Erzgebirge, Freiwilliger Arbeitsdienst

(c) Bundesarchiv, Bild 102-12723 / CC-BY-SA 3.0

Autor:
NeznámýUnknown author
Formát:
800 x 552 Pixel (82473 Bytes)
Popis:
Pro dokumentární účely německý Spolkový archiv často ponechal původní popisky obrázků, které mohou být chybné, neobjektivní, zastaralé nebo politicky extrémní.
Reichsbanner siedelt!

Freiwlliger Arbeitsdienst des Reichsbanners an der Talsperre Lehnmühle im Erzgebirge. Alle Arbeitsfreiwilligen sind Handwerker und erhalten ausser freier Beköstigung und Unterkunft 50 Pf. täglich.

Reichsbannerleute des Freiwilligen Arbeitsdienstes bei Erdarbeiten
Licence:
Credit:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sun, 11 Aug 2024 18:46:37 GMT

Relevantní obrázky

(c) Bundesarchiv, Bild 102-17313 / CC-BY-SA 3.0
(c) Bundesarchiv, Bild 133-295 / CC-BY-SA 3.0

Relevantní články

Bund der Deutschen

Bund der Deutschen byl nacionální obranný spolek založený 1. července 1934 na ustavující valné hromadě v Litoměřicích. Zabýval se hospodářskou, kulturní, výchovnou a sociálně podpůrnou činností. Jeho český nacionální obranářský protipól zastávaly Národní jednoty. BdD přinesl do spolkového sudetoněmeckého hnutí změnu jak v dosavadní náplni spolkové práce tak i v organizační struktuře. Po změně stanov začal pracovat na vůdcovském principu a nosná idea sudetoněmeckého společenství se ve svazovém nacionálně socialistickém programu postupně radikalizovala. Svaz pracoval v župách - Bundesgau Prag, Böhmerwaldgau, Egerlandgau, Gau Nordwestböhmen, Elster-Elbe-Gau, Gau Nordböhmen, Jeschken-Iser-Gau, Gau Ostböhmen, Gau Schlesien, Gau Nordmähren a Gau Südmähren. Na jaře 1938 se BdD přihlásil k politickému vedení v čele s Konradem Henleinem. Za druhé světové války fungoval pod spolkem pro německé etnické skupiny v zahraničí Verein für das Deutschtum im Ausland (VDA). Po vysídlení Němců z Československa zastřešuje sudetské Němce Sudetendeutsche Landsmannschaft. .. pokračovat ve čtení