Dědice, pohlednice prošlá poštou v roce 1947, vydána okolo 1940 (1. polovina 40. let. 20. století)


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1652 x 1028 Pixel (528714 Bytes)
Popis:
Dědice, pohlednice prošlá poštou v roce 1947, vydána okolo roku 1940 (někdy v 1. polovině 40. let. 20. století - ?). Budova radnice (na pravé straně pohledu, za pomníkem obětem první světové války.

Druhá strana pohlednice:

"DĚDICE

6504 Freigegeben durch RLM

original foto

FOTOTYPIA-VYŠKOV"
Licence:
Credit:
Fotografie je vlastním dílem
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Mon, 26 Feb 2024 05:38:44 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Dědice (Vyškov)

Dědice jsou vesnice a část města Vyškov ve stejnojmenném okrese v Jihomoravském kraji. Náleží mezi nejstarší slovanské osady na Moravě. S městem Vyškovem byly Dědice s osadami Pazdernou a Hamiltony spojeny poprvé koncem roku 1941. V roce 1942 byly k Vyškovu připojeny i Brňany, Křečkovice a Nosálovice. Po skončení druhé světové války se všechny tyto obce pokusily samostatnost získat zpět. V srpnu 1945 bylo radou MNV zamítnuto odtržení Brňan a Dědic, a na začátku října bylo zamítnuto odtržení Křečkovic. Dědičtí přesto v říjnu 1945 „nechtíc už mít nic společného s městem Vyškovem“ ustavili vlastní národní výbor. ONV ale 26. října prohlásil, že charakter samostatné obce Dědicím přiznat nelze, jestliže nebude rozhodnuto o jejich odtržení od Vyškova. Vzhledem ke kladnému stanovisku ZNV k zatímní společné správě sloučených obcí mohl vyškovský národní výbor i nadále řídit i věci týkající se Dědic. Snahy o osamostatnění okrajových částí Vyškova trvaly i v dalších letech. .. pokračovat ve čtení