Cinchona officinalis 2zz


Autor:
Photo by David J. Stang
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1000 x 1500 Pixel (948475 Bytes)
Popis:
Location taken: United States Botanic Garden. Names: Cinchona officinalis L., Cinchona ledgeriana, Cinchona officinalisQuinine Bark, Cortex Chinae Regiae, Kınakına, Lojabark, Quinine, Quinine Bark, Quinquin Classification: Plantae > Magnoliophyta > Magnoliopsida > Gentianales > Rubiaceae > Cinchoneae > Cinchona > Cinchona officinalis.
Licence:
Credit:
source: David Stang. First published at ZipcodeZoo.com
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sat, 09 Mar 2024 05:11:01 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Chinovník

Chinovník (Cinchona), dříve nazývaný také chininovník, je rod rostlin z čeledi mořenovité. Jsou to stromy nebo keře s jednoduchými vstřícnými listy a pětičetnými květy v bohatých vrcholových květenstvích. Plodem je tobolka s mnoha semeny. Rod zahrnuje asi 24 druhů a je rozšířen výhradně v tropické Střední a Jižní Americe. Kůra chinovníků obsahuje účinné alkaloidy, z nichž nejvýznamnější je chinin, používaný zejména k léčbě malárie. Nejznámějším druhem je chinovník lékařský, pro produkci chininu je však v dnešní době převážně pěstován jiný, blízce příbuzný druh Cinchona calisaya, vyznačující se vyšším obsahem alkaloidů. .. pokračovat ve čtení