Cotoneaster melanocarpus 21(3). Zaporizhia


Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1600 x 1200 Pixel (1011106 Bytes)
Popis:
Кизильник чорноплідний (Cotoneaster melanocarpus) — раритетний вид рослин, занесений до Червоного списку Запорізької області (2000). Запорізька область. Запорізьке Правобережжя. Дніпровський район м. Запоріжжя, урочище Вирва (Національний заповідник «Хортиця»). Петрофітна комплексна рослинність. Група локальних ценопопуляцій по кілька особин уздовж скелястого узбережжя Дніпра. Початок цвітіння.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sat, 30 Dec 2023 10:58:14 GMT

Relevantní obrázky

(c) Katrin Schneider, korina.info – CC-BY-SA-4.0
(c) Katrin Schneider, korina.info – CC-BY-SA-4.0

Relevantní články

Skalník (Cotoneaster)

Skalník (Cotoneaster) je rod dřevin z čeledi růžovitých. Jsou to stálezelené nebo opadavé beztrnné keře, méně často i malé vícekmenné stromy s jednoduchými celokrajnými listy, drobnými pětičetnými květy a nejčastěji červenými plody – malvicemi. Rod je taxonomicky složitý, v různých pojetích zahrnuje cca 250–400 převážně apomiktických druhů rostoucích v palearktické oblasti severní polokoule, tedy v Evropě, Asii a severní Africe. Jejich největší druhové bohatství je v Číně a Himálaji, mnoho jich roste též v horách Střední Asie. V Evropě se vyskytují ve Středomoří a v širokém areálu mírného pásu včetně střední Evropy. Zavlečeny lidskou činností byly však již na všechny kontinenty s výjimkou Antarktidy a na mnoha místech jsou považovány za nepříjemné invazní druhy. .. pokračovat ve čtení