All In A Spin Star trail


Autor:
A. Duro/ESO
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
5616 x 3744 Pixel (8439043 Bytes)
Popis:
Science and art unite in this beautiful photograph, taken in Chile’s Atacama Desert by ESO Photo Ambassador Adhemar M. Duro Jr. To create this visual masterpiece Adhemar pointed his camera at the sky’s south pole, the point at the centre of all the bright arcs and circles. All the stars in the night sky revolve around this point. Over a period of several hours, this motion creates star trails, with each individual star tracing out a circle on the sky. These trails display the various brightnesses and colours of each star, creating a captivating scene! Towards the top left of the image, you can see a short, bright streak of light cutting across the trails — this is caused by a meteor, burning up in a flash of light as it enters Earth’s atmosphere. The desert’s harsh and arid landscape, illuminated here by the light from the stars themselves, is the perfect place to view the night sky. Because of the location’s favourable conditions several telescopes are hosted here, including ESO’s Very Large Telescope, ESO’s Visible and Infrared Survey Telescope for Astronomy (VISTA), and the forthcoming European Extremely Large Telescope, which is currently under construction atop Cerro Armazones.
Licence:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 15 Nov 2023 21:16:07 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Fotografie hvězdných drah

Fotografie hvězdných drah je specializovaný druh astrofotografie, který se zaměřuje na tvorbu snímků astronomických objektů na noční obloze. Hvězdy v důsledku otáčení Země a dlouhého expozičního času vytvářejí světelné dráhy. Tím jak se Země otáčí, nezůstávají hvězdy na svém místě, ale pomalu se posouvají více či méně k západu. Hvězdy se objeví a otáčejí se okolo severního i jižního pólu, z nichž pozorovatel vidí pouze jeden. Hvězdy ležící na obloze blízko severu se pohybují velmi pomalu, zatímco hvězdy blíže k rovníku „cestují“ poměrně rychle. Termín se používá pro podobné fotografie zachycené jinde, například na palubě Mezinárodní vesmírné stanice nebo na Marsu. .. pokračovat ve čtení