Řeka Krounka (Zhoř), CZ150531-027


Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
4603 x 3301 Pixel (6613752 Bytes)
Popis:
Zhoř, řeka Krounka, azimut 250°. Řeka Krounka pod Zhoří (část obce Skuteč), Přírodní park Údolí Krounky a Novohradky. Řeka vytváří v kamenitém korytu mnoho malých vodopádů. Podél řeky prochází turistická značená trasa Klubu českých turistů. Krounka má poměrně rozsáhlé prameniště v polesí Stará Obora a na vlhkých loukách severozápadně nad Svratouchem pod vrcholem U oběšeného (737,4 m n.m.), nejvyšším vrcholem Kameničské vrchoviny (geomorfologický okrsek Sečské vrchoviny Železných hor). Vrchol U oběšeného nebo také ve Svratouchu pomístně jmenovaný Na panenkách je podle Zeměpisného lexikonu České republiky - Hory a nížiny, vydaného v roce 2006 Agenturou ochrany přírody a krajiny v Brně, nejvyšším vrcholem Železných hor. Vrcholem prochází evropské hlavní rozvodí Labe - Dunaj (řek náležejících k úmoří Severního moře - Labe a Černého moře - Dunaj). Řeka Krounka stéká po severním úbočí vrcholu směrem ke Krouně, protéká jí a pokračuje územím Skutečské pahorkatiny až pod Zhoř do lokality Zadního Borku na katastrálním území Skutče. Zde vtéká na území Štěpánovské stupňoviny a víceméně po jejím území pokračuje až k soutoku s Novohradkou v Dolech na katastru obce Luže.
Komentář k Licence:
Já, držitel autorských práv k tomuto dílu, ho tímto zveřejňuji za podmínek následující licence:
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Thu, 28 Mar 2024 06:43:08 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Železné hory

Železné hory jsou pohořím a geomorfologickým celkem o rozloze 761,77 km² v severní části Českomoravské vrchoviny, na vymezeném území chráněnou krajinnou oblastí a národním geoparkem v České republice. Z hlediska administrativně správního náleží největší částí své rozlohy do Pardubického kraje, jihozápadní část do Kraje Vysočina a okrajem na severozápadě do Středočeského kraje. .. pokračovat ve čtení