Coat of arms of the Second Bulgarian Empire


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
994 x 1003 Pixel (70917 Bytes)
Popis:
Coat of Arms or emblem of Tsar Ivan Shishman, tsar of the Second Bulgarian Empire during 1371–1395. The image is based on the original miniature from the second half of the 14th century by an anonymous Arab traveller, now in the King's Archive of Morocco.
Licence:
Credit:
Self-made, based on file:Coat of Arms of the Bulgarian Empire.PNG and a historical image, published in "History of Bulgaria", volume 4 "The Bulgarian people under Ottoman rule (from XV to the beginning of the XVII century)", Publishing house of the Bulgarian Academy of Sciences, Sofia, 1983, page 58 (in Bulgarian).
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Thu, 20 Jul 2023 04:55:11 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Druhá Bulharská říše

Druhá Bulharská říše byl středověký bulharský stát, který existoval mezi lety 1185 a 1396 Tento následnický stát První Bulharské říše dosáhl svého vrcholu za vlády cara Kalojana a Ivana Asena II., aby poté postupně upadal a nakonec byl dobyt vojsky osmanské říše kolem přelomu 14. a 15. století. Jeho následnickým státem bylo Bulharské knížectví a posléze carství, vzniklé roku 1878. .. pokračovat ve čtení

Savojská křížová výprava

Savojská křížová výprava v roce 1366 byla jednou z pozdních nábožensky motivovaných válečných tažení proti muslimům. K její realizaci došlo z iniciativy papeže Urbana V. a na základě stejného plánu, do něhož spadala také alexandrijská křížová výprava podniknutá o rok dříve. Na rozdíl od ní byla tato namířena proti Osmanské říši expandující na Balkáně. Výpravě, jíž velel savojský hrabě Amadeus VI. ve spolupráci s Uhrami a Byzancí, se podařilo dobýt na Osmanských Turcích město Gallipoli. Po tomto úspěchu sešlo od původního záměru bojovat s Turky a křížová výprava se obrátila proti Bulharské říši na severu. Křižácká flotila přeplula Bosporskou úžinu a vplula do Černého moře, odkud přepadávala přístavní města na bulharském pobřeží. Nevelká dobytá území křižáci přenechali upadající Byzantské říši, která se na výpravě rovněž podílela. .. pokračovat ve čtení