Istanbul Convention 2011 participation map


Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
680 x 520 Pixel (610108 Bytes)
Popis:
Účast v Úmluvě Rady Evropy o prevenci a potírání násilí proti ženám a domácímu násilí, která je známá jako Istanbulská úmluva a byla přijata 11. května 2011 a účinná od 1. srpna 2014 po 10 ratifikacích, zahrnujících 8 členských států Rady Evropy. Členský stát Rady Evropy Ázerbájdžán dosud Úmluvu neratifikoval ani nepodepsal, a stejně tak Rusko, než bylo v březnu 2022 vyloučeno z Rady Evropy po své invazi na Ukrajinu. Několik nečlenských států Rady Evropy bylo zapojeno do vypracování Úmluvy, ale žádný z nich (Kanada, Svatý stolec (Vatikán), Japonsko, Mexiko a Spojené státy) ji dosud nepodepsal ani neratifikoval; Evropská unie ji podepsala, ale dosud ji neratifikovala. Úmluva je otevřená k přistoupení pro nečlenské státy Rady Evropy, ale dosud tuto možnost nevyužil žádný z nich.
 
Podepsáno a ratifikováno
 
Přistoupeno nebo nahrazeno
 
Pouze podepsáno
 
Není podepsáno (členské státy Rady Evropy a nečlenské státy zapojené do vypracování)
 
Odmítnuto
 
Není podepsáno (nečlenské státy)
Licence:
Credit:
Vlastní dílo. Map derived from File:Death Penalty laws in Europe.svg. Colour scheme adopted from File:CEDAW Participation.svg. Source: Council of Europe website.
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 13 Mar 2024 09:07:16 GMT


Relevantní články

Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí

Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí je mezinárodní smlouva Rady Evropy zaměřená na potírání a prevenci násilí na ženách a domácího násilí. Úmluva se zaměřuje na prevenci, ochranu obětí a stíhání pachatelů genderově podmíněného násilí, tj. násilí páchaného na člověku pro jeho gender. Úmluva také nově definuje některé trestné činy a požaduje po státech, aby je zavedly do svého trestního řádu. I když úmluva mluví výslovně o ženách, jakožto primárních obětech domácího násilí, hned v čl. 2 vybízí smluvní strany k aplikaci stanovených zásad na všechny oběti domácího násilí, tedy i na muže, děti nebo seniory. Úmluva také zavádí možnost působení neziskových organizací ve vymáhání. .. pokračovat ve čtení