INBG Glasnevin 05


Autor:
William Murphy from Dublin, Ireland
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
4368 x 2912 Pixel (9596544 Bytes)
Popis:
The Irish National Botanic Gardens, Glasnevin, Dublin, Ireland. The Curvilinear Range of Glasshouses at the national Botanic Gardens were constructed between 1843 and 1869 and designed by native Dubliner Richard Turner. He was also responsible for designing the Glasshouse at Kew Gardens (England) and Belfast (N. Ireland) but both of these have been 'restored' with the use of steel. The Curvilinear Range was restored in 1995 with repairs carried out in the original wrought iron. Internally the houses feel amazingly light and even though, slim and elegant, much of the structure had decorative elements.
Licence:
Credit:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Tue, 13 Aug 2024 06:01:52 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Pěnišník

Pěnišník je rod rostlin náležící do čeledi vřesovcovité (Ericaceae). Je to velký rod s více než 1000 druhy a nespočetným množstvím kultivarů. Většina z pěnišníků nápadně kvete. Rod obsahuje rostliny označované zahradníky jako azalky. Pěnišník je národní květina Nepálu. Pěnišníky jsou keře nebo malé stromy. Nejmenší druh dorůstá 10–100 cm výšky, kdežto největší, R. giganteum, může být více než 30 m vysoký.. Pěnišníky mohou být buď stálezelené, nebo opadavé. U některých druhů je spodní část listu (rub) pokryta chloupky. Některé z nejznámějších druhů jsou oblíbeny pro své velké květy. Existují skalkové druhy s malými květy a drobnými listy, ale též tropické druhy, jako jsou druhy v sekci Vireya, které se často pěstují jako epifyty. Blízce příbuzný pěnišníkům je růžokeřník cistovitý, známý jako „trpasličí rododendron“, který se vyskytuje jen ve východní části Alp s podobným výskytem jako Rhododendron hirsutum. .. pokračovat ve čtení