An-Electrocorticographic-Brain-Interface-in-an-Individual-with-Tetraplegia-pone.0055344.s010


Autor:
Wang W, Collinger J, Degenhart A, Tyler-Kabara E, Schwartz A, Moran D, Weber D, Wodlinger B, Vinjamuri R, Ashmore R, Kelly J, Boninger M
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1280 x 720 Pixel (4042334 Bytes)
Popis:
Brain control of 3D prosthetic arm movement (touching hands). This movie was recorded when the participant controlled the 3D movement of a prosthetic arm to touch hands with another individual in our research lab. Re-published with permission from UPMC (University of Pittsburgh Medical Center).
Komentář k Licence:
Toto dílo bylo publikováno v rámci Veřejné vědecké knihovny. Její webová stránka prohlašuje, že obsah všech PLOS periodik je publikován pod licencí Creative Commons Attribution 2.5.

Pro nahrávání: Musíte poskytnout odkaz (URL) k originálnímu souboru nebo článku v periodiku.

Vložte prosím obrázek do pravé podkategorie v Category:Media from PLOS journals.
Licence:
Credit:
Movie S6 from Wang W, Collinger J, Degenhart A, Tyler-Kabara E, Schwartz A, Moran D, Weber D, Wodlinger B, Vinjamuri R, Ashmore R, Kelly J, Boninger M (2013). "An Electrocorticographic Brain Interface in an Individual with Tetraplegia". PLOS ONE. DOI:10.1371/journal.pone.0055344. PMID 23405137. PMC: 3566209.
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Fri, 29 Sep 2023 05:12:18 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Brain-computer interface

Brain-computer interface (BCI), neuralink, je neurální rozhraní propojující mozek s počítačem, je pojítkem pro spolupráci mezi biologickým mozkem a umělým zařízením, pro jejich oboustrannou komunikaci. Na BCI je možné pohlížet jako na nástroj, ve kterém akce jedince neprocházejí obvyklými výstupy z mozku. BCI umožňuje díky nasnímaným signálům z mozku provádět vnější aktivitu. Můžeme se setkat s pojmem rozhraní mysl-stroj (MMI), někdy i jako přímé nervové rozhraní nebo rozhraní mozek-stroj (BMI). Jde o přímou komunikační cestu mezi mozkem a externím zařízením. BCI systémy jsou často zaměřeny na pomoc, rozšíření nebo opravu lidské kognitivní či smyslově-motorické funkce. Praktické využití lze nalézt v mnoha aplikacích, např. rychlé odpovědi na jednoduché otázky, převod myšlenek na text, ovládání prostředí na monitoru a v neposlední řadě provoz neuro-protéz, které se zaměřují na náhradu či obnovu poškozeného sluchu, zraku a pohybu. Pojem kyberneticko-neurálního propojení úzce souvisí s pojmy bionika a neurotechnologie. .. pokračovat ve čtení