Glacier Mass Balance vectorCS


Autor:
Pavouk , translated from File:Glacier Mass Balance vector.svg: Original figure was prepared by Robert A. Rohde from published data and is part of the Global Warming Art project.
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
823 x 625 Pixel (94189 Bytes)
Popis:
Tento obrázek ukazuje průměrnou rychlost změny tloušťky v horských ledovců po celém světě. Tato informace, známá jako hmotnostní bilance ledovce, se zjistí měřením roční sněhové akumulace a odečtením ablace poháněné táním, sublimací nebo větrnou erozí. Tato měření nezohledňují ztenčení spojené telením ledovců , ztenčením souvisejícím s toky nebo subglaciální erozí. Všechny hodnoty jsou korigovány na změny sněhu a hustoty firnu a jsou vyjádřeny v metrech ekvivalentu vody (Dyurgerov 2002). Měření jsou zobrazena jako roční průměrná změna tloušťky a kumulovaná změna během padesáti let prezentovaných měření. Roky s čistým nárůstem tloušťky ledovce jsou vyneseny nahoru a červeně; roky s čistým poklesem tloušťky ledovce (tj. kladní ztenčení) jsou vyneseny dolů a jsou modré. Pouze tři roky za posledních 50 let zaznamenaly v průměru nárůst.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sat, 16 Mar 2024 12:08:49 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Hmotnostní bilance ledovce

Rozhodující pro přežití ledovce je jeho hmotnostní bilance nebo povrchová hmotnostní bilance, rozdíl mezi akumulací a ablací. Globální oteplování může způsobit kolísání teploty i sněžení, což může vést ke změnám v hmotnostní bilance. Změny v hmotnostní bilanci řídí dlouhodobé chování ledovce a jsou nejcitlivějšími klimatickými ukazateli na ledovci. V letech 1980–2012 je průměrná kumulativní hmotnostní ztráta ledovců, které hlásí hmotnostní bilanci Světové monitorovací službě ledovců, −16 m. To zahrnuje 23 po sobě jdoucích let záporných hmotnostních bilancí. .. pokračovat ve čtení

Ústup ledovců od roku 1850

Ústup ledovců od roku 1850 ovlivňuje dostupnost sladké vody pro zásobování obyvatel pitnou vodou, pro zavlažování a pro další použití v domácnostech, horskou rekreaci, zvířata a rostliny, které jsou závislé na vodě z ledovců, a z dlouhodobého hlediska i hladinu oceánů. Je studován glaciology, časová shoda ústupu ledovců s měřeným nárůstem atmosférických skleníkových plynů je často uváděna jako jeden z projevů globální oteplování. Pohoří ve středních zeměpisných šířkách jako je Himálaj, Skalnaté hory, Alpy, Kaskádové pohoří a jižní Andy, stejně jako izolované vrcholky v tropech, jako je Kilimandžáro v Africe, vykazují jedny z největších poměrných úbytků ledovců. .. pokračovat ve čtení