Isabel Roberts House


Autor:
Oak Park Cycle Club
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1024 x 760 Pixel (670372 Bytes)
Popis:
Isabel Roberts House at 603 North Edgewood Place, River Forest, IL, USA. Officially the architect was Frank Lloyd Wright although Isabel Roberts, who worked in Wright's studio, claimed she was the designer. The house was built in 1908.
Licence:
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sun, 08 Sep 2024 10:26:07 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Ženy v architektuře

Ženy v architektuře se v současném pojetí vztahuje k práci a postavení žen v architektuře v minulosti a současnosti jako součásti dějin architektury nebo dějin žen. Konkrétně se jedná o profesionální architektky a jejich práci, jejich vzdělávání a jejich společenské vnímání a význam. Od roku 1857, kdy se architektura začala organizovat jako povolání, byl počet žen v architektuře nízký. Na konci 19. století, počínaje Finskem, začaly některé školy architektury v Evropě přijímat ženy do svých studijních programů. V roce 1980 se Rosaria Piomelli, narozená v Itálii, stala první ženou, která zastávala děkanství jakékoli školy architektury ve Spojených státech jako děkanka na City College of New York School of Architecture. Od uznání architekta jako samostatné, akademické profese v 19. století byl podíl žen v architektuře zpočátku velmi nízký. Studie provedená v roce 2014 Radou architektů Evropy ve 30 evropských zemích odhaduje, že v roce 2014 bylo mezi praktikujícími architekty až 39 % žen, nicméně ženy v architektonické praxi vydělávají za stejnou práci v průměru výrazně méně než jejich mužští kolegové. Rychleji se na ně také zapomíná, a to i v případě, že „vytvořily převratné dílo“. Teprve v posledních letech se ženám dostává širšího uznání, například jako držitelkám Pritzkerovy ceny z přelomu tisíciletí. .. pokračovat ve čtení