Fábry Zoltán-1


Autor:
Mária Novák
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1650 x 2204 Pixel (1700714 Bytes)
Popis:
Fábri Zoltán háromszoros Kossuth-díjas magyar film- és színházi rendező, színész, díszlettervező, forgatókönyvíró, főiskolai tanár; festőművész, grafikus.
Komentář k Licence:
VRT Wikimedia

Toto dílo je svobodné a může ho kdokoli užívat pro jakýkoli účel. Pokud si přejete tento obsah užít, nemusíte žádat o svolení, pokud dodržíte všechny licenční požadavky uvedené na této stránce.

Wikimedia obdržela e-mail s potvrzením, že držitel autorských práv souhlasil se zveřejněním za podmínek uvedených na této stránce. Tuto zprávu zkontroloval člen VRTS a uložil ji v našem archivu svolení. Ke komunikaci mají přístup důvěryhodní dobrovolníci v záznamu #2013121810015985.

Pokud máte dotazy k archivované komunikaci, použijte prosím nástěnku VRT. Odkaz na záznam: https://ticket.wikimedia.org/otrs/index.pl?Action=AgentTicketZoom&TicketNumber=2013121810015985
Find other files from the same ticket: SDC query (SPARQL)

Licence:
Credit:
Tamás Majoros Fuji Foto Centrum Eger
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 07 Feb 2024 07:18:43 GMT


Relevantní články

Zoltán Fábri

Zoltán Fábri byl maďarský filmový režisér a scenárista. Dva jeho snímky, Chlapci z Pavelské ulice (1969) a Maďaři (1979) byly nominovány na Oscara v kategorii nejlepší neanglicky mluvený film. Filmy Kolotoč (1956), Služka (1959) a Dravec (1961) byly nominovány na Zlatou palmu na festivalu v Cannes. Za snímek Requiem (1982) získal Stříbrného medvěda na filmovém festivalu v Berlíně. Tradičně byl velmi úspěšný na filmovém festivalu v Moskvě, kde různé ceny sesbíraly jeho filmy 20 hodin, Nedokončená věta a Pátá pečeť, a kde také v roce 1979 dostal cenu za celoživotní dílo. Začínal jako divadelní výtvarník a herec, v několika filmech se objevil i později, stejně tak vytvářel často i scénografii pro své filmy. Byl silně ovlivněn italským neorealismem. Jeho oblíbenou herečkou byla Mari Törőcsiková. Z velké čtyřky režisérů kádárovského Maďarska byl považován za nejvíce konzervativního a režimem preferovaného, v letech 1958–1981 byl ostatně prezidentem Maďarské asociace filmových a televizních tvůrců. Třikrát také získal Kossuthovu cenu. .. pokračovat ve čtení