Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sat, 03 Feb 2024 14:14:18 GMT

Relevantní obrázky

Relevantní články

Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu 2010

21. Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu proběhlo v Dánsku s centrem ve městě Aalborg na Jutském poloostrově. Mistrovství se konalo v termínu od 4. července do 11. července 2010. Hlavním pořadatelem byl domácí oddíl Aalborg Orienteering Club (AOK). Celého šampionátu se zúčastnilo 303 závodníků z 37 zemí světa. Pro širší veřejnost se ve stejnou dobu uskutečnily mezinárodní závody JWOC Tour, na které se přihlásilo v průměru 625 závodníků. Bojovalo se o čtyři sady medailí v kategorii juniorů a kategorii juniorek. Nejlépe se dařilo švédským orientačním běžcům, kteří získali celkem osm medailí, z toho jednu zlatou, pět stříbrných a dvě bronzové. Z českých reprezentantů byl nejúspěšnější junior Pavel Kubát, který vybojoval první zlato pro Českou republiku po deseti letech. Nejúspěšnějším běžcem šampionátu se stala Dánka Ida Bobachová se ziskem tří zlatých medailí. .. pokračovat ve čtení