Iranshah Atash Behram front façade


Autor:

Author: Zarin Amrolia

       Photographer: Divya Cowasji
Publisher: Shapoorji Pallonji And Company Pvt Ltd.
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
5706 x 3756 Pixel (5604306 Bytes)
Popis:
This is the exterior of the Iranshah Atash Behraam on the left side of the main entrance. Worshipers will generally enter the temple through this location after performing the Kusti prayers from the Kusti area behind this photo.
Komentář k Licence:

Licence:
Credit:
The image is from the book 'Iranshah A Legacy Restored', which captures the extensive structural restoration of the Iranshah Ātash Behram and the buildings in the campus in Udwada, Gujarat, India. The book records interventions which were discovered, conservation of the art and antiquity, a glimpse of life in Udwada, the significance of a consecrated fire and a brief introduction of the Zoroastrian religion.
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Tue, 01 Apr 2025 16:36:08 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Zoroastrismus

Zoroastrismus nebo zarathuštrismus, také mazdaismus, je íránské (perské) dualistické náboženství založené podle tradičního podání prorokem Zarathuštrou. Termín pársismus, odvozený od Pársů neboli „Peršanů“, se vztahuje primárně na zoroastriány žijící v Indii. Vyznavači tohoto světového náboženství uctívají Ahura Mazdu, a jemu podřízená božstva jako jsou Ameša Spentové a jazatové, kteří následují Ašu „Pravdivost“ a stojí v opozici vůči Angra Mainjuovi a jeho démonických služebníkům daévům, kteří následují Drudž „Klamství“. Významné místo zaujímá také kult ohně. Ústředním náboženským textem je Avesta, kromě toho existuje velké množství náboženské literatury z doby Sasánovské říše psané středopersky, jako Dénkart nebo Bundahišn, a taktéž pozdější díla. Přestože je od 7. století počet jeho vyznavačů velice nízký, je pravděpodobné, že mělo vliv na velká monoteistická náboženství: judaismus, křesťanství a islám. Ze zoroastrismu také vychází zaniklá náboženství manicheismu a mazdakismu. .. pokračovat ve čtení