angličtina:
The Origin of the Milky Way Edit this at Wikidata
title QS:P1476,en:"The Origin of the Milky Way Edit this at Wikidata"
label QS:Len,"The Origin of the Milky Way Edit this at Wikidata"
label QS:Les,"El origen de la Vía Láctea"
label QS:Lfr,"L'Origine de la Voie lactée"
label QS:Leu,"Esne Bidearen jatorria"
label QS:Lca,"L'origen de la Via Làctia"
label QS:Lde,"Die Entstehung der Milchstraße"
label QS:Lhy,"Ծիր Կաթինի առաջացումը"
label QS:Lja,"天の川の起源"
label QS:Lsv,"Vintergatans uppkomst"
label QS:Lpl,"Powstanie Drogi Mlecznej"
label QS:Luk,"Походження Молочного Шляху (картина)"
label QS:Lnl,"The Origin of the Milky Way"
label QS:Larz,"اصل درب التبانه"
label QS:Lit,"Origine della Via Lattea"
label QS:Lar,"أصل درب التبانة"
label QS:Lru,"Происхождение Млечного Пути"


Autor:
Formát:
3000 x 2684 Pixel (4161181 Bytes)
Komentář k Licence:
Toto je věrná fotografická reprodukce původního dvourozměrného uměleckého díla. Ono dílo je samo volným dílem, a to z následujícího důvodu:
Public domain

Toto dílo je volné také v zemích, jejichž právní řád chrání majetková autorská práva po dobu života autora a 100 let po jeho smrti.


You must also include a United States public domain tag to indicate why this work is in the public domain in the United States.
Oficiálním stanoviskem nadace Wikimedia Foundation je, že „věrné reprodukce dvourozměrných volných děl jsou také volné a opačná tvrzení jsou útokem na samotný koncept volných děl.“ Podrobnosti naleznete na stránce Commons:When to use the PD-Art tag.
Tato fotografická reprodukce se tedy také považuje za volné dílo. Uvědomte si, že v závislosti na místních zákonech může být další užití tohoto díla ve vaší jurisdikci zakázáno či omezeno. Vizte Commons:Reuse of PD-Art photographs.
Licence:
Public domain
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Thu, 05 Sep 2024 22:15:56 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Galaxie Mléčná dráha

Mléčná dráha je galaxie, ve které se nachází Slunce se Sluneční soustavou. Termín „Mléčná dráha“ je překlad latinského via lactea, z řeckého γαλαξίας κύκλος a popisuje její vzhled ze Země: na noční obloze je viditelná jako mlhavý světlý pás, který je tvořen hvězdami pouhým okem nerozlišitelnými. Galileo Galilei byl v roce 1610 prvním člověkem, který v tomto pásu pomocí svého dalekohledu rozlišil jednotlivé hvězdy. Ze Země se Mléčná dráha jeví jako pás, protože se Země nachází uvnitř jejího galaktického disku. Až do počátku 20. let 20. století se většina astronomů domnívala, že Mléčná dráha obsahuje všechny hvězdy ve vesmíru. Po Velké debatě mezi astronomy Harlowem Shapleyem a Heberem Curtisem v roce 1920 se díky pozorování Edwina Hubblea podařilo dokázat, že Mléčná dráha je jen jednou z mnoha galaxií. .. pokračovat ve čtení

Tintoretto

Tintoretto, vlastním jménem Jacopo Comin, zvaný též Jacopo Robusti byl nejvýznamnější benátský manýristický malíř italského cinquecenta. Na rozdíl od Tiziana nebyl malířem knížat či císaře nebo papeže, ale mezi jeho objednavatele patřilo duchovenstvo a benátský patriciát, laická bratrstva a později i Benátská republika. V jeho dílech převládala náboženská témata, v nichž dramatičnosti i mystičnosti vyobrazené události dosahoval manýristickým využitím barvy a kontrastem světla a stínu. Tintorettova tvorba měla vliv nejen na jeho současníky, ale byla i předzvěstí barokního stylu malby. .. pokračovat ve čtení