olga Danilovićová | 5 | 68 | ||||||||||||||||
PR | Jana Čepelová | 7 | 710 | ||||||||||||||||
PR | Jana Čepelová | 3 | 4 | ||||||||||||||||
Laura Siegemundová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Laura Siegemundová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Arina Rodionovová | 2 | 1 | |||||||||||||||||
Laura Siegemundová | 4 | 7 | 3 | ||||||||||||||||
17 | Yanina Wickmayerová | 6 | 5 | 6 | |||||||||||||||
Elena-Gabriela Ruseová | 7 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Isabelle Lacyová | 5 | 2 | ||||||||||||||||
Elena-Gabriela Ruseová | 6 | 3 | 3 | ||||||||||||||||
17 | Yanina Wickmayerová | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Arianne Hartonová | 4 | 3 | |||||||||||||||||
17 | Yanina Wickmayerová | 6 | 6 |
Sedmá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
7 | Mirra Andrejevová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Rosa Vicens Masová | 3 | 1 | |||||||||||||||||
7 | Mirra Andrejevová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Chloé Paquetová | 1 | 2 | |||||||||||||||||
Marcela Zacaríasová | 5 | 0 | |||||||||||||||||
Chloé Paquetová | 7 | 6 | |||||||||||||||||
7 | Mirra Andrejevová | 7 | 5 | 6 | |||||||||||||||
19 | Tamara Korpatschová | 5 | 7 | 2 | |||||||||||||||
Carole Monnetová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
PR | Maja Chwalińská | 1 | 3 | ||||||||||||||||
Carole Monnetová | 4 | 1 | |||||||||||||||||
19 | Tamara Korpatschová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Mai Hontamová | 1 | 7 | 4 | ||||||||||||||||
19 | Tamara Korpatschová | 6 | 5 | 6 |
Osmá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
8 | Clara Burelová | 7 | 2 | 7 | |||||||||||||||
Himeno Sakacumeová | 5 | 6 | 5 | ||||||||||||||||
8 | Clara Burelová | 6 | 2 | 2 | |||||||||||||||
Jéssica Bouzas Maneirová | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Jéssica Bouzas Maneirová | 3 | 77 | 6 | ||||||||||||||||
Ankita Rainová | 6 | 65 | 1 | ||||||||||||||||
Jéssica Bouzas Maneirová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
27 | Olivia Gadecká | 3 | 3 | ||||||||||||||||
Ann Liová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Aleksandra Krunićová | 1 | 1 | |||||||||||||||||
Ann Liová | 3 | 1 | |||||||||||||||||
27 | Olivia Gadecká | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Katrina Scottová | 3 | 4 | |||||||||||||||||
27 | Olivia Gadecká | 6 | 6 |
Devátá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
9 | Taylor Townsendová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Irina Baraová | 3 | 1 | |||||||||||||||||
9 | Taylor Townsendová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Noma Noha Akugueová | 2 | 4 | |||||||||||||||||
Noma Noha Akugueová | 1 | ||||||||||||||||||
Séléna Janicijevicová | 2r | ||||||||||||||||||
9 | Taylor Townsendová | 3 | 3 | ||||||||||||||||
23 | Sofia Keninová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Mojuka Učidžimová | 77 | 4 | 6 | ||||||||||||||||
Nigina Abduraimovová | 65 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
Mojuka Učidžimová | 0 | 3 | |||||||||||||||||
23 | Sofia Keninová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
PR | Irina Falconi Hartmanová | 3 | 2 | ||||||||||||||||
23 | Sofia Keninová | 6 | 6 |
Desátá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
10 | Océane Dodinová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Mona Barthelová | 4 | 4 | |||||||||||||||||
10 | Océane Dodinová | 68 | 63 | ||||||||||||||||
Despina Papamichailová | 710 | 77 | |||||||||||||||||
Zeynep Sönmezová | 3 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
Despina Papamichailová | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||||
Despina Papamichailová | 2 | 65 | |||||||||||||||||
29 | Viktorija Golubicová | 6 | 77 | ||||||||||||||||
Katarina Zavacká | 6 | 2 | 3 | ||||||||||||||||
WC | Naiktha Bainsová | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||
WC | Naiktha Bainsová | 6 | 3 | 2 | |||||||||||||||
29 | Viktorija Golubicová | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Mirjam Björklundová | 6 | 4 | 3 | ||||||||||||||||
29 | Viktorija Golubicová | 4 | 6 | 6 |
Jedenáctá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
11 | Jüan Jüe | 6 | 6 | ||||||||||||||||
PR | Bibiane Schoofsová | 2 | 0 | ||||||||||||||||
11 | Jüan Jüe | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Juriko Mijazakiová | 3 | 4 | |||||||||||||||||
Han Na-lae | 2 | 4 | |||||||||||||||||
Juriko Mijazakiová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
11 | Jüan Jüe | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||
28 | Brenda Fruhvirtová | 6 | 4 | 3 | |||||||||||||||
Katherine Sebovová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Nuria Brancacciová | 2 | 2 | |||||||||||||||||
Katherine Sebovová | 0 | 3 | |||||||||||||||||
28 | Brenda Fruhvirtová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Sára Bejlek | 0 | 5 | |||||||||||||||||
28 | Brenda Fruhvirtová | 6 | 7 |
Dvanáctá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
12 | Aliona Bolsovová | 7 | 4 | 2 | |||||||||||||||
Sinja Krausová | 5 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Sinja Krausová | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Raluca Șerbanová | 4 | 5 | |||||||||||||||||
Leyre Romero Gormazová | 5 | 4 | |||||||||||||||||
Raluca Șerbanová | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Sinja Krausová | 6 | 4 | 4 | ||||||||||||||||
Kaja Juvanová | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Tímea Babosová | 2 | 3 | |||||||||||||||||
Kaja Juvanová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Kaja Juvanová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
30 | Tamara Zidanšeková | 4 | 4 | ||||||||||||||||
Darja Astachovová | 6 | 4 | 4 | ||||||||||||||||
30 | Tamara Zidanšeková | 3 | 6 | 6 |
Třináctá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
13 | Greet Minnenová | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Eugenie Bouchardová | 4 | 5 | |||||||||||||||||
13 | Greet Minnenová | 6 | 77 | ||||||||||||||||
Robin Montgomeryová | 4 | 65 | |||||||||||||||||
Robin Montgomeryová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Magali Kempenová | 4 | 2 | |||||||||||||||||
13 | Greet Minnenová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Darja Semeņistajová | 2 | 3 | |||||||||||||||||
Darja Semeņistajová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Marie Benoîtová | 4 | 0 | |||||||||||||||||
Darja Semeņistajová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
PR | Věra Zvonarevová | 4 | 1 | ||||||||||||||||
PR | Věra Zvonarevová | 5 | 77 | 6 | |||||||||||||||
26 | Laura Pigossiová | 7 | 65 | 2 |
Čtrnáctá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
14 | Simona Waltertová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Léolia Jeanjeanová | 2 | 4 | |||||||||||||||||
14 | Simona Waltertová | 6 | 77 | ||||||||||||||||
Julia Rierová | 0 | 63 | |||||||||||||||||
WC | Eden Silvová | 3 | 3 | ||||||||||||||||
Julia Rierová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
14 | Simona Waltertová | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Emiliana Arangová | 4 | 5 | |||||||||||||||||
Ana Konjuhová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Ylena In-Albonová | 4 | 4 | |||||||||||||||||
Ana Konjuhová | 5 | 1 | |||||||||||||||||
Emiliana Arangová | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Emiliana Arangová | 1 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
24 | Jessika Ponchetová | 6 | 3 | 4 |
Patnáctá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
15 | Kimberly Birrellová | 4 | 3 | ||||||||||||||||
Dajana Jastremská | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Dajana Jastremská | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Erika Andrejevová | 3 | 4 | |||||||||||||||||
Dalila Jakupovićová | 6 | 4 | 4 | ||||||||||||||||
Dajana Jastremská | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Dajana Jastremská | 2 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
Céline Naefová | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||||
Céline Naefová | 77 | 6 | |||||||||||||||||
Kristina Dmitruková | 63 | 0 | |||||||||||||||||
Céline Naefová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
32 | Ashlyn Kruegerová | 4 | 2 | ||||||||||||||||
Alice Robbeová | 4 | 6 | 1 | ||||||||||||||||
32 | Ashlyn Kruegerová | 6 | 3 | 6 |
Šestnáctá kvalifikantka
První kolo | Druhé kolo | Kvalifikační kolo | |||||||||||||||||
16 | Kayla Dayová | 7 | 2 | 710 | |||||||||||||||
Lesley Pattinama Kerkhoveová | 5 | 6 | 64 | ||||||||||||||||
16 | Kayla Dayová | 2 | 3 | ||||||||||||||||
PR | Sie Šu-wej | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Sachia Vickeryová | 1 | 4 | |||||||||||||||||
PR | Sie Šu-wej | 6 | 6 | ||||||||||||||||
PR | Sie Šu-wej | 2 | 77 | 69 | |||||||||||||||
18 | Lucrezia Stefaniniová | 6 | 63 | 711 | |||||||||||||||
Priscilla Honová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
PR | Amandine Hesseová | 2 | 3 | ||||||||||||||||
Priscilla Honová | 2 | 64 | |||||||||||||||||
18 | Lucrezia Stefaniniová | 6 | 77 | ||||||||||||||||
Carolina Alveseová | 1 | 2 | |||||||||||||||||
18 | Lucrezia Stefaniniová | 6 | 6 |
Galerie
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2023 Wimbledon Championships – Women's singles qualifying na anglické Wikipedii.
- ↑ Wimbledon Qualifying Tournament | 🎾 Tennis | Spectator info. SportonSpec [online]. 2023-06-27 [cit. 2023-06-29]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2023-06-30. (anglicky)
- ↑ a b Mirra Andreeva, Kenin, Wickmayer qualify for Wimbledon main draw. Women's Tennis Association [online]. 2023-06-29 [cit. 2023-06-30]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ Zvonareva, Hsieh, Kenin advance in Wimbledon qualifying. Women's Tennis Association [online]. 2023-06-28 [cit. 2023-06-29]. Dostupné online. (ené)
- ↑ SANTANGELO, Roberto. Wimbledon 2023, Lucrezia Stefanini approda al tabellone principale dopo oltre tre ore di battaglia!. OA Sport [online]. 2023-06-29 [cit. 2023-06-30]. Dostupné online. (italsky)
- ↑ THE CHAMPIONSHIPS 2023 | LADIES' QUALIFYING SINGLES - ENTRY LIST [PDF]. Wimbledon, 2023-05-25, rev. 2023-06-26 [cit. 2023-06-29]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2023-06-26. (anglicky)
Externí odkazy
- Kvalifikace ženské dvouhry ve Wimbledonu 2023 [PDF]. Wimbledon. Dostupné online.
- Wimbledon 2023 – kvalifikace ženské dvouhry [PDF]. WTA Tour, Inc. [cit. 2023-06-29]. Dostupné online. (anglicky)
Média použitá na této stránce
This is the national flag of Belgium, according to the Official Guide to Belgian Protocol. It has a 13:15 aspect ratio, though it is rarely seen in this ratio.
Its colours are defined as Pantone black, Pantone yellow 115, and Pantone red 032; also given as CMYK 0,0,0,100; 0,8.5,79,0; and 0,94,87,0.Flag of Australia, when congruence with this colour chart is required (i.e. when a "less bright" version is needed).
See Flag of Australia.svg for main file information.Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Flag of Canada introduced in 1965, using Pantone colors. This design replaced the Canadian Red Ensign design.
Flag of Liechtenstein
Chinese Taipei Olympic Flag. According to the official website of Chinese Taipei Olympic Committee, Blue Sky(circle) & White Sun(triangles) above the Olympic rings is neither the National Emblem of the Republic of China, nor the Party Emblem of Kuomintang (KMT), but a design in between, where the triangles do not extend to the edge of the blue circle, as registered at International Olympic Committee in 1981 and digitally rendered in 2013. Besides, the blue outline of the five-petaled plum blossom is broader than the red one. Moreover, the CMYK code of the blue one and the Blue Sky & White Sun is "C100-M100-Y0-K0", and different from the Olympic rings (C100-M25-Y0-K0). Note that it's the only version recognized by IOC.
Autor: si.robi, Licence: CC BY-SA 2.0
Grammatikopoulou WMQ23