Grigori Kozintsev 1958


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
211 x 281 Pixel (17852 Bytes)
Popis:
Aankomst op Schiphol van regisseur Grigori Kozin
Komentář k Licence:
w:cs:Creative Commons
uveďte autora zachovejte licenci
Dílo smíte:
  • šířit – kopírovat, distribuovat a sdělovat veřejnosti
  • upravovat – pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech
Za těchto podmínek:
  • uveďte autora – Máte povinnost uvést autorství, poskytnout odkaz na licenci a uvést, pokud jste provedli změny. Toho můžete docílit jakýmkoli rozumným způsobem, avšak ne způsobem naznačujícím, že by poskytovatel licence schvaloval nebo podporoval vás nebo vaše užití díla.
  • zachovejte licenci – Pokud tento materiál jakkoliv upravíte, přepracujete nebo použijete ve svém díle, musíte své příspěvky šířit pod stejnou nebo slučitelnou licencí jako originál.
Licence:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Tue, 17 Oct 2023 00:24:10 GMT


Relevantní články

Grigorij Kozincev

Grigorij Michajlovič Kozincev byl sovětský filmový režisér. Už jako student kyjevského gymnázia se věnoval divadlu, v roce 1920 odešel studoval umění do Petrohradu, kde spolu se Sergejem Jutkevičem založili o rok později experimentální studio FEKS. Zde začala jeho spolupráce s režisérem Leonidem Traubergem, která trvala až do konce druhé světové války. Spoly vytvořili avantgardní inscenaci Ženitba aneb Elektrifikace Gogola a od roku 1924 začali natáčet filmy. Největší úspěch měli s trilogií popisující vzestup bolševického hnutí na osudech mladého petrohradského dělníka Maxima, kterou natočili podle vlastního scénáře a hlavní roli hrál Boris Čirkov. Samostatně natočil Kozincev životopisný film o Vissarionu Bělinském a adaptace literární klasiky: Don Quijote, Hamlet a Král Lear. Za Hamleta získal zvláštní cenu poroty na festivalu v Benátkách a nominaci na Zlatý Glóbus pro nejlepší neanglicky mluvený film. Kozincev působil také jako pedagog na Ruském státním institutu scénických umění a vedoucí režijní dílny Lenfilmu, režíroval v Alexandrinském divadle, byl předsedou poroty Moskevského filmového festivalu 1971, obdržel titul Národní umělec SSSR, Leninův řád, Stalinovu cenu a Řád Říjnové revoluce. Je autorem knihy Život a film, obsahující vzpomínky i teoretické úvahy. .. pokračovat ve čtení