Illustration of stem cell control by the niche.


Autor:
Secker, G.A., and Daniels, J.T., Limbal epithelial stem cells of the cornea (June 30, 2009), StemBook, ed. The Stem Cell Research Community, StemBook, doi/10.3824/stembook.1.48.1, http://www.stembook.org.
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
550 x 369 Pixel (79397 Bytes)
Popis:
It is thought LESC undergo asymmetric cell division producing a stem cell, which remains in the stem cell niche to repopulate the stem cell pool, and a daughter early transient amplifying cell (eTAC). This more differentiated eTAC is removed from the stem cell niche and is able to divide further producing transient amplifying cells (TAC), eventually giving rise to terminally differentiated cells (DC). The double arrows represent the self-renewing capability of the stem cells. The supporting niche cells (blue) surround the stem cells (light green).
Komentář k Licence:
w:cs:Creative Commons
uveďte autora
Tento soubor podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Unported
Dílo smíte:
  • šířit – kopírovat, distribuovat a sdělovat veřejnosti
  • upravovat – pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech
Za těchto podmínek:
  • uveďte autora – Máte povinnost uvést autorství, poskytnout odkaz na licenci a uvést, pokud jste provedli změny. Toho můžete docílit jakýmkoli rozumným způsobem, avšak ne způsobem naznačujícím, že by poskytovatel licence schvaloval nebo podporoval vás nebo vaše užití díla.
Licence:
Credit:

[1] Direct
StemBook Figure 4 Illustration of stem cell control by the niche.

  • Secker, G.A., and Daniels, J.T., Limbal epithelial stem cells of the cornea (June 30, 2009), StemBook, ed. The Stem Cell Research Community, StemBook, doi/10.3824/stembook.1.48.1, http://www.stembook.org.
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Thu, 29 Feb 2024 14:56:27 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Asymetrické buněčné dělení

Asymetrické dělení buněk je buněčné dělení, jeho výsledkem jsou dvě dceřiné buňky s různými buněčnými osudy. Tento fakt je hlavním rozdílem od dělení symetrického, při kterém vznikají dvě dceřiné buňky s naprosto stejným buněčným osudem. Nejznámějším příkladem buněk, které se dělí asymetricky, jsou buňky kmenové. Jedna kopie původní kmenové buňky si zachovává vlastnosti buňky rodičovské, zatímco druhá dceřiná buňka je naprogramována k diferenciaci na jiný typ buněk s ne-kmenovým charakterem. Avšak i kmenové buňky se občas dělí symetricky, aby mohly produkovat dvě identické kopie. K symetrickému dělení u kmenová buňka dochází hlavně v embryonálním růstu tkání a při regeneraci. .. pokračovat ve čtení