Apollonius of Tyana


Autor:
NeznámýUnknown author
Formát:
480 x 428 Pixel (102249 Bytes)
Popis:
Text: "Apolloni-us Teaneus" (Apollonius of Tyana). Contorniato medallion in honor of Apollonius of Tiana. The large size medals (between 30 and 40 mm) are called this way, with a characteristic incised circle at the edge, which were manufactured from the middle of the fourth century, showing classical Greco-Roman figures.
Komentář k Licence:

public domain.

Public domain

Toto dílo je volné také v zemích, jejichž právní řád chrání majetková autorská práva po dobu života autora a 70 let po jeho smrti.


Toto dílo je ve Spojených státech amerických dílem volným (public domain), protože tam bylo registrováno u U.S. Copyright Office nebo zveřejněno před 1. lednem 1929.

Licence:
Public domain
Credit:
Apollonius von Tyana; Münzabbildung aus Baumeister: Denkmäler des klassischen Altertums, Band I, 1885, S. 109. de:Bild:Apollonius von Tyana.jpg, uploaded 21:53, 7. Apr 2004 by de:Benutzer:Thomas Ihle
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Tue, 19 Mar 2024 15:56:06 GMT


Relevantní články

Apollónios z Tyany

Apollónios z Tyany byl původem řecký učenec a filozof pocházející z Malé Asie z města Tyany. Informace o jeho životě pocházejí z jeho životopisu sepsaného římským spisovatelem Flaviem Filostratem. Byl přívržencem novopythagoreismu. Cestoval po celém tehdy známém světě, navštívil Mezopotámii, Indii, Egypt, Etiopii, Hispánii; často pobýval v Řecku, Římě i maloasijské Iónii. Byl vegetariánem, odsuzoval tehdy běžné zvířecí oběti, propagoval skromný a přirozený život. V souladu se svou filozofií hlásal nauku o putování duší (reinkarnaci). Během svého života měl vykonat množství zázraků, které ho proslavily a za něž získal přízvisko "božský". Jeho život i jinak vytváří zajímavou paralelu s jeho současníkem Ježíšem Kristem. Mezi zaznamenané zázraky patří i vzkříšení mrtvé dcery jednoho váženého římského občana. Apollónios měl také několik učedníků. Po své smrti byl údajně vzat na nebesa, také se prý zjevoval svým věrným. V Tyaně mu byl římskými císaři zřízen chrám. .. pokračovat ve čtení