F1 grenade travmatik com 01 by-sa


Autor:
Stanislav S. Yanchenko
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1200 x 800 Pixel (215715 Bytes)
Popis:
The Soviet F1 hand granade, nicknamed the limonka (lemon grenade) is an anti-personnel fragmentation defensive grenade.
Komentář k Licence:
w:cs:Creative Commons
uveďte autora zachovejte licenci
Dílo smíte:
  • šířit – kopírovat, distribuovat a sdělovat veřejnosti
  • upravovat – pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech
Za těchto podmínek:
  • uveďte autora – Máte povinnost uvést autorství, poskytnout odkaz na licenci a uvést, pokud jste provedli změny. Toho můžete docílit jakýmkoli rozumným způsobem, avšak ne způsobem naznačujícím, že by poskytovatel licence schvaloval nebo podporoval vás nebo vaše užití díla.
  • zachovejte licenci – Pokud tento materiál jakkoliv upravíte, přepracujete nebo použijete ve svém díle, musíte své příspěvky šířit pod stejnou nebo slučitelnou licencí jako originál.
Licence:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Mon, 19 Feb 2024 07:39:30 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Seznam výzbroje Armády České republiky

Seznam výzbroje Armády České republiky obsahuje přehled hlavních typů výzbroje, techniky a vybavení různých složek Armády České republiky a Hradní stráže. .. pokračovat ve čtení

F-1 (granát)

Granát F-1 je obranný granát, užívaný také v sovětské i československé armádě. Jeho konstrukce vychází z francouzského modelu F1 z roku 1915 dodávaného Bílé armádě za ruské občanské války. Po skončení občanské války byl francouzský model převzat Rudou armádou. Ruská varianta byla vytvořena v roce 1939 konstruktérem F. I. Chamejevem a je používána prakticky dodnes. Pro svůj vzhled je přezdívaný jako "citron" nebo "vajíčko", v Rusku je nazýván "ananas". Obsahuje 60 gramů výbušné nálože a jeho celková hmotnost dosahuje cca 600 gramů. Jeho délka činí 130 mm, průměr 55 mm. Tělo granátu je vejčitého tvaru, je vyrobeno z litiny a na povrchu má drážkování pro snadnější tvorbu střepin při výbuchu. Jeho součástí je zapalovač UZRGM, který se aktivuje v okamžiku vypuštění z ruky při hození granátu. Zpoždění výbuchu činí cca 3,2–4,2 sekundy. Vzhledem k účinku střepin až na vzdálenost 100–200 m je nutné jej házet pouze z okopu nebo úkrytu. .. pokračovat ve čtení