Cavitation Propeller Damage


Autor:
Erik Axdahl (Původně soubor načetl Axda0002 na projektu Wikipedie v jazyce angličtina) (Původní text: „Erik Axdahl en:User:Axda0002)
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
3072 x 2304 Pixel (2980238 Bytes)
Popis:
Cavitation damage evident on the propeller of a personal watercraft. Note the concentrated damage on the outer edge of the propeller where the speed of the blade is fastest.
Licence:
Credit:
own work (Na Commons přeneseno z en.wikipedia.) (Původní text: „Photographed by uploader)
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sun, 18 Feb 2024 17:10:28 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Kavitace

Kavitace je vznik dutin v kapalině při lokálním poklesu tlaku, následovaný jejich implozí. Pokles tlaku může být důsledkem lokálního zvýšení rychlosti, případně průchodu intenzivní akustické vlny v periodách zředění. Kavitace je zpočátku vyplněna vakuem, později se vyplní párou okolní kapaliny nebo do ní mohou difundovat plyny z okolní kapaliny. Při vymizení podtlaku, který kavitaci vytvořil, její bublina kolabuje za vzniku rázové vlny s destruktivním účinkem na okolní materiál. Vznik a zánik kavitačních bublin popisuje Rayleigho-Plessetova rovnice. Jev může být doprovázen světelným efektem (sonoluminiscence). Kavitace vzniká například na lopatkách lodních šroubů, turbín, na čerpadlech a dalších zařízeních, která se velkou rychlostí pohybují v kapalině. Dokáže ji způsobit strašek paví při rozbíjení ulit mořských plžů. .. pokračovat ve čtení