Fractional OAM modes 3 to 4 with vortices svg


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
4598 x 1840 Pixel (4263954 Bytes)
Popis:
Světelný svazek s dobře definovaným orbitálním momentem hybnosti má šroubovicovité vlnoplochy dány vzorcem , kde je celé číslo. Lze studovat i svazky s neceločíselným . Takové svazky mají komplikované profily fáze i intenzity s vícero nespojitostmi a optickými víry. Na obrázku je představen výběr svazků s několika hodnotami . V prvním řádku jsou profily intenzity, ve druhém pak profily fáze. Pro se objevuje jediný vír uprostřed s topologickým nábojem 3. Pro se objevují dále od středu tři víry, každý o náboji 1. Pro se podél kladné x-ové osy nachází série vírů, což vyúsťuje v polopřímku minimální intenzity. Pro se obdrží čtyři víry o náboji 1 a pro se opět získá jediný vír s nábojem 4.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Fri, 16 Feb 2024 14:23:36 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Orbitální moment hybnosti (záření)

Orbitální moment hybnosti světla a jiných druhů záření je fyzikální veličina, jež představuje jednu ze složek celkového momentu hybnosti. Tato složka je přitom na rozdíl od vlastního momentu hybnosti závislá na prostorovém rozložení pole, kterým je záření popsáno. V případě světla je tedy jeho orbitální moment hybnosti závislý na rozložení elektromagnetického pole světelného paprsku. Vlastní moment hybnosti souvisí z pohledu klasické fyziky s polarizací světla, z pohledu fyziky kvantové pak se spinem jednotlivých částic světla, fotonů. Zhruba řečeno tak lze celkový moment hybnosti fotonu rozložit do dvou složek, a sice do spinu, nezávislého na volbě souřadného systému, a pak právě do orbitálního momentu hybnosti, jehož velikost závisí na volbě souřadnic. Na rozdíl od spinu, jenž může pro fotony nabývat v daném směru pouze hodnot dvou, 1 a -1, je však rozsah hodnot orbitálního momentu hybnosti neomezený. Obě složky momentu hybnosti navíc odlišně interagují s hmotnými předměty. Zatímco spin roztáčí předmět kolem jeho vlastní osy, odpovídá orbitální moment hybnosti rotaci předmětu kolem osy svazku. .. pokračovat ve čtení