Clara Immerwahr


Autor:
NeznámýUnknown author
Formát:
2000 x 2768 Pixel (1946912 Bytes)
Popis:
Clara Immerwahr (* 21. Juni 1870 in Polkendorf bei Breslau; † 2. Mai 1915 in Dahlem bei Berlin) während des Studiums
Komentář k Licence:
Public domain

Toto dílo je volné také v zemích, jejichž právní řád chrání majetková autorská práva po dobu života autora a 70 let po jeho smrti.


You must also include a United States public domain tag to indicate why this work is in the public domain in the United States. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Honduras has a general copyright term of 75 years, but it does implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Licence:
Public domain
Credit:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 14 Feb 2024 10:53:32 GMT


Relevantní články

Clara Immerwahrová

Clara Immerwahrová byla německá chemička narozená na území dnešního Polska. Narodila se v židovské rodině, roku 1897 konvertovala ke křesťanství. Byla první ženou v Německu, která získala doktorát z chemie. Byla manželkou nositele Nobelovy ceny za chemii Fritze Habera (1901-1915), jemuž pomáhala ve výzkumu a překládala jeho články do angličtiny. Roku 1915 spáchala sebevraždu. Vztah s Haberem a její sebevražda se staly námětem několika televizních a filmových zpracování. V několika z nich je za příčinu její sebevraždy označen pocit viny za to, že se její manžel podílel za první světové války na vývoji prvních chemických zbraní. To však historici nepovažují za prokázané. Jisté ovšem je, že se před válkou angažovala jako pacifistka. Byla též bojovnicí za práva žen. .. pokračovat ve čtení