Disc around the young star HD 163296


Autor:
ESO/S. Renard
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1000 x 1000 Pixel (79443 Bytes)
Popis:
New research carried out using ESO telescopes has, for the first time, allowed astronomers to reconstruct a detailed picture of the disc of matter around a young star. Stéphanie Renard of the Laboratoire d’Astrophysique de Grenoble and colleagues used the ESO VLT Interferometer to probe the secrets of the inner part of the disc around the star HD 163296. This image shows the reconstruction of images in two parts of the near-infrared spectrum (H and K). The green ellipse traces the location of the newly discovered ring inside which the dust was found. The white ellipse represents the orbit of the Earth around the Sun placed in this system in order to show the scale of the picture and the extraordinarily fine details that are revealed in this image.
Licence:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sat, 09 Mar 2024 11:19:56 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Astronomický interferometr

Astronomický interferometr nebo teleskopické pole je sada samostatných dalekohledů, zrcadlových segmentů nebo antén radioteleskopů, které fungují jako jeden dalekohled a poskytují snímky astronomických objektů, jako jsou hvězdy, mlhoviny a galaxie, s vyšším rozlišením pomocí interferometrie. Výhodou této techniky je, že může teoreticky vytvářet snímky s úhlovým rozlišením velkého dalekohledu s optickou aperturou rovnající se vzdálenosti mezi komponentními dalekohledy. Hlavní nevýhodou je, že nepojme tolik světla jako kompletní zrcadlo. Je tedy užitečný hlavně pro jemné rozlišení jasnějších astronomických objektů, jako jsou blízké dvojhvězdy. Další nevýhodou je, že maximální úhlová velikost zdroje detekované emise je omezena minimální vzdáleností mezi detektory v kolektorovém poli. .. pokračovat ve čtení