IBM PS2 MCA Model 70,bare motherboard


Autor:
DMahalko, Dale Mahalko, Gilman, WI, USA -- Email: dmahalko@gmail.com
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
640 x 480 Pixel (64346 Bytes)
Popis:
Internal design of the IBM PS/2 Model 70, showing the bare motherboard (or planar as IBM liked to call it), with the 72-pin memory SIMMs and the CPU daughterboard.

IBM designed the model 70 to have an upgradeable CPU, and the system could accept both the 386 and the 486 CPU just by changing the carrying dautherboard for the processor.

The power supply was further optimized in the model 70 to eliminate all power cables completely. Instead it plugs directly into the motherboard with a multi-pin plug in the side of the power supply.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Tue, 23 Jan 2024 08:56:13 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

IBM Personal System/2

IBM Personal System/2 nebo zkráceně IBM PS/2 je označení pro třetí generaci osobních počítačů vyráběných společností IBM. Řada PS/2 byla uvedena na trh v roce 1987 jako nástupce IBM PC/AT a ze strany IBM se jednalo o pokus získat zpět výsadní postavení na trhu s osobními počítači představením pokročilé proprietární architektury. Počítačů této řady se v průběhu let prodalo velké množství, ale jako nástroj pro opětovné získání kontroly nad trhem architektura selhala. Hlavními příčinami tohoto selhání byla hardwarová nekompatibilita se zbytkem trhu a také vyšší pořizovací náklady. PS/2 navíc nebyla otevřená architektura jako v případě IBM PC/XT/AT, ale byla výrobcům třetích stran poskytována na základě licence. Tato skutečnost by znamenala pro ostatní výrobce nemalou investici s nejistým ziskem a naprostá většina z nich raději zůstala u pozvolného vylepšování architektury IBM PC/XT/AT. .. pokračovat ve čtení