Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sun, 31 Mar 2024 10:45:33 GMT

Relevantní obrázky

Relevantní články

ŠK Slovan Bratislava

ŠK Slovan Bratislava, někdy zkráceně nazýván jenom jako Slovan, je slovenský fotbalový klub, který sídlí v bratislavské městské části Nové Mesto. Od sezóny 2006/07 je účastníkem slovenské nejvyšší soutěže. Ve federální lize odehrál 48 ročníků, což je nejvíc ze všech slovenských klubů. V historické tabulce pak klubu patří třetí místo, více bodů pak získaly pouze pražské týmy Sparta a Slavia. .. pokračovat ve čtení

Státní liga 1947/1948

Tento článek pojednává o událostech jednoho ze soutěžních ročníků Československé fotbalové ligy. Zároveň jsou zde popsány i události ročníku 1948, který zůstal vinou zejména politických událostí nedohrán. Není tak považován za oficiální a nevzešel z něj ani titulovaný mistr. Došlo zde i k dalším událostem, zejména ke změně názvu velkého množství klubů. .. pokračovat ve čtení

1. československá fotbalová liga 1956

1. československá fotbalová liga 1956 byl 31. ročník československé fotbalové ligy. Naposledy se hrálo systémem „jaro-podzim“, na jaře ještě jako Přebor republiky, podzimní část byla zahájena pod tradičním názvem I. liga. Nejlepší dvě mužstva jarní části si vybojovala účast v Středoevropském poháru. V listopadu došlo ke zrušení zařazení vojenských sportovců k ústřednímu domu armády a byla zřízena vojenská tělovýchovna jednota Dukla. Mistrem se tak stal tým, který většinu sezóny odehrál jako ÚDA Praha, jen poslední dva ligové zápasy hrál pod novým názvem Dukla Praha. Nováčky ročníku byly Spartak Hradec Králové a Spartak Košice VSS. Hradečtí „votroci“ se v 1. kole uvedli výhrou 3:0 nad obhájcem titulu Slovanem Bratislava. V napínavém souboji o záchranu pomohla Slavii remíza Sparty na půdě Žiliny, lepší skóre Slavie rozhodlo o tom, že sestoupily dva slovenské týmy. .. pokračovat ve čtení

1. československá fotbalová liga 1957/1958

1. československá fotbalová liga 1957/1958 byl 32. ročník československé fotbalové ligy. Po předchozí sezoně se měnil hrací formát soutěže ze systému „jaro-podzim“ na systém „podzim-jaro“. O něm můžeme říci, že je pro naši ligu tradičním, protože právě od této sezony již nebyl nikdy změněn na jiný hrací systém. Mistrem 1. ligy se podruhé v řadě stala Dukla Praha, pro kterou to byl 3. mistrovský titul v historii klubu. Díky vítězství v soutěži si Dukla vybojovala i účast v Poháru mistrů evropských zemí. Středoevropský pohár se v této sezoně nehrál a jako náhrada byl pořádán tzv. Donau Cup se čtyřnásobnou československou účastí. Reprezentanty Československa se staly Dynamo Praha, Dukla Pardubice, Tatran Prešov a TJ Rudá hvězda Brno. Brněnský klub došel až do finále, kde podlehl CZ Bělehrad. .. pokračovat ve čtení

1. československá fotbalová liga 1961/1962

1. československá fotbalová liga 1961/1962 byl 36. ročník československé fotbalové ligy. Počet účastníků se ustálil na čísle 14, přičemž v každém ročníku jsou nejhorší dva týmy nahrazeny dvěma nejlepšími z II. ligy. Nováčky pro tuto sezonu byly DSO Spartak LZ Plzeň a Dynamo Žilina. .. pokračovat ve čtení

Celostátní československé mistrovství 1950

Tento článek pojednává o událostech jednoho ze soutěžních ročníků Československé fotbalové ligy. Tento ročník se opět hrál systémem „Jaro-podzim“. Z toho vyplývá, že se soutěž odehrává během jednoho roku. Tento ročník se odehrál pod názvem Celostátní československé mistrovství 1950. Jednalo se o celkově 25. ročník československé ligy. Titul z minulého ročníku se podařilo obhájit slovenskému Sokol NV Bratislava. Byl to jeho 2. mistrovský titul. Soutěž se opět hrála v počtu čtrnácti členů. Nováčky ročníku byly ČSD Plzeň, Dukla Prešov, Vítkovické Železárny a OD Karlín. .. pokračovat ve čtení

Mistrovství československé republiky 1951

Tento článek pojednává o událostech jednoho ze soutěžních ročníků Československé fotbalové ligy. Tento ročník se opět hrál systémem „Jaro-podzim“. Z toho vyplývá, že se soutěž odehrává během jednoho roku. Tento ročník se odehrál pod názvem Mistrovství československé republiky 1951. Jednalo se o celkově 26. ročník československé ligy. Titul z předchozích dvou ročníků se podařilo obhájit slovevenskému Sokol NV Bratislava. Byl to jeho 3. mistrovský titul. Soutěž se opět hrála v počtu čtrnácti členů. Nováčky ročníku byly Svit Gottwaldov a OKD Ostrava. Zajímavostí je, že poprvé v historii sestoupila SK Slavia Praha. .. pokračovat ve čtení