Franjo Rački photo


Autor:
NeznámýUnknown author
Formát:
194 x 259 Pixel (52992 Bytes)
Popis:
Franjo Rački (1828-1894)
Komentář k Licence:
Toto chorvatské dílo je volným dílem, protože jeho autorskoprávní ochrana vypršela na základě jugoslávského autorského zákona z roku 1978 a následným chorvatským autorským zákonem z roku 1991 (NN 53/91 a 58/93), které zajišťují autorskoprávní ochranu po celý život autora a 50 let po smrti, respektive 25 let pro fotografie nebo díla aplikovaného umění (detaily). To se vztahuje na díla již volná 27. července 1999 nebo dříve, kdy se zákon změnil.

Dílo splňuje jedno z následujících kritérií:

a) jedná se o dílo známého autorství, jehož autor zemřel před 1. lednem 1949
b) jedná se o anonymní dílo, které bylo zveřejněno před 1. lednem 1949
c) jedná se o fotografii nebo dílo aplikovaného umění zveřejněného před 1. lednem 1974

Měl by být přiložen zdroj, aby bylo možné status autorské ochrany ověřit.

Mějte na paměti, že ostatí díla se stávají volnými 70 let po smrti autora nebo 70 let po zveřejnění, pokud je dílo anonymní. Pokud je to tento případ, prosíme, použijte šablonu {{PD-old-70}}.
Licence:
Public domain
Credit:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Tue, 27 Feb 2024 00:01:03 GMT

Relevantní obrázky

(c) Diego Delso, CC BY-SA 3.0

Relevantní články

Chorvatská akademie věd a umění

Chorvatská akademie věd a umění, chorvatsky Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, často označovaná jen zkratkou HAZU, je národní akademickou institucí Chorvatska. Jejím cílem je povzbuzování, organizování, propagování a uplatňování vědecké práce, rozvoj uměleckých a kulturních aktivit a šíření chorvatského kulturního dědictví doma i ve světě. Akademie sídlí v chorvatském hlavním městě Záhřebu, v parku Zrinjevac. Byla založena roku 1866 pod patronací a díky finančnímu daru chorvatského biskupa Josipa Juraje Strossmayera. Jako datum vzniku je někdy též uváděn rok 1861, kdy o vzniku instituce rozhodl chorvatský parlament Sabor. Vznikla pod názvem Jugoslávská akademie věd a umění, protože její zakladatel z ní chtěl udělat ústřední vědeckou a uměleckou instituci všech jižních Slovanů, a to dávno před vznikem jugoslávského státu. Na chorvatskou byla přejmenována roku 1991. Prvním předsedou akademie byl významný chorvatský historik Franjo Rački. V momentě svého vzniku měla 16 členů, v roce 2020 již 134. Kromě řádných členů má ovšem také čestné členy, korespondenty a přidružené členy. Akademie je rozdělena do devíti tříd: 1) společenské vědy, 2) matematické, fyzikální a chemické vědy, 3) přírodní vědy, 4) lékařské vědy, 5) filologické vědy, 6) literatura, 7) výtvarné umění, 8) hudební umění a hudební věda, 9) technické vědy. .. pokračovat ve čtení