Dinotherium


Autor:
Formát:
656 x 409 Pixel (57044 Bytes)
Popis:
Dinotherium, artistic conjecture by Heinrich Harder. The critics are part of the scientific debate but are irrelevant because without conservation of the soft parts of this species, we have no precise idea of ​​the morphology of the ears or the trunk, and we can therefore only conjecture based on better known species (mammoth, elephants).
Komentář k Licence:
Public domain

Toto dílo je volné také v zemích, jejichž právní řád chrání majetková autorská práva po dobu života autora a 70 let po jeho smrti.


You must also include a United States public domain tag to indicate why this work is in the public domain in the United States. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Honduras has a general copyright term of 75 years, but it does implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Licence:
Public domain
Credit:

The Wonderful Paleo Art of Heinrich Harder

Originally from de.wikipedia; description page is (was) here
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 10 Jul 2024 07:44:01 GMT


Relevantní články

Deinotherium

Deinotherium je vyhynulý rod velkého chobotnatce z čeledi Deinotheriidae. Ve fosilních záznamech se objevuje v Eurasii a Africe od raného miocénu do středního pleistocénu. Původ tohoto zvířete je africký, postupně se rozšiřovalo směrem na sever a během pliocénu představovalo jednoho z nejúspěšnějších savců. Rod popsal Johann Jakob Kaup roku 1829, typovým taxonem se stal druh Deinotherium giganteum nalezený v Evropě. Deinotherium bylo jedním z největších známých chobotnatců, samci dosahovali výšky v kohoutku až 4,5 m, možná i více. Od ostatních slonů se odlišoval dozadu zahnutými kly, které vyrůstaly ze spodní čelisti. Důvod tohoto zvláštního postavení není plně objasněn a po objevení rodu zmátl tehdejší paleontology. Je možné, že pomocí klů Deinotherium vyrývalo kořínky či hlízy nebo strhávalo kůru ze stromů. Možné též je, že kly sloužily pro vzájemnou identifikaci. .. pokračovat ve čtení

Terciér

Terciér (třetihory) je označení pro geologické období Země zahrnující geologické periody paleogénu a neogénu. Období v roce 1760 na základě studia sedimentů v předhůří Alp označil Giovanni Arduino jako „montes tertiarii“. Jako geologické období byly třetihory popsány až v 19. století. Obě periody třetihor a perioda čtvrtohor (kvartér) člení nejmladší geologickou éru kenozoikum, která následuje po éře mezozoika (druhohory). V roce 2004 Mezinárodní komise pro stratigrafii pojem terciér zrušila, v roce 2005 byl však opět povolen jako neformální označení, které se však v populárně-vědecké i odborné literatuře stále užívá, jelikož je již zažitý mezi odborníky i laickou veřejností. .. pokračovat ve čtení